Krwawy księżyc

Cykl: Kruczy Dwór (tom 3) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
Blood moon
kruczy dwór, magia, czarodzieje

Devon March odkrywa, że w Kruczym Dworze od wielu lat więziona jest tajemnicza, obłąkana czarodziejka. Uzyskuje od niej niepokojące informacje o swojej przeszłości. Na dodatek podczas pełni zaczyna grasować w okolicy krwiożercza, przerażająca bestia i wszystko wskazuje na to, że zamienia się w nią jakiś dotknięty przekleństwem człowiek. Aby rozwiązać mnożące się zagadki, Devon musi ponownie wkroczyć na Schody Czasu. Tym razem przenosi się w lata sześćdziesiąte XX wieku, kiedy Szaleniec, jego stary wróg, znalazł się u szczytu potęgi.

Yes | 2012-12-26

Najgorsze zakończenie w dziejach, plus kilka nieścisłości fabularnych względem porzednich części. Pozatym cykl ma niewykorzystany potencjał, poprzez zakończenie fabuły w TAKIM miejscu i niewykorzystaniu pewnych wątków z poprzednich tomów. Mimo to Krwawy Księżyc jest świtną powieścią dark fanasy dla młodzieży.

Chi-mey | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

Książkę zakupiłam przy okazji wypadu do Bydgoszczy w całkiem dobrej cenie (10zł), a kierowałam się faktem, że przeczytałam jej poprzedniczkę "Władczyni demonów". Ok, nie stawiałam jej wygórowanych wymagań, ale muszę przyznać, że poprzednia część serii "Czarodzieje skrzydła Nocy" wydawała mi się o wiele ciekawsza. Może to upływające lata? Główny bohater- niedouczony mag na tropie swojej przeszłości i znów w obronie Kruczego Dworu. akcja miejscami jest niezwykle przewidywalna, powoduje, że miejscami czytelnik wie już co i jak. I to w książce jest najgorsze... bo tworzy ona we mnie przekonanie, że Devon to kompletny gamoń albo po prostu nie jest bystry. Z mankamentów to chyba tyle... Bo mimo wszystko książkę czyta się przyjemnie, potrafi nawet zaciekawić, a zakończenie zachęca do odnalezienia kolejnych części. Odnajdziemy ciekawe koncepcje jak schody czasu czy otchłań zamykaną na stalowe rygle. Taka miła "poczytajka" dla relaksu.

Alice | 2012-01-01

Najlepsza cześć z trylogii. "+" jest cofnięcie się w czasie i cała historia, aczkolwiek bardzo rozczarowało mnie to, że zagadka nie została rozwiązana i to, że książka kończy się na dialogu, a nie wiadomo o co chodzi.

Olicja | 2013-11-15

Chyba każdy stały bywalec biblioteki miał w życiu sytuację podobną do mojej.
Weszłam do biblioteki. Nie miałam zbyt wiele czasu. W sumie przyszłam tylko, aby oddać wypożyczone zbiory. Nie lubię jednak wychodzić z pustymi rękami, więc po zakończeniu wszystkich formalności podeszłam na chwilę do działu dla młodzieży. Miałam tylko kilka minut na wybranie czegoś. Błądziłam chwilę wzrokiem po grzbietach książek, jednak nic nie przykuło mojej uwagi. W końcu zdenerwowana chwyciłam pierwszą lepszą powieść. Spojrzałam na okładkę. Nie była zbyt zachęcająca. Pomyślałam wtedy "Raz kozie śmierć" i ją wypożyczyłam. Tak właśnie zaczęła się moja historia z tym cyklem.

Czternastoletni Devon March po śmierci ojca przeprowadza się do Kruczego Dworu - tajemniczej posiadłości na klifie. Tam odkrywa, że posiada nadprzyrodzone zdolności i że demony pojawiające się w domu chcą go zabić. Ale z jakiego powodu? Okazuje się, że chłopak należy do starożytnego bractwa Skrzydła Nocy, które od ponad 3000 lat...

Kuroneko | 2015-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2015

Bardzo przeciętna książka.
Po samym tytule spodziewałam się małej inwazji demonów, uwolnionych w końcu z Otchłani, jednak tak się nie stało, a szkoda. Cała ta historia z wilkołakiem miała potencjał, ale niestety moim zdaniem nie został on w pełni wykorzystany. Oczywiście mam tu zastrzeżenie do samego zakończenia książki, po prostu odnoszę wrażenie, że autor zapomniał dodać kilku stron, które na pewno urozmaiciłyby zakończenie, a tak jestem po prostu rozczarowana.

Od samego początku miałam cichą nadzieję, że jednak tym złym charakterem w ostatniej części będzie zupełnie inna osoba. Niestety w trakcie czytania okazuje się, żę to nie kto inny jak Jackson Muir znany z pierwszego tomu! Wielkiego plusa za to książce daję za Schody Czasu i za całą koncepcję cofania się w czasie :)

PięknoCzytania | 2012-12-16

po prostu kocham tą książkę właśnie takie jak ta zachęcają do dalszego czytania ...
Ciekawe postacie , wartka akcja i niezwykłe pomysły ..
BArdzo polecam ..

Ewelina | 2015-07-26
Przeczytana: 15 lipca 2015

Okej, wszystko fajne, ale..
CO TO ZA ZAKOŃCZENIE, CHOLERA, TO CHYBA JAKIEŚ ŻARTY.

Tyle ode mnie, dziękuję.

Haneczka | 2015-09-29
Przeczytana: 2007 rok

Wciąga, ma aż trzy części. BACH! a tu brak zakończenia, rozwiązania zagadki.

Uhulululu | 2013-03-07

Dobra lektura, ale żałuję, że nie ma kontynuacji :< Ale cóż począć??

Cała seria jest świetna!