Kobiety jego życia

Wydawnictwo: Książnica
The Women in His Life
978-83-245-7714-9
dona

Maximilian West osiągnął sukces zawodowy, jest nieprzyzwoicie bogaty, a jego pozycja budzi respekt na całym świecie. Jednak milioner przeżywa kryzys wartości: prowadzenie interesów nie przynosi mu już tyle satysfakcji co kiedyś, czuje pustkę i samotność. Punktem zwrotnym w jego życiu okazuje się dzień, w którym zostaje postrzelony przez włamywacza i trafia do szpitala. Tam odwiedzają go kobiety, które odegrały znaczącą rolę w jego życiu. Otarłszy się o śmierć, Maxim uświadamia sobie, jakie błędy popełnił, i porządkuje skomplikowane relacje z płcią piękną.

wiejskifilozof | 2015-10-05

Książka jest historią życia zamożnego mężczyzny,o imieniu Maksymilian.Który przechodzi w życiu ogromny kryzys.Kryzys,który ja bym nazwał.Czy pieniądze dają,aż takie szczęście ? Czy tylko z wypchanym portfelem jesteśmy szczęśliwi ?
Tragiczne zdarzenie sprawia,że bohater powieści zaczyna na nowo przeżywać swoje życie.
Dramatyzm życia w III Rzeszy.Dla mnie to najciekawsza cześć powieści.
Wyjazd do Paryża ( średnie),czy też czas spędzony w Maroku( nudne)
To dla mnie była poruszająca książka,pokazująca czym jest tak naprawdę szczęście i wartości.
Warto przeczytać.

| 2015-03-24
Przeczytana: 23 marca 2015

Już dawno nie miałam takiego kaca książkowego. Jestem tym zaskoczona, bo nie przepadam za powieściami obyczajowymi. Przeczytałam ją tylko dlatego, że książka ta zbierała kurz na mojej półce już od kilku lat.

Zżyłam się z bohaterami, aczkolwiek nie wszystkich polubiłam. Wielkim rozczarowaniem był dla mnie główny bohater – to w dużej mierze przez niego wciąż rozpamiętuję tą lekturę..

Cała książka była taka sobie, nie bardzo przypadł mi do gustu styl pisarski autorki. Ale w ostateczności to historia najbardziej się liczyła – gwarantuję, że wbije sie Wam do głowy na długi czas!

malineczka74 | 2011-07-02
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Sporo czytam powieści obyczajowych. Lubię ten gatunek i jak najbardziej mogą to być bardzo grube tomiska. Czasem lubię też poczytać o życiu tzw. wyższych sfer - ludzie bajecznie bogatych żyjących w innym świecie, gdzie problemy finansowe nie istnieją i słowa "nie stać mnie " nie są używane. O takich krezusach pisze m.in. Jackie Collins czy Danielle Steel. Był czas, że zaczytywałam się ich książkami.
Podobną tematykę opisuje w swojej dość grubej powieści Barbara Taylor Bradford.
Tytułowy bohater jest z pochodzenia niemieckim Żydem. Gdy go poznajemy ma 55 lat i odniósł olbrzymi sukces finansowy. Ma dwójkę dorosłych dzieci, za sobą trzy małżeństwa i kochankę. A jednak nie czuje się zadowolony i spełniony. W miłości nie jest szczęśliwy, z dziećmi ma niezbyt dobre relacje, a praca, kolejne udane posunięcia finansowe już nie cieszą i nie przysparzają dreszczyku emocji. Majątek i dobra materialne nie wystarczają Maxowi Westowi do szczęścia. Znużony życiem przystojny mężczyzna udaje się...

Katherina87 | 2012-11-21

Maximilian West osiągnął sukces zawodowy, jest nieprzyzwoicie bogaty, a jego pozycja budzi respekt na całym świecie. Jednak milioner przeżywa kryzys wartości: prowadzenie interesów nie przynosi mu już tyle satysfakcji do kiedyś, czuje pustkę i samotność. Punktem zwrotnym w jego życiu okazuje się dzień, w którym zostaje postrzelony przez włamywacza i trafia do szpitala. Tam odwiedzają go kobiety, które odegrały znaczącą rolę w jego życiu...

Tuberoza | 2016-10-24
Przeczytana: 2014 rok

"Autorka napisała powieść prostym językiem z trzecioosobową narracją.
W zajmujący sposób przeniosła mnie w świat wielkiej sfery, bajecznie bogatych obywateli spędzających czas na balach, jachtach i niekończących się wakacjach. A jednak potwierdza się przysłowie, że pieniądze same w sobie szczęścia nie dają, a pracoholizm jest w stanie zabić nawet najbardziej kochającą parę."
Zacytowałam fragment opinii malineczka 74 bo bardzo mi się podoba!
Książkę serdecznie polecam.

wiosenka27 | 2013-04-17