Próbka reprezentatywna

978-83-247-0952-6
rozmowy
Inne
czupirek

Kolejna porcja wywiadów, jakie para znanych dziennikarzy przeprowadza z wybitnymi Polakami. Znakomici rozmówcy reprezentują cztery pokolenia. Są wśród nich m.in.: Barbara Skarga, Władysław Bartoszewski, Karol Modzelewski, Andrzej Wajda, Norman Davies, Marek Kondrat, Jerzy Pilch, Olga Tokarczuk i Mariusz Treliński. Wszystkie poruszane tematy mniej lub bardziej dotyczą Polski i polskości: nad Wisłą i w Europie, w faktach i w stereotypach, w życiu codziennym, kulturze i na wyżynach władzy.

magda949 | 2016-02-19
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 lutego 2016

20 wywiadów z ciekawymi ludźmi (autorytetami?) świata polityki, literatury, nauki czy filmu. Jedne łatwiejsze, inne bardziej wymagające, niektóre nadal aktualne, a część nieco już przestarzała (wydanie 2008). Niemniej mądrego zawsze miło posłuchać/poczytać.

Niktbylekto | 2014-04-05
Moni | 2014-01-01