Hawksong

Okładka książki Hawksong Amelia Atwater-Rhodes
Okładka książki Hawksong
Amelia Atwater-Rhodes Wydawnictwo: Penguin Random House fantasy, science fiction
Hawksong
Penguin Random House
2003-07-01
2003-07-01
978-0-385-73492-9
obcojęzyczne fantastyka sf science fiction sci-fi hawksong

Będę szczera, nie spodziewałam się że ta książka mi się spodoba. Okładka do mnie nie przemawia, nazwa jest nieciekawa...a jednak byłam mile zaskoczona.
Książka bardziej skupiająca się na politycznych problemach a niż romansie, co jest wielkim plusem jak dla mnie. Jeśli ktoś szuka romansu między księciem a królewną, tego tu nie znajdzie. Elementy "miłosne" są drobne, nie wstawiane na siłę.
Postacie są mądre, wiedzą co robią, jak ich działania mogą się odbić na ich poddanych. Takie zachowanie jest nieczęsto spotykane w książkach tego typu. Najczęściej jest bunt, ucieczka a tu miłe zaskoczenie. Coś innego.
Mam jednak jeden problem z tą książką. Czuje po niej niedosyt. Książka była ciekawa, przedstawiła co nieco kulturę dwóch klanów itd...jednak czuje że wszystko zostało potraktowane "na szybko" i "płytko". Brak w książce większej budowy czegokolwiek, postaci, świata, magii. Jedynym elementem dość dobrze rozwiniętym był wątek walk między "klanami".
Książka przyjemna i dobra. Nie wymaga od czytającego mocnego skupienia i myślenia pomimo tego że może poruszać ciężkie tematy.

Taki powrót do lat wcześniutkiej młodości kiedy to po raz pierwszy trafiłam na Nocnego drapieżcę i Kształt demona. Tak samo porywająca, tak samo dobrze zbudowana. Postaci genialne jak zawsze. Związek Danici i Zane'a rozwinięty akurat- nie za wolno nie za szybko. Wojna między ptakami a wężami trwająca od wieków i którą mogą zakończyć tylko nowi władcy- może nie kreatywne, ale na pewno inne.
Zdecydowanie sięgam po kolejną część.
Polecam.

Dodaj cytat z książki Hawksong