The Broken Sword
Złamany, miecz

Molly Cochran i Warren Murphy po raz pierwszy wprowadzili króla Artura w dwudziesty wiek w książce „Król wszystkich dni”, która stała się światowym bestsellerem. Autorzy kontynuują sagę o przygodach Artura i jego dzielnych towarzyszy w „Złamanym mieczu”, kolejnej opowieści o odwadze, przygodzie i magii we współczesnym świecie. Niewidoma Beatrice znalazła Świętego Graala. Dotknąwszy go, odzyskuje wzrok - i zdobywa dziwną, tajemniczą moc. Magia Graala krzyżuje drogi dziewczynki i młodego króla. Beatrice towarzyszy Arturowi powracającemu z Bliskiego Wschodu do Stanów Zjednoczonych. W podróży czyhają na nich liczne niebezpieczeństwa. Nawet w epoce rozwiniętej techniki są ludzie, którzy posługują się magią, nie zawsze w szlachetnych celach. Zły czarnoksiężnik pragnie zdobyć Graala i związaną z nim moc - by go posiąść, nie cofnie się przed niczym. Tymczasem rycerze Okrągłego Stołu nie potrafią się odnaleźć w nowym świecie. Dawne cnoty rycerskie przestały się liczyć i nikt nie potrafi stanąć w szranki jak należy. Pod wodzą Hala, który był niegdyś Galahadem, rycerze uczą się dosiadać motocykli zamiast koni i pić piwo zamiast miodu. Nie zapominają jednak o swej prawdziwej misji - mają chronić króla i mu służyć.

Gripper | 2013-07-07
Przeczytana: 11 listopada 2004

Akcja książki mało wciąga. Do tego wiele jest opisów przemocy i seksu. Ma się wrażenie, że cała reszta służy tylko temu, aby te fragmenty miały się gdzie znaleźć.

Sadi | 2012-05-15

Bardzo chaotyczna książka, długo ją czytałam ale nigdy się nie zmuszałam więc jest ok :)

Daw1982 | 2016-10-30
Duszek | 2015-08-22