E.T Księga zielonej planety

Tłumaczenie: Jakub Chmielewski
Wydawnictwo: Amber
E.T The book of the green planet
83-7245-991-6
Grażyna

Podróż trwa nadal! Teraz nareszcie wiemy, skąd pochodzi E.T, kim naprawdę jest i jak wygląda jego odległy swiat. Wróć z nim na Zieloną Planetę, której mieszkańcy są galaktycznymi mistrzami hodowli roślin. Poznaj olśniewające ogrody, do których powrócił E.T - z geranium Gertie, swoim apetytem na niezdrowe jedzenie i miłością do pozostawionego na Ziemi Elliotta i jego rodziny. Ale na Ziemi dużo się zmieniło, odkąd E.T odleciał. Elliott zaczął oglądać się za dziewczynami, a jego wesołe wspomnienia o E.T zastąpiły myśli o koleżance z klasy. Co gorsza, najwyrazniej stracił już wrażliwość, której uczył go E.T. "Już niedługo stanie się najstraszniejszą z istot", myśli E.T oddalony o trzy miliony lat świetlnych. "Już niedługo stanie się dorosły".

Grażyna | 2010-05-09
Przeczytana: 18 maja 2010

Wolę pierwszą cześć, zakończenie nijakie.

cyber | 2015-06-23
Przeczytana: 2010 rok

Powieść ta jest swoistym powrotem do dzieciństwa (chyba pamiętacie wyprawę do kina). Niezwykle nostalgiczna historia przemiłego "stworka" z odległej galaktyki, którego miłość i serce jest większe niż wszechświat. Jest to kontynuacja wielkiej przygody, historia co działo się dalej... i powiedzmy sobie szczerze, jest naprawdę fajnie. Wiadomo... nie jest to pierwsza niedościgniona część, ale daje naprawdę dużo radości. Polecam oderwać się od rzeczywistości, i wyruszyć w kolejną wyprawę z ET.

JoKa90 | 2016-01-06
Na półkach: Znudzona, Posiadam, Przeczytane