Przyjaciółki od serca

przyjaźń, miłość, kobieta
Moqueta

Ulka | 2014-05-08
Przeczytana: 08 maja 2014

Przewspaniała powieść o przyjaźni, sile uczucia,ale też o zdradzie , o przemijaniu. Niezwykle wzruszająca historia kobiet,ale nie tylko. Mężczyźni także mają swoje ważne miejsce w tej książce. Ta lektura pokazuje ,że kobiety wcale nie są idealne.

Dla mnie ta powieść to przesłanie ,żeby doceniać to co mamy. Szanujmy siebie nawzajem, wspierajmy tego kto nas potrzebuje i walczmy o siebie bo warto.

Wiola | 2016-10-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 października 2016

Książka w 100% prawdziwa i opisująca problemy codziennego życia.
Cztery przyjaciółki i każda historia inna. Jednak łączy je jedno- miłość do drugiego człowieka.
Autorka w cudowny sposób przedstawia codzienne życie każdej z nich i ich problemy, z którymi muszą się borykać. Często są to przeciwności losu, na które same się zgadzają po to aby nie krzywdzić bliskich im osób.
Powieść bardzo realistyczna i w niektórych momentach miałam wrażenie, że opisuje mnie samą.
Po raz pierwszy spotkałam się z twórczością tej autorki i nie żałuję bo naprawdę warto sięgnąć po jej powieści. 700 stron pochłonęłam w oka mgnieniu i już sięgam po kolejną jej książkę "Zawsze i na zawsze".

Katherina87 | 2012-11-22

Bohaterkami tej ciepłej i wciągającej powieści autorki bestsellera Zawsze i na zawsze są cztery bardzo różne kobiety z pięknego irlandzkiego miasteczka Dunmore. Pierwsza z nich Abby, robi karierę w telewizji - jej program o tym, w jaki sposób należy porządkować dom, ma coraz wyższą oglądalność, jednakże jej małżeństwo przechodzi kryzys. Lizzie ma czas dla wszystkich - dla swoich dorosłych dzieci, przyjaciół, nawet dla byłego męża Mylesa, tylko nie dla siebie. Jess, kilkunastoletnia córka Abby, zaczyna się bać, że nigdy nie znajdzie sobie chłopaka. Ostatnią z przyjaciółek jest Erin, mężatka, która wraca do Irlandii po ośmiu latach spędzonych w Chicago. Ale czy uda jej się stawić czoło swej przeszłości? Kiedy całe Dunmore dotyka potworna tragedia, wszystkie cztery kobiety na nowo odkrywają sens życia i wartość łączącej je przyjaźni.

Rita | 2013-09-02
Przeczytana: 02 września 2013

Niewyszukana okładka i, jak dla mnie, mdły tytuł pokazały mi jak pozory mylą i w mojej głowie echem odbiło się znane przysłowie - "Nie oceniaj książki po okładce"..
Niesamowicie autentyczne postacie które wykreowała w swojej powieści Cathy Kelly od razu zdobywają serce. Są to zwykłe - niezwykłe kobiety, z których każda wydaje się czytelnikowi bliska i znajoma. Razem z nimi przeżywamy sytuacje które przygotowało dla nich życie, zastanawiamy się nad wyborami i konsekwencjami tych decyzji. A autorka nie pisze o łatwych sprawach. W historiach tych czterech bohaterek - Abby, Erin, Lizzie i Jess jest wystarczająco dużo miejsca by zastanowić się nad tym co znaczy dorastać, zdradzić, stracić, tęsknić, powrócić i odejść. Czym jest rodzina, życie z drugim człowiekiem, małżeństwo, rodzicielstwo, przyjaźń. To wszystko przecież jest naszą codziennością, a życie pisze różne, zaskakujące scenariusze których stajemy się bohaterami. Ale aby nimi być, aby zwyciężać, musimy zrozumieć jedną...

beatka18 | 2014-06-24

wkońcu przeczytałam tą książke, męczyłam sie niesamowicie, jest nudna i monotonna, zakończenie niespecjalne, w niektórych momentach była nawet denerwująca, zdecydowanie najmniej mi sie podobała ze wszystkich książek tej autorki

Dana | 2011-07-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 lipca 2011

Świetna książka o życiu,przyjaźni i rozterkach.Warto przeczytać i zastanowić się nad przemijaniem.

Moqueta | 2010-07-16

Lekka i wzruszająca. Może nie jest to literatura z wyższej półki, jednak porusza i wciąga. Ważne - nie zwracać uwagi na tandetną okładkę ;)

SemperFidelis | 2015-09-22
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 29 lipca 2015

Rzadko sięgam po przypadkowe książki. Staram się raczej odpowiednio je dobierać, by później nie przeżywać rozczarowania i nie męczyć powieści (zaliczam się do grona osób, które nie potrafią odłożyć nawet kiepskiej książki przed jej końcem). Ta technika sprawia, że rozczarowanie rzeczywiście spotyka mnie niezwykle rzadko. Jest też druga strona medalu, ponieważ uniemożliwia mi to znalezienie niepozornej perełki, o której nigdy nie słyszałam. Ostatnio odwiedzając bibliotekę pod wpływem impulsu wzięłam do ręki „Przyjaciółki od serca” . Ani okładka mi się nie spodobała, ani autorki dotychczas nie znałam, a i opis na okładce nie zrobił na mnie wielkiego wrażenie. Mimo wszystkich przeciwności zabrałam książkę do domu, by odkryć tajemnicę jej kart.

W powieści poznamy cztery zupełnie różniące się od siebie kobiety. Każda z nich jest w innym wieku, ma inny system wartości, inne przekonania. Abby jest gwiazdą telewizji, dzięki swej kreatywności stworzyła program telewizyjny z zupełnie...

torebka | 2013-04-29
Przeczytana: grudzień 2011

początek bardzo wolny...prawie spałam, potem było już. tylko lepiej. Zabawnie, ale i smutnie. Bardzo dobrze się czyta (jak się przejdzie początek)

Beata | 2010-11-03
Przeczytana: 03 maja 2010