Diabelskie obietnice

Okładka książki Diabelskie obietnice Andreas Franz
Okładka książki Diabelskie obietnice
Andreas Franz Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Julia Durant (tom 8) Seria: Granice zła kryminał, sensacja, thriller
Julia Durant (tom 8)
Miłosz Urban
kryminał Julia Durant współczesna literatura niemiecka

Bardzo dobra seria 💪, polecam

Bardzo dobra seria 💪, polecam

I oto nadszedł koniec historii i przygód Julii Durant. Diabelskie Obietnice to ostatni, ósmy już tom z cyklu kryminałów z panią komisarz w roli główniej.

Po raz kolejny Durant zmierza się z tajemnicą, która ciągnie się za pewną młodą dziewczyną, która desperacko szuka pomocy i ratunku. Intuicja ją naprowadza, a to z czym komisarz i wydział zabójstw będzie musiał się zmierzyć - przechodzi ludzkie pojęcie...

Tradycyjnie - czytają książki Franza przenosimy się w inny wymiar rzeczywistości. Przez bardzo rzeczywiste wybrzmienie wszystkich wydarzeń mamy wrażenie, że wraz z bohaterami jesteśmy uczestnikami śledztwa i wraz z nimi próbujemy rozszyfrować całą stojącą za wszystkim zagadkę.

Seria z Julią Durant przyniesie Wam niezapomnianych wrażeń i wprowadzi w Was we wnętrza policyjnych śledztw. Jest to seria do której będę wracać z ogromnym sentymentem, a Wam polecam nadrobienie zaległości, jeśli jeszcze seria kryminałów tego genialnego autora jest przed Wami.

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Książka godna polecenia. Wciąga od pierwszych stron. Poruszana w niej tematyka jest przerażająca. Najgorsze jest
to , że wiele z tych rzeczy dzieje się naprawdę a tacy "nietykalni" żyją gdzieś wśród nas.

2002

Trochę za bardzo rozciągnięta fabuła momentami nuda ale tamaty poruszane w książce bardzo aktualne chętnie poczytam coś jeszcze tego autora

Rewelacyjny kryminał. Dotyka ważkich problemów: handlu ludźmi, pedofilii, handlu organami... A w to wszystko zamieszani są ważni ludzie, można rzec wszechmocni, o "czystych sumieniach i silnym moralnym kręgosłupie"...
Bardzo realistyczny, przerażający, straszny kryminał. Julia Durant ze swoją zaufaną ekipą walczą ze złymi ludźmi, ale czy można ich pokonać, kiedy są jak hydra...

Strata czasu. Wymęczyłam ją do końca z wielkim trudem. Miałam wrażenie, że ciągle czytam o tym samym. Bardzo długie, nużące dialogi, niektórzy bohaterowie po prostu nierealni, nielogiczne zachowania policji. Nie polecam.

Kolejny thriller i kolejne pozytywne zaskoczenie. Na pewno sięgnę jeszcze po książki tego autora. Próba walki z nietykalnymi przedstawicielami kasty rządzącej- skłaniające ku refleksji(mimo, że rozegrane na niemieckim, a nie naszym podwórku). Ukazujące, że nie ma lepiej zorganizowanej przestępczości niż ta będąca u władzy. Środowisko policji jest przesiąknięte skorumpowanymi funkcjonariuszami, a Ci starsi wiedzą, że nie są w stanie nic wskórać. Czy uda się to głównej bohaterce, która jest jeszcze na tyle zdeterminowana by coś w takiej sytuacji zrobić? Na pewno podejmie taką próbę. Polecam!

Niemiecki kryminał rzadko wpada w moje ręce, więc przystąpiłem do czytania z zaciekawieniem. Nie zawiodłem się. A.Franz ugruntował swoją książką, obiegową opinię o realistycznych i uporządkowanych Niemcach.
Większość historii była tak realistyczna, że momentami miałem wrażenie, że to dziennikarz śledczy opisał swoje odkrycia. To że do dzisiaj istnieje niewolnictwo (przeważnie przemysłowe-praca, ale i seksualne też) to wiemy, ale opis tego od środka wzburza krew !
Dobrze zarysowane postacie na czele z główną komisarz Julią Durant, wartka akcja, chwytające za serce i emocjonalne sceny oraz prawdziwość sytuacji sprawia, że pozycja warta jest przeczytania.
Jedyna rzecz, która dla mnie jest jakby sztuczna, na doczepkę, to "dokrętka" zakończenia i to zadecydowało że jest 7, a nie 8 gwiazdek.

Bardzo dobra, choć szkoda, że ostatnia z serii, część. Będzie mi bardzo brakowało Julii Durant, którą Franz tak wykreował, że czytelnik miał wrażenie, że ją zna.

• Andreas Franz
  • 2015

Dodaj cytat z książki Diabelskie obietnice