Duch Drapacza Chmur

Okładka książki Duch Drapacza Chmur Pierdomenico Baccalario
Okładka książki Duch Drapacza Chmur
Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: Will Moogley. Agencja Duchów (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Will Moogley. Agencja Duchów (tom 3)
Will Moogley. Agenzia Fantasmi. Il fantasma del grattacielo
Wydawnictwo Olesiejuk
2010-06-30
2010-06-30
Łukasz Berezowski
will moogley duchy

Okładka książki Do czego służą pieniądze? Wszystko, co warto wiedzieć o ekonomii Pierdomenico Baccalario, Simona Paravani-Mellinghoff, Federico Taddia
Do czego służą... Pierdomenico Baccal...
Okładka książki 50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat. Na wakacjach Pierdomenico Baccalario, Tommaso Percivale
50 rzeczy, któ... Pierdomenico Baccal...

Z książkami Pierdomenico Baccalario nie miałem jeszcze do czynienia, chociaż kojarzę sobie cykl o Ulissesie Moorze i samego autora. Sięgając po Ducha Drapacza Chmur będącego trzecią częścią przygód Willa Moogleya z Agencji duchów chciałem dostać przyjemną, ciekawą i może straszno - zabawną opowieść o duchach. Coś lekkiego i właśnie rozrywkowego przy czym można było spędzić miło czas.
Will Mooggley dostaje zadanie przeprowadzenia śledztwa od szefa ochrony Empire State Building w sprawie pojawienia się namolnego ducha, który straszy gości. Wraz ze swoim przyjacielem Tupperem rozpoczynają śledztwa.
Historia jaką dostałem opowiada o agencji duchów, w której bohater opiekuje się duchami, podpisuje z nimi umowy lub próbuje dowiedzieć się wszystkiego o niezależnych zjawach było ciekawym pomysłem. Nastawiałem się na opowieść z lekkim dreszczykiem i dozą humoru w czasie czytania. Jednak dostałem zgrabnie napisaną opowieść, w której motyw duchów jest przedstawiony w bardziej łagodnym wcieleniu i nie wzbudza przerażenia. Ciekawym pomysłem było osadzenie akcji w znanym drapaczu chmur jakim jest Empire State Building w Nowym Jorku i wykorzystanie go w historii o duchu, który straszy z jakiegoś powodu. Duży budynek z niezwykłą historią jaką posiada jest świetnym miejscem na taką opowieść. Może odgrywa pośrednią rolę, ale miło poczytać o przygodach bohaterów w nim chcącym złapać ducha. Fajnie wypada wątek dotyczący ciotki Willa dybiącego na jego spadek jaki dostał. Wywołującego komiczne sytuacje jakie są skutkiem takich sytuacji. Samo śledztwo prowadzone przez agencję duchów zostało przedstawione w krzywym zwierciadle, ale nie brakuje momentów wykrycia poszlak lub powiązania pewnych faktów jakie zdobyli. Nawet podobało mi się pojawienie znanego detektywa z klasycznego kryminału jaki napisał Raymond Chandler i jego sztywne maniery. Wszystko zostało połączone ze sobą w świetny sposób tworząc ciekawą historie.
Postacie jakie spotykamy w książce są dobrze nakreślone. Właściciel agencji duchów Will Moogley jest zwykłym na pozór dzieciakiem, który za sprawą spadku zostaje właścicielem agencji duchów. Bardziej spostrzegawczy i prowadzący śledztwo poszukuje poszlak w celu rozwiązania spraw w jakich bierze udział. Drugim jest jedyny przyjaciel Tupper. Miałem podczas czytania wrażenie, że nie wszystko jest z nim w porządku. Mający szalone pomysły, nieraz szczęście i przeżywający wiele przygód. Relacje jakie zostały przedstawione pomiędzy bohaterami książki są zabarwione humorem sytuacyjnym i słownym. Ich przepychanki wywołują zabawne chwile i uśmiech podczas czytania. Dialogi odznaczają się większą ilością humoru niż poważnymi tonami jakie powinny wystąpić. Dlatego bawiłem się podczas czytania znakomicie śledząc ich rozmowy.

Książka Duch drapacza chmur łączy w sobie kryminał, trochę fantastyki i sporo humoru jaki występuje przez cały czas. Została napisana lekkim i przyjemnym stylem jakim posługuje się autor. Na pewno ilustracje stanowią dopełnienie historii jaką czytamy. Historia jaką dostałem jest skierowana do młodego czytelnika i powinien bawić się świetnie czytając Ducha Drapacza chmur. Nie brakuje tutaj zagadek do rozwiązania jakie mają bohaterowie i przygód jakie spotykają ich w czasie trwania śledztwa. Sięgając po książkę Pierdomenico Baccalario nie spodziewałem się, że dostanę pełną humoru opowieść o młodym właścicielu agencji duchów Willu Moogleyu, który prowadząc sprawy styka się z różnymi duchami. Jest to historia skierowana do młodego czytelnika i dlatego nie uświadczymy tutaj dreszczyku podczas czytania lub jakiś strasznych scen. Wszystko zostało ubrane w ramy lekkiej i przyjemnej opowieści doprawionej sporą dawką humoru. Nieraz lekkie przerysowanie postaci służą do stworzenia zabawnych scen sytuacyjnych. W ogóle język jakim posługuje się autor jest nie tylko zabarwiony właśnie humorem, ale lekki i przyjemny. Dlatego czyta się przygody bohaterów rewelacyjnie i wspaniale. Mimo, ze jest to trzecia część nie odczułem tego w czasie czytania, bo nie znalazłem nawiązań do poprzednich tomów. Bawiłem się świetnie podczas lektury Ducha drapacza chmur i chętnie sięgnę po wcześniejsze tomy lub późniejsze części jeśli pojawią się. Zastanawiam się nad innymi jego książkami jakie napisał Pierdomenico Baccalario i chyba dam im szansę w niedługim czasie. Lekka książka, z dużą dawką humoru i przygodami, napisana bardzo ładnie z błyskawiczną akcją, pełną zagadek i zwrotów akcji, którą można przeczytać w jeden wieczór lub dwa. Książka Duch drapacza chmur jest świetną książką dla młodego czytelnika, młodzieży i nawet starszego, który spędzi miło czas przy niej po czymś wymagającym.

Ogólnie ja naprawdę bardzo kocham twórczość Pierdomenico Baccalaria,a po przeczytaniu tomu pierwszego tej serii nie zawiodłam się, martwiłam się co prawda, jak to będzie wyglądało w następnych tomach Agencji Duchów. Daję wielki :D
Osobiście naprawdę bardzo lubię głównego bohatera. Jakbym była młodsza, to możliwe, że byłby w tedy chłopakiem jakich lubiłam XD Hahaha

Świetna historia 13-letniego właściciela agencji duchów. Książka pełna humoru, przygód i zagadek :D.
Polecam!

Polecam!

Bardzo fajna książka,bardzo mi się podobała czasami zabawna i ogólnie lubię książki tego autora. Naprawdę polecam całą trylogię!!! :D

Ciekawa książka, wciągająca,ale miałam okazje czytać lepsze.

Ciekawa książka, wciągająca,ale miałam okazje czytać lepsze.

Nie tuzinkowa powieść P. Baccalario. Świetna dla młodzieży.

Nie tuzinkowa powieść P. Baccalario. Świetna dla młodzieży.

Krótka, lekka i przyjemna.
Nie żałuję, że poświęciłam te kilka godzin na przeczytanie tek książki. Zabawna treść to jej główna zaleta. Tak jak myślałam. Zajęła mi jeden dzień. Niczego nie żałuję. Polecam, a szczególnie nastolatkom!

Krótka, lekka i przyjemna.

Bardzo fajna, lekka, przyjemnie się czyta. Polecam wszystkim, a zwłaszcza młodszym czytelnikom!

Nic porywającego, nic szalonego. Jakoś mało tych duchów, jak na taki tytuł. Ot, książka na leniwy wieczór do przeczytania w godzinkę, dwie. Choć troszkę mnie zastanawiają inne książki z tej serii. Jakby mi wpadły w ręce, to bym przeczytała.

Książka fajna na początku była nudnawa, ale się rozkręciła, polecam

Książka fajna na początku była nudnawa, ale się rozkręciła, polecam