4 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
eduko7

"Książka dla wszystkich, którzy czują się czasem niedoceniani i nierozumiani".
To jedna z lektur mających uświadomić dzieciom czym jest nietolerancja i brak zrozumienia dla odmienności.

źródło opisu: wstęp do książki

Brzydkie ilustracje a treść tak durna, że dzieci nakazały przestać czytać. Ani to mądre, ani ładne, ani coś wyjaśniające, ani uczące. Tłumaczenie z polskiego na nasze, co autor miał na myśli, dzieciom kilkuletnim, uznaję za porażkę tegoż autora.
O odmienności i problematycznych zachowaniach mówić trzeba, ale można w inny sposób.
Serdecznie odradzam.

eduko7 | 2015-04-30
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

To jedna z tych publikacji, które odkryłam z uczniami będąc w miejskiej bibliotece. Przesłanie odpowiada mi, stało si wszakże podstawą do ciekawej dyskusji z uczniami nt. odmienności zachowań i trudności związanymi z ich tolerowaniem. Rozmowy nt. odrzucenia, braku rozumienia. Jednocześnie główny bohater ujmuje swoją pogodą ducha, poszukiwaniem dobrych stron sytuacji, w której się znajduje.