Niedaleko pada jabłko...

Wydawnictwo: Vesper
978-83-61524-68-7
Inne
Beata

Apple jest przeciwieństwem swojej bardzo bezpośredniej mamy oraz rozplotkowanych i impulsywnych przyjaciółek. Jest szczera i otwarcie mówi o swoich uczuciach. Ale sprawy wymykają się jej spod kontroli. Nim zdoła czemukolwiek zaradzić, jej najlepsza przyjaciółka zamienia się w największego wroga, cała szkoła dowiaduje się o jej skrywanym zauroczeniu, a ona sama zostaje poniżona w ogólnokrajowym programie telewizyjnym... Być może udawanie słynnej mamy, pracującej w telewizji, nie było mimo wszystko zbyt rozsądne? Apple musi się nauczyć, że słuchanie rad jest tak samo ważne, jak ich dawanie.

janexirwin | 2016-04-09
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 31 marca 2016

Z początku powieść była - dla mnie - strasznym dnem. Nie wiem, jakim cudem ją czytałam. Może tylko przez to, że nie miałam już zwyczajnie co czytać, a na opowiadania z wattpada straciłam chęć. Jednak nie żałuję, że dokończyłam, że brnęłam przez tę historię. Bowiem boleśnie uświadomiłam sobie, że takie rzeczy nie dzieją się tylko w książkach, że w prawdziwym świecie również traci się przyjaciół przez własną głupotę. Ale w rzeczywistości nieczęsto dawane są drugie szanse. To aż boli, kiedy czytasz historię momentami zbliżoną do twojej własnej i dowiadujesz się, że jest happy end, że taka możliwość istnieje.
No ale przeczytanego nie da się odprzeczytać. Jedna słabsza książka w tę czy we w tę - kogo to obchodzi. Mimo wszystko, pisana prostym, zrozumiałym dla każdego językiem, idealna na dwa-trzy wieczory. Momentami wzruszająca, albo bawiąca do łez. Główna bohaterka może mieć trochę racji, ale również czasem irytuje.
Polecam tylko wówczas, jeśli nie masz już co czytać.

Tiger | 2011-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

Super książka. Przeczytałam ją w dwa dni :) Godna polecenia, szczególnie dla nastolatek!

Zaczytana | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016

Hmmm... Powiedziałabym, że no taka średnia, bardzo przeciętna. No i strasznie przewidywalna akcja, co mnie trochę denerwowało ;)

| 2012-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2012

Świetna książka. Szybko się czyta(ja osobiście przeczytałam ją w niecałe 2 dni ;)), ciekawa fabuła.

aissatou | 2016-11-21
Lenka | 2016-08-24