Czar księżycowej nocy

Wydawnictwo: BIS
Moonspun Magic
83-89685-41-8
dona

Kapitan Rafael Carstairs po latach spędzonych na morzu powraca do rodzinnej posiadłości. Zupełnie się nie spodziewa, że pewnej księżycowej nocy natknie się tu na osobę, która odmieni jego życie i nie pozwoli mu się nudzić nawet przez chwilę. To Victoria Abermarle, młodziutka podopieczna lubieżnego brata bliźniaka Rafaela – barona Drago. Gdy Drago posuwa się do próby gwałtu, dziewczyna decyduje się na ucieczkę, w trakcie której zostaje schwytana przez bandę przemytników, a z ich rąk ratuje ją właśnie Rafael – lustrzane odbicie jej największego wroga! Trzeba czasu, aby Victoria zrozumiała, że ze strony tego bliźniaka nic jej nie grozi, a Rafael uświadomił sobie, że żywi wobec dziewczyny nie tylko opiekuńcze uczucia.

Nasza bohaterka Victoria ucieka przed swoim oprawcą baronem Drago – Damienem. Niestety wpada z przysłowiowego deszczu pod rynnę czyli w łapki przemytników. Na jej szczęście z pomocą przychodzi jej Rafael mężczyzna łudząco podobny do jej opiekuna. Jak się później okazuje jego brat bliźniak. Tym czasem w okolicach grasuje banda tajemniczych, ubranych w czerń mężczyzn, która podczas sekretnych rytuałów pozbawia dziewictwa młode kobiety często uprowadzane ze swoich domów rodzinnych. Kim są członkowie tejże sekty? Czy Rafael odgadnie kim jest ich przywódca Tryk? Jak nasi bohaterowie poradzą sobie ze swoimi problemami? Czy znajdą ze sobą nić porozumienia?

Jak zwykle u Pani Coulter znajdziemy i namiętności i sensacje, mroczne tajemnice oraz jak na romans historyczny przystało nieporozumienia małżeńskie.

Przyjemne czytadełko, chociaż dolnych literek nam nie urywa ;) do szybkiego łyknięcia, dobre dla relaksu, jeśli nie mamy akurat pod ręką jakieś ambitniejszej literatury.

Przedstawia ona historię młodej dziewczyny Victorii i przystojnego kapitana Rafaela. Spotykają się oni w dość nieprzyjemnych okolicznościach, ponieważ przystojny nieznajomy ratuję damę z opresji. Dziewczynę chciał zgwałcić zły brat bliźniak Rafaela - baron Drago. Victorii udało się jednak uciec. Jej wolność nie trwała jednak długo. Nastolatka wpadła w brudne łapska przemytników, od których właśnie ocalił ją Rafael. Dziewczyna jest jednak bardzo nieufna wobec kapitana. On zaś powoli uzmysławia sobie, że opiekuńczość nie jest jedynym uczuciem, którym darzy Victorię...
"Czar Księżycowej Nocy" to cudowny romans historyczny, zawierający w sobie też nutkę kryminału i zagadki. Bowiem niedaleko rezydencji barona Drago giną młode dziewczyny, które tracą dziewictwa. Co się dzieje w tej okolicy? Musicie przekonać się sami. :) Ja mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że warto.
Na książkę natrafiłam w bibliotece szkolnej i do przeczytania jej zachęcił mnie po prostu opis z tyłu książki. Nie...

CrazyGirlxD | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Lekka,przyjemna książka którą szybko się czyta i prędko się nie zapomina :)

Katka | 2017-05-25
Patrycja Brożek | 2017-03-31