Oświadczyny księcia

Seria: Harlequin Wielki Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
Sylvester
książę, oświadczyny, powieść

Jak można zrezygnować z życiowej szansya Uciec tuż przed spodziewanymi oświadczynami księciaa I to w dodatku młodego, przystojnego i bogategoa Rodzicom Phoebe nie mieściło się to w głowie. Ubolewali, że ich niezależna duchem córka odbiega od ideału debiutantki. Wiedzieli, że woli ona spędzać czas w stajni niż w salonach, a jej ulubionym strojem jest kostium do konnej jazdy, nie zaś suknia balowa i że mówi to, co myśli. Nie wiedzieli natomiast, że Phoebe miała już okazję poznać Sylvestra Raynea, księcia Salforda, i uznała, że jest nieznośnie arogancki oraz wyniosły. Mało tego, uczyniła z niego głównego bohatera napisanej przez siebie powieści, ukazującej angielską socjetę w krzywym zwierciadle. I w dodatku książka wkrótce miała się ukazać.

magdalena | 2015-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Porównania do Jane Austen na wyrost. Samo osadzenie historii w Anglii kilkaset lat temu nie czyni z tej książki pozycji godnej rangi książkom mistrzyni Jane. Sama historia nie jest zła, jest nawet ciekawa. Ale główna bohaterka jest przedstawiona w sposób, który nie pozwala jej polubić. Phoebe jest bardzo irytującą młodą damą, denerwującą panienką, która zawsze musi postawić na swoim. Nie polubiłam jej, a przez to nie polubiłam całej książki.

Atyde | 2014-06-29
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Książka całkiem niezła, ale tematyka historyczna to jednak nie moje klimaty.

Wagabunda | 2017-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Zmeczona dniem okrutnie zabralam do lozka romans z mysla - ot, relaksik, cos jak lody podjadane ukradkiem :P Niedobry to pomysl byl , oj niedobry . Mial byc Ksiaze Charyzmatyczny - ja zobaczylam pompatycznego osla , miala byc Interesujaca Dziewoja - u mnie to wyszla Cholernie Irytujaca Smarkula .I wszystko to osadzone w niby realiach historycznych a mialo sie z historia tyle co ja z alpinizmem. Wiem, wiem, romasidelko , ale na bogi Hadesu, skoro epoka przedwiktorianska to stosujmy przedwiktorianskie realia a nie bzdety wyssane z palca ! Jedyna pociecha ze ksiazka z biblioteki, nie prywatna . Nie czytac , oczu szkoda .

Efemeryda | 2018-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Klasyczny romans historyczny nie odbiegający od schematu, a jednak...Dobrze opisane postacie, z głębią i charakterem przynajmniej trówymiarowym. Świetne dialogi zawierające szpilki i szpileczki w ilości wywołującej zaciekawienie. Do tego swoisty napuszony, zupełnie niedzisiejszy styl narracji. Wszystko to złożyło się na urokliwą książkę romansową.

arjen | 2012-06-05
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Miałam ochotę na romans, a że uwielbiam Jane Austen pokusiłam się o przeczytanie "Oświadczyn księcia", bo recenzje zapowiadały lekturę w podobnym klimacie co "Duma i uprzedzenie". Książkę przeczytałam dość szybko, ale nigdy nie postawiłabym jej obok prozy Austen. Pomysł na powieść i akcję interesujący, ale już samo wykonanie w moim odczuciu mierne. Może to wina tłumaczenia (choć nie sądzę), ale styl autorki wydał mi się bardzo prosty. Coś takiego mógłby napisać nastolatek. Autorka nie zostawiła czytelnikowi miejsca na myślenie, wszystko wyłożyła na tacy. Drażniły mnie dialogi, do których autorka cały czas dodawała reakcje bohaterów (zazwyczaj w postaci jakiegoś rodzaju uśmieszku lub śmiechu, co pod koniec książki było już naprawdę nużące i denerwujące). Moim zdaniem książka nie oddaje też charakteru epoki, w której dzieje się akcja romansu.

Podsumowując, książka mnie nie oczarowała, raczej szybko o niej zapomnę i pewnie zastanowię się dwa razy nim ponownie sięgnę po inną pozycję...

Okamia | 2013-05-09
Przeczytana: 2013 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pełna humoru i dowcipu. Na pewno sięgnę jeszcze nie raz :)

Maria Legawiec | 2012-01-13
Przeczytana: 20 lipca 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zapierająca dech w piersiach książka z cyklu romansu historycznego o niezwykle ciekawej fabule, interesujących postaciach. Praktycznie samo się czyta. 2 h i przeczytane.. hmm.. może do tego wrócę :>?

gorreti | 2012-07-18
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetna książka warta polecenia na letnie dni - pochłania się ją bardzo szybko.

Adula | 2016-05-21
Przeczytana: 21 maja 2016