Okładka książki Czar letniej nocy

Bis
typ
papier
dona
6,35 (49 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Wiodący życie niezależnego mężczyzny hrabia Rothemere musi wypełnić przyrzeczenie dane przed laty przez jego ojca i ożenić się z jed ną z córek zubożałego szkockiego lorda. Czyni to z niechęcią, wybiera więc najbrzydszą Frances, spodziewając się, że brzydka żona ni e będzie mu zakłócała dotychczasowego stylu życia. Nie podejrzewa nawet, że Frances przebrała się za szarą myszkę, by uniknąć niechc ianego małżeństwa z przystojnym hrabią...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
emi | 2012-09-21
Przeczytana: 11 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Standardowo, jak już emi bierze się za romans, to nie ma bata, musi być gniot. Nie żebym robiła to specjalnie, po prostu mam pecha i wybieram złe książki, bo do tych superpopularnych pewniaków mnie nie ciągnie.
Zaczarował mnie tytuł "Czaru letniej nocy". Za to od pierwszej chwili wiedziałam, że nie polubię naszej bohaterki. Była irytująca, po prostu. Przecudowna Frances, jak na główną bohaterkę romansidła przystało, jest złośliwa i przebiegła - a przynajmniej tak jej się wydaje. Robi więc z siebie brzydulę, pragnąc uniknąć małżeństwa z obcym dla niej człowiekiem. Tymczasem on okazuje się być przystojnym i młodym mężczyzną. Od pierwszej chwili stwierdza, że jej się podoba, ale pomimo to, kontynuuje swoją grę, nie chcąc go poślubić. Liczy na to, że facet wybierze którąś z jej sióstr.
Ale jak to w romansidłach zwykle bywa, on ma przebiegły plan, żeby wziąć sobie żonę, zapłodnić ją i wyjechać do swojej kochanki. Tak więc wybiera brzydulę, bo ona chyba nie będzie go zatrzymywać. No, nie p...

Elusive | 2014-08-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Główne postacie do Frances - szkotka i Hawk - nieprzyzwoicie bogaty i znany hrabia. Zostają oni zmuszeni do małżeństwa. Dziewczyna nie cierpi swojego przyszłego męża, a on uważa ją za brzydule i również nie darzy ją sympatią. Jak się można domyślić, wszystko z biegiem czasu się zmienia, ale kłócą się do samego końca. Oboje mają bardzo wybuchowe charaktery i swoje zdanie, którego nie boją się wypowiedzieć, a jak wiadomo "żona ma być posłuszna mężowi". Frances jest jednak inna i poniekąd robi to na co ma ochotę. Do siebie nie zbliżają ich romantyczne rozmowy czy kolacja przy świecach, a pokrywanie koni... To dziwne, ale tak jest. Właśnie wtedy Frances zaczyna pożądać Hawk'a i to współżycie ich do siebie zbliża i zaczyna rodzić się między nimi uczucie. Nie ukrywam, że odjęłam jeden punkt z powodu obu postaci, które przez pewien czas grały mi na nerwach przez to nadmierne kłócenie, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Wydarzenia w książce opisywane są wystarczająco do...

lila_2603 | 2014-03-26
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Główna bohaterka bardzo irytująca, nie wzbudziła mojej sympatii oraz współczucia, jej postępowanie nie zawsze było dla mnie zrozumiałe.

CrazyGirlxD | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Bardzo fajna i interesująca lektura :)

jezozwierz | 2014-10-10

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica