Głucha jesteś

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
837470036X

Autorka straciła słuch, mając półtora roku. Starszym widzom znana jest jako autorka z filmu Dzieci gorszego Boga . Ta opowieść o przyjaźni, która przetrwa wszystko, jest jej debiutem literackim.

pia | 2014-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Książka opowiada o dziewięcioletniej Megan - dziewczynce która straciła słuch. Megan marzy o prawdziwej, najlepszej przyjaciółce. Okazja natrafia się gdy do sąsiedniego domu wprowadza się jej rówieśniczka Cindy. Cindy nie wyśmiewa się z Megan jak inne dzieci że dziewczynka nie słyszy. Megan ma psa Ogryzka, brata Matta. Cindy chcąc sprawić przyjaciółce radość zaczyna uczyć się języka migowego. Problem zaczyna się gdy Cindy chcę we wszystkim pomagać Megan. Wkrótce dziewczynki jadą razem na obóz. Megan poznaję tam niesłyszącą dziewczynkę Lizzie. Cindy nie podoba się że jej najlepsza przyjaciółka woli spędzać więcej czasu z Lizzie. Chcesz poznać co się stanie że przyjaciółki się pogodzą? Koniecznie przeczytajcie tą książkę!

Gosia Nowacka | 2014-03-12
Przeczytana: 12 marca 2014

Książka bardzo ciekawa. Tak familijnie napisana, familijnie, bo przedstawia losy 10 letniej Megan ( ona jest osobą niedosłyszącą) i jej przyjaciółki Cindy (ona słyszy). Temat mnie zaciekawił, ponieważ sama mam niedosłuch.
Autorka przedstawia ten problem w taki zabawny sposób. Dziewczynka akceptuje to, że nosi aparat słuchowy, że jest osobą niesłyszącą. Pokazuje niedosłuch od tej lepszej strony. Że jest - trzeba go zaakceptować
Ja osobiście bardzo cierpię, jak ktoś mi powie: Głucha jesteś? Megan się z tego śmieje. KAŻDY JEST INNY, A JA TO TAKI SMUTAS

Rysia | 2016-04-26
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Książka nie była jakaś wybitna i trochę się na niej zawiodłam. Spodziewałam się czegoś bardzo ciekawego, a to... no cóż... książka dla dzieci. No właśnie. Dla dzieci. No i może przez to trudno mi ją ocenić. Mimo wszystko uważam, że to trochę bez sensu. Ja w wieku dziewięciu lat nie obrażałam się na koleżankę, dlatego, że się do mnie krzywo uśmiechnęła...

Ach, Marlee Matlin. Podobno aby poznać dobrze bohaterów książki, jak i samą autorkę, warto obejrzeć film "Dzieci gorszego Boga". Przy filmie płakałam. Książka zaś sprawiła mi dużo dobrego humoru. Chyba dzięki niej mniej więcej porozumiewam się w szkole z niedosłyszącą dziewczyną. A jeśli mnie nie rozumie, robię dziwne znaki, takie migowe esperanto, lub (gdy chciałam pochwalić fryzurę) sięgam ręką w kierunku danej części ciała i wyraźnie i głośno mówię, co myślę. Nie jest łatwo, ale takie książki dają mi motywację do pomagania innym, do nie rozczulania się nad nimi, a czynnej pomocy. Książka napisana lekkim, bardzo pozytywnym językiem.

Magdalena | 2012-10-30
Przeczytana: 29 listopada 2012

Na pewno jest to książka ciekawa i godna polecenia - zwłaszcza nauczycielom i wychowawcom oraz ich wychowankom. Tolerancja, spotkanie z Innym, cierpliwość, przyjaźń, lojalność, odwaga, umiejętność proszenia o pomoc i przepraszania oraz wybaczania - to wszystko tu jest. Mimo to moim zdaniem warsztatowo pozycja nie do końca dopracowana, pewne kwestie zbyt płytko potraktowane, a szkoda. mimo to - polecam.

Czytajka | 2013-08-09
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 10 grudnia 2011

Książka opowiada o tolerancji, a więc powinien ją przeczytać każdy. Szczególnie osoby, które nie umieją być tolerancyjne.

Anna Czak | 2015-01-30
Przeczytana: 03 stycznia 2013

Bardzo dobra książka, mam nadzieję, że moja Ulubiona Aktorka Marlee Matlin napisze jeszcze inne.

książek: 2044
Psotka | 2016-04-10