Kształt demona

Okładka książki Kształt demona Amelia Atwater-Rhodes
Okładka książki Kształt demona
Amelia Atwater-Rhodes Wydawnictwo: Ex Libris Cykl: Den of Shadows (tom 2) fantasy, science fiction
Den of Shadows (tom 2)
2001-09-11
838845594X
Wojciech Usakiewicz
wampiry mrok strach

To jest książka w mojej pierwszej fikcyjnej miłości. Kupiona w jakieś lato na straganie z tanią książką w Krynicy Morskiej.
To jest wattpad moich nastoletnich czasów :D
Kochom.

To jest wattpad moich nastoletnich czasów :D
Kochom.

2043

Przeczytana wieki temu, jako pierwsza z serii jakieś dobre wrażenie zostawiła.

Przeczytana wieki temu, jako pierwsza z serii jakieś dobre wrażenie zostawiła.

„Kształt demona” nie jest książka długą, zatem i opinii nie należy niepotrzebnie rozwlekać.

Choć jestem pod wrażeniem odwagi i telnetu młodej autorki, nie zostałam urzeczona tą historią. Złożyły się na to drobniejsze problemy takie jak irytująca główna bohaterka oraz bardzo nieśmiały, nierozwinięty i ubrany w niewłaściwe słowa wątek miłosny, a także jedna, w moim odczuciu, niewybaczalna kwestia – cała książka zdaje się być fan fiction, gdzie autorka samą siebie pod postacią kilkunastoletniej, notabene, pisarki Jessiki włącza do akcji w swym wymarzonym, pełnym wampirów, czarownic i łowów, wykreowanym w poprzedniej książce, świecie. A ze względu na moje przykre doświadczenia, tego typu utwory omijam szerokim łukiem i jestem przeciwna wydawaniu ich na papierze.

Polecam młodym czytelnikom, którzy darzą opowiadania fanowskie sympatią i chcą się przekonać, jak utalentowani mogą być ich rówieśnicy. Odradzam wytrawnym czytelnikom, gdyż przypuszczalnie nie znajdą tu nic wyrazistego. Brak pieprzu czy słodyczy, rzec można: bezsmak pozostał.

Pomysł 7/10, wykonanie i okładka 2/10. Przy dobrej obróbce, uzupełnieniu książki o bardziej dopracowane opisy i dialogi, może zniknęło by uczucie, że czytam bloga nastolatki wierzącej w wampiry i inne istoty nadprzyrodzone. Bohaterowie są niewyraźni i bez wyrazu. Prócz kilku nieistotnych faktów, nic o nich nie wiemy. Skończyłam tylko dlatego, że nie lubię zostawiać książek nie znajac ich zakończenia.

Kocham ją , kocham bohaterów, kocham fabułę, kocham w niej wszystko.

Kocham ją , kocham bohaterów, kocham fabułę, kocham w niej wszystko.

Powieść ta z każdą chwilą pobudza coraz to większe emocje, które wbijają czytelnika w fotel. Lektura ta absolutnie mnie urzekła, choć oczywiście posiada swoje minusy. Mimo to po prostu nie byłam w stanie się od niej oderwać. Wielka szkoda, dobre książki tak szybko się kończą. Jednak ja chętnie wrócę do tej książki jeszcze nie raz.

Pierwsza książka w całości przeczytana przeze mnie, oraz równo pierwsza książkowa miłość. To dzięki tej książce pokochałam takie klimaty i kocham do dzisiaj.

Prawdę mówiąc okładka trochę mnie zniechęciła, ale sama treść wręcz przeciwnie. Nie spodziewałam się, że książka jest tak wciągająca. Cała szkoła uważa Jessicę za wariatkę i czarownicę, nic więc dziwnego, że kiedy w życiu dziewczyny pojawia się przyjazna osoba główna bohaterka jest wręcz nieznośnie nieufna. Wraz z pojawieniem się nowej uczennicy w szkole zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jessica poznaje wampiry, które jak sądziła są jedynie wytworem jej wyobraźni. Chcą zemsty na Ash Night za ujawnienie ich sekretów, jak to wszystko się zakończy?

Uff wreszcie skończyłam czytać. Zawiodłam się. Najbardziej męcząca książka jaką przeczytałam. Muszę przyznać, że autorka miała fajny pomysł, ale przedstawienie go nie do końca jej wyszło. Po tę książkę można sięgnąć tak dla zabicia czasu i nic więcej.

Czytałam ją dawno temu, prawdopodobnie w gimnazjum. Wtedy bardzo mi się podobała, pewnie dziś miałabym inne zdanie, bo książka nie jest wybitna. Polecam ją głównie młodszym czytelniczkom, które pragną historii o miłości i wampirach. Z bohaterką jest wtedy łatwo się utożsamić. Książkę szybko się czyta, jest w sam raz na jeden wieczór.

• Wampiry
  • 2011