Monografia grzechów. Z dziennika 1978-1989

Wydawnictwo: W.A.B.
83-7414-233-2
Kofta, pamiętnik, dziennik, PRL
Dorota

"Monografia grzechów" to dzienniki pisarki z lat 1978-89. To niepowtarzalna okazja przyglądnąć się życiu autorki, która otwarcie i żywo opisuje wydarzenia codzienne, a także opisuje otaczające ją środowisko.

marta | 2012-08-04

Muszę przyznać, że "Monografii grzechów" nie przeczytałam całej. Już po kiludziesięciu stronach zniechęciła mnie do siebie. Nie wyciągnęłam nic z tego co czytałam. Książka ta zdecydowanie nie należy do moich ulubionych

anulla | 2011-02-21

Znów czytam....

Gosia | 2012-08-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

Dziennik - momentami bardzo intymny - jest udokumentowanym życiem codziennym epoki, która skończyła się na przełomie lat 80 i 90 XX wieku. Autorka, mimo towarzyszącym jej na co dzień absurdom, które przeczyły zdrowemu rozsądkowi i poczuciu dobrego smaku cywilizowanego człowieka, stara się zachować swój system wartości i nie poddać się propagandzie zastraszenia. Dziennik obfituje także w postacie z życia kulturalnego i politycznego tamtego okresu. Po lekturze pozostaje pytanie: patrząc na dzisiejszą Polskę, co się zmieniło wraz z transformacją systemu politycznego, a co pozostało nietknięte zmianą?

dzikirysz | 2011-12-17
Przeczytana: wrzesień 2011

najpiękniejszy pamiętnik, kwintesencja życia w dobrych i złych chwilach

bouillabaisse | 2012-08-09

dawno żadna książka tak mnie nie wymęczyła; przytłaczająca, irytująca

MrDarius | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Szału nie było na początku... do dalszych części nie dotarłem.

mariola | 2016-09-30
vampireheart | 2015-10-05