Modlitwa za konających

The Prayer for the dying
83-7020-092-3
Higgins, Fallon, sensacja
Snorri

Martin Fallon – były członek IRA, na którego wydano wyrok – stara się dostać na statek płynący do Australii. Jednak jego legendarne umiejętności okazują się przydatne dla Jacka Meehana, zwanego „Angielskim Alem Capone”. Fallon zmuszony jest zabić ponownie, aby uciec od swej bolesnej przeszłości.

Machno | 2016-08-10
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Porachunki gangsterskie i walka o własną duszę, jeśli się w nią jeszcze wierzy. Higginsowi udała się ciekawa historia opowiadająca o bojowniku IRA, który szuka własnej drogi. W pewnym sensie to klasyczna historia o winie i karze, tylko wciśnięta w klimat londyńskiego podziemia. Jest więc szukający pokuty, blady jak śmierć główny bohater, jego przeciwnik gangster, którego oficjalnym zajęciem jest zakład pogrzebowy (tej sprawie oddaje się całym sercem), oraz ksiądz po przejściach, który zostaje wrzucony do tej historii. Dobra książka, niedługa, więc nie ma tam miejsca na głupie sentymentalizmy i naciągnięte pomysły.

Roman Dłużniewski | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

Świetna powieść Higginsa. Niezbyt obszerna, ale on nie pisał opasłych tomów. Chcesz uciec od swojej przeszłości ? Nie tak łatwo. Warto!

Michał | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Pierwsze spotkanie z Higginsem wypadło średnio. Średnie opisy, przewidywalna historia, ciągle ten deszcz...Spodziewałem się czegoś lepszego. Nie zmienia to faktu, że i tak sięgnę po inną książkę tego autora.

Aurelia | 2012-11-27
Przeczytana: 06 listopada 2010

Książka jak i film wzruszająca. Godna przeczytania.

Schemat | 2010-11-04

Fallon jest ideałem głównego bohatera. Bardzo intrygujący początek, utrzymuje świetny klimat książki aż do samego końca! Przedstawioną historię wchłania się z przyjemnością.

archiwista_cyklista | 2014-03-22

Książka może być. Ale film na jej podstawie...Niesamowity

Adrian | 2014-11-30
Przeczytana: 23 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna dobra książka Higginsa którą przeczytałem

Agnieszka74 | 2016-09-30
robofree | 2016-09-07