Rendez-vous

Rendezvous
Da Capo
2002-10-01
2002-10-01
rendez vous hrabia idealna żona amanda quick

Super książka, lekka zabawna w sam raz na wieczór żeby się zrelaksować

Super książka, lekka zabawna w sam raz na wieczór żeby się zrelaksować

Lubię wracać do tego romansu. Chociaż niektóre zachowania Graystone'a sprawiają że wywracam oczami, to perypetie jego i Augusty śledziłam z zainteresowaniem i niemałymi wypiekami na twarzy ;) Dużo humoru, starcia dwóch silnych charakterów oraz ogromna chemia między bohaterami sprawiły, że nie mogłam oderwać się od lektury. Polecam serdecznie!

Wzięłam tę książkę ponownie - czytałam ją chyba ze dwa lata temu. Wiem, że mi się podobała ale nie do końca mogłam sobie przypomnieć. Znów spędziłam miło czas na przyjemnej lekturze. Bardzo fajny pomysł z klubem dla pań, bo panowie mają ich w bród i mamy element emancypacji ;)

Świetna książka

Świetna książka

Romans plus zagadka. Cos fantastycznego. Dokładnie to, czego spodziewamy się po tej autorce.

Romans historyczny z zagadką szpiegowską w tle. Intryga dość ciekawa, bohaterowie również, ale tym razem nie wszystko do końca gra, bo ja jakoś nie mogłam uwierzyć by brytyjski arcyszpieg z czasów wojen napoleońskich hrabia Graystone był aż tak inteligentny przy tak olbrzymim i oczywistym spętaniu konwenansami. Mamy bohatera, który nie gra, nie pokazuje światu maski, tylko rzeczywiście uważa się za pana i władcę, a swoją żonę traktuje, jak istotę gorszą i głupszą, którą należy ukształtować na jakiś ściśle określony wzór. Wiadomo, przekonuje się do tego, że zadanie jest niemożliwe do wykonania i niepotrzebne, ale gryzie się to z założeniem, że był tak genialnym szefem brytyjskich szpiegów, iż zasłużył na przydomek Nemezis. Do kierowania taką siatką nie wystarczy wykształcenie, inteligencja i smykałka, potrzebna jest też duża umiejętność oceny natury ludzkiej, znajomości zachowań. W to, że Harry rozumie ludzi nie jestem w stanie uwierzyć, więc jego sukcesy nie wydają się niestety prawdopodobne. Mnie w sumie z każdą stroną trochę bardziej było żal Augusty, bo jej charakter też ucierpiał w związku z tym, że dała sobą rządzić i manipulować. Brak partnerstwa i skupienie się na „słodkim kobietkowaniu” przy totalnym braku uznania ze strony małżonka mnie nie przekonały do polubienia tej książki. Czyta się całkiem, całkiem, ale diabeł tkwi w szczegółach, a może się czepiam.

Nudne toto takie, że szok... Problemy głównych bohaterów z dupy. Wystarczy jedna konkretna rozmowa żeby wszystko rozwiązać. Bohaterowie po prostu beznadziejni. Ta Augusta niby próbuje być feministką, ale słabo jej to wychodzi. Ten Harry też jakiś taki dziwoląg. Coś tam chce pokazać, że jest wielkim kozakiem i baba nim nie będzie rządziła, ale jednak to robi (i to kiedy, i jak tylko chce). Szczerze powiedziawszy nie bardzo pamiętam o czym to dzieło rozprawiało, ale negatywne wrażenia pozostały. Musiałam się nieźle przymuszać żeby ją dokończyć.. I niech to będzie mój komentarz na temat tej powieści.

Lubię dla odstresowania poczytać jakieś tam romansidła. W tym gatunku da się znaleźć całkiem przyjemne pozycje (vide chociażby Pennyroyal Green),aczkolwiek ta książka... Amanda Quick raczej nigdy nie umiała tworzyć sensownych relacji między bohaterami i to nie pierwsza książka, gdzie używa tematyki gwałtu w odniesieniu do bohaterów pozytywnych. Ale okej, jeden cytat po którym miałam ochotę wyrzucić książkę przez okno - "Pragnął ją gwałcić i zarazem chronić od niebezpieczeństwa." JAK MIŁO I ROMANTYCZNIE.

W salonach Londynu krążą plotki, że hrabia Graystone, który zamierza się ożenić, dla ułatwienia wyboru spisał sobie listę kandydatek. Wymagania hrabiego są nader wysokie, stąd zdziwienie Augusty Ballinger, kobiety niekonwencjonalnej, pełnej temperamentu i dalekiej od wzoru 'idealnej żony'. Czy hrabiemu uda się poskromić tę istotę, czy to ona udzieli mu lekcji?

Wciągająca od pierwszej, aż do ostatniej strony!

Wciągająca od pierwszej, aż do ostatniej strony!

• Romans historyczny
  • Romans