Rendez-vous

Rendezvous
83-85373-59-4
dona

Inne wydania

W salonach Londynu krążą plotki, że hrabia Graystone, który zamierza się ożenić, dla ułatwienia wyboru spisał sobie listę kandydatek. Wymagania hrabiego są nader wysokie, stąd zdziwienie Augusty Ballinger, kobiety niekonwencjonalnej, pełnej temperamentu i dalekiej od wzoru ''idealnej żony''. Czy hrabiemu uda się poskromić tę istotę, czy to ona udzieli mu lekcji?

Beata | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Bardzo dobry romans historyczny. Akcja toczy się w ulubionym przeze mnie okresie regencji w Anglii. Książka lekka, skrząca humorem, z wątkiem przygodowym. Jeśli ktoś lubi zabawne romanse historyczne to szczerze polecam.

Ewelina | 2013-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2013, O miłości
Przeczytana: 10 września 2013

Ponoć obciachem jest czytanie romansów, bo są takie mdłe i przewidywalne, mimo to ja lubię czasem sięgnąć po tego typu literaturę.

"Rendez-vous" to lekka, przyjemna, pełna humoru książka. Główna bohaterka to rozbrykana jak na ówczesne czasy dziewczyna, która nagle staje się żoną niezwykle poważnego i zasadniczego Harrego. Ale czyż przeciwieństwa się nie przyciągają?

Jak łatwo się domyślić nie jest to powieść z wyższej półki, jeśli jednak ktoś lubi historyczne książki o miłości to jest to lektura dla niego.

I jeszcze jedno moje zastrzeżenie - rzeczą która bardzo mnie irytuje w tego typu książkach - są opisy scen miłosnych, mam tu na myśli fizyczne zbliżenia oraz wyznania miłosne, które opisane są w przerysowany, aż śmieszny sposób, co wygląda zupełnie nie realistycznie i na przykład mnie szalenie denerwuje.

Elżbieta | 2016-07-15
Przeczytana: lipiec 2016

Przyznaję, że oceniając książki z serii "Romans historyczny” jestem mało obiektywna, bo mam do nich słabość. Te niezliczone konwenanse, pod którymi pulsują namiętności, te nieprzebrane możliwości zszargania sobie reputacji, wreszcie te pancerze układności, nienagannych manier i dobrego wychowania, które często gęsto skrywają szubrawców spod ciemnej gwiazdy! Jak się tym nie zachwycać? Na szczęście od czasu do czasu wśród pozorantów i łotrów trafiają się jednak honorowi i szlachetni mężczyźni, dżentelmeni w każdym calu, z rodzaju tych, co potrafią przywołać do porządku zanadto rozbrykaną połowicę, doskonale gospodarują swoimi majątkami, dzięki czemu ich rodzinom nie zagraża niedostatek, a w razie potrzeby okiełznają znarowionego konia, swoją hebanową laską zdzielą przez łeb groźnego rabusia, z kamienną twarzą włamią się do biblioteki jakiegoś zdeprawowanego lorda i z zamkniętego na cztery spusty biurka wydostaną materiały kompromitujące zbyt nierozważną panienkę na wydaniu i tym...

Klaudia95 | 2016-09-16
Przeczytana: 12 września 2016

Po tak długim czasie przeczytałam kolejną świetną książkę Amandy Quick. Amanda jest gwiazdą romansu a obok niej również na tym miejscu jest Mary Balogh.

Harry Fleming, hrabia Graystone , był kiedyś agentem wywiadu podczas wojny z Napoleonem. Jednakże w 1815 wojna dobiegła końca i Harry wrócił do Anglii, by zająć się rodowymi sprawami - poszukiwaniem żony oraz spłodzeniem dziedzica.

Augusta Ballinger jest żywiołową i energiczną panną na wydaniu. Wszyscy ją lubią, mężczyźni z nią tańczą, ale jej podoba się tylko jeden - hrabia Graystone. Jednakże Augusta nie wyjawia mu swoich uczuć.

Harry i Augusta spotykają się w bibliotece Enfielda w momencie, gdy Agusta chce wykraść pamiętnik swojej przyjaciółki Rozalindy. Jakież jest jej zdumienie, gdy Harry pomaga jej w otworzeniu zamka w biurku.

Po tym wydarzeniu Harry postanawia poprosić o rękę Augusty. Udaje się z tym do jej wuja Thomasa. Oboje ustalają, że ogłoszenie o zaręczynach ukarze się w gazecie.

Augusta postanawia...

Szamanka | 2014-03-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Augusta jest typową dla Quick bohaterką, z tego co zauważyłam. Wydarzenia nie były może szczególnie zaskakujące, aczkolweik duży plus za porusenie jakiegoś wątku poza romansem :)
Zasmucił mnie fakt, że motyw "kryminalny" został jakby w pewnym momencie zapomniany, potraktowany po macoszemu. Poza tym był tak szalenie przewidywalny...
No, ale przeczytałam z przyjemnością :D

MissBookLover | 2012-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Augusta jest kobietą bardzo ,,korzystającą z życia’’. Po utracie ostatniego bliskiego członka rodziny, swojego ukochanego brata, nie zaprząta sobie głowy niczym na tle miłości czy nawet romansu. Poza tym jest pomysłodawczynią do, nowopowstałego, eleganckiego klubu dla kobiet o nazwie ,,Pompeja’’, co czyni ją skreśloną z list kandydatek na żonę u wielu mężczyzn. Niedziwny jest, więc szok, gdy przystojny hrabia Graystone oświadcza, że to ona będzie jego żoną. Augusta jest temu wszystkiemu przeciwna, niestety na krótką chwile porywa ją namiętność, za co przyjdzie jej zapłacić.Ale tak naprawdę nikt, nawet Greystone nie wie jaka będzie ta cena.

Ahhh, jak zwykle książka Amandy, przeniosła mnie w świat sukienek i przystojnych dżentelmenów, których tak bardzo uwielbiam. Wielka niby nie odwzajemniana miłość, była piękna jak długo oczekiwana zemsta. Chociaż trochę mi to przypominało książkę pt. ,,Ryzykantka’’ tej samej autorki, nie zmieniło to faktu, że zakochałam się w każdym z...

Agnieszka1985 | 2012-06-01
Przeczytana: 2010 rok

Dobry romans hitoryczny z wątkiem przygodowo-kryminalnym. Dużym plusem książki są wzbudzający sympatię główni bohaterowie. W końcu bohaterka romasu, która nie jest mdlejącą albo wiecznie umartwiającą się, i bohater, który jest męski i zdecydowany, ale nie karykaturalnie przerysowany. Książkę przeczytałam kilka lat temu, ostatnio do niej wróciłam i nie rozczarowałam się. Mogę ją z czystym sumieniem polecić.

emily176 | 2015-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Książka lekka i przyjemna, choć przewidywalny koniec. Jak dla mnie była to miła lektura pozwalająca zapomnieć o codziennych troskach.

Kachusek | 2014-10-15
Przeczytana: 14 października 2014

Dobry romans historyczny, z wątkiem kryminalnym, nie nudny, z akcją i ciekawie opowiedziany błyskotliwym piórem Amandy Quick :)

| 2017-01-17
Na półkach: Przeczytane, Tylko dla Pań

Eh...Harry i Augusta. On szuka żonki, mając specjalna listę, bo nie chce popełnić błędu i znowu trafić na doskonałość, którą to była jego pierwsza żona. Ona zostaje mu podsunięta pod nos przez jego przyjaciółkę.
Harry chcąc ją za żonę, zmuszony jest ja skompromitować, co też ma miejsce w karecie :)
Kolejnym wątkiem, prócz miłosnego, jest szpiegowanie i chęć odnalezienia człowieka zwanego "Pająkiem". Augusta ma w posiadaniu list, który posłuży do zdemaskowania tego człowieka.

Nie będę się zgłębiać w fabułę, ale powiem, że jak na Panią Quick to historia jest nawet ciekawa. Drażnią mnie jednak sceny miłosne, które nie dość, że opisane w trochę żenujący sposób to pojawiają się w najmniej spodziewanych momentach. Tak jakby autorka wiedząc, że akcja może znudzić, sypała nimi w celu podtrzymania uwagi czytelnika. Hm... w moim przypadku się udało, bo przeczytałam do końca :)