Żądza przygód

Tłumaczenie: Ludmiła Melchior-Yahil
Wydawnictwo: Amber
Wanderlust
dona

Jest piękna, młoda, bogata. Nie jest jednak panią własnego losu. Przez lata poczucie obowiązku nie pozwalało Audrey Driscoll realizować marzeń. Teraz wreszcie dziewczyna może opuścić wspaniałą kalifornijską rezydencję i wyruszyć w wyśnioną podróż. W Europie rozkoszuje się zielenią londyńskich parków, urokiem paryskich zaułków, słonecznym pięknem Lazurowego Wybrzeża. I spotyka mężczyznę, za...

Jest piękna, młoda, bogata. Nie jest jednak panią własnego losu.
Przez lata poczucie obowiązku nie pozwalało Audrey Driscoll realizować marzeń. Teraz wreszcie dziewczyna może opuścić wspaniałą kalifornijską rezydencję i wyruszyć w wyśnioną podróż. W Europie rozkoszuje się zielenią londyńskich parków, urokiem paryskich zaułków, słonecznym pięknem Lazurowego Wybrzeża. I spotyka mężczyznę, za którym pójdzie na prawdziwy koniec świata – aż do Chin. Lecz w imię tej miłości będzie musiała dokonać dramatycznego wyboru...

ceylonka | 2015-04-13
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Nie wiem, jak tą powieść ocenić. Za 4/5 książki daję 3, a za ostatnią 1/5 aż 7. Jednym zdaniem: pierwsze 4/5 to ckliwe "srutu pierdutu",a reszta, to porządna fabuła, która rozpoczyna się z dniem rozpoczęcia II Wojny Światowej.
Szkoda tylko, że tak późno!! No ale to tylko romans, więc nie powinnam tak utyskiwać. Nigdy więcej nie powróciłabym do tej pozycji, ale udało mi się ją zmęczyć.

betina360 | 2014-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2014, Steel
Przeczytana: 16 maja 2014

Danielle Steel po raz kolejny nie zawiodla mnie swoja powiescia.Jest tu tyle uczuc i tak duzo sie dzieje w zyciu glownej bohaterki.Tez chcialabym zwiedzic tyle miejsc co ona.Bardzo duzo podrozowala i zwiedzila ciekawe miejsca choc nie zawsze bylo milo.Polecam ta ksiazke bo naprawde wciaga.

una_fresa_verde | 2013-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dużo się dzieje i bardzo mi się podoba :) Choć motyw jest nieco podobny do tego z innej powieści Steel "Zupełnie obcy człowiek" (tam kobietę zatrzymywały zobowiązania wobec chorego męża, tutaj wobec dziadka), na szczęście na tym skończyły się podobieństwa. Podróż Audrey i Charlesa opisana jest w tak realistyczny sposób, że we mnie samej obudził się duch przygody i chętnie wyruszyłabym ich śladem. Zazdrościłam Audrey odwiedzanych miejsc, wakacji spędzanych w letnich rezydencjach (choć spotkanie z Picasso wydawało się nieco dziwne) i oddanych przyjaciół w osobach Vi i Jamesa, przeżywałam razem z nią tragiczne wydarzenia w chińskim sierocińcu, podczas podróży do Niemiec z Karlem i Ushi, kiedy traciła dziecko, a potem drżała z niepokoju o Charlesa, który pracował jako korespondent wojenny... Nawet wydarzenia historyczne ujęte w powieści rozbudziły moją ciekawość i stały się o wiele bardziej przystępne niż podczas nauki z książek (historia była moim najmniej lubianym przedmiotem przez...

książek: 1934

Bohaterką kolejnej powieści Danielle Steel jest Andrea Driscoll, piękna, młoda Amerykanka, która wyrusza w podróż do Europy w poszukiwaniu miłości, fascynujących przeżyć, interesujących ludzi.

Odnajduje wszystko, czego szukała, lecz jej wciąż niezaspokojona żądza przygód sprawia, że znowu traci wszystko, co zdobyła. Musi wybierać między miłością a swobodą.

Dopiero splot niezwykłych okoliczności podczas podróży po Chinach odmienia jej życie.

Przeczytałam i polecam jak inne książki tej autorki.

Wiolcia | 2016-02-27
Przeczytana: 10 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zaczęłam czytać tą książkę ponieważ znalazłam ją na strychu po poprzednich właścicielach, była jeszcze na niej cena 98 000 zł :) na początku wydawala mi sie nudna, a potem mnie bardzo wciągnęła. Polecam ją gdyż dzieki niej odkryłam w sobie ponownie MIŁOŚĆ DO MĘŻA!

Monika | 2013-06-17

Powieść 19
WANDERLUST

jedna z najlepszych DS

Kamila | 2017-04-05
Przeczytana: kwiecień 2017

fajna,można przeczytać jeszcze raz

kirrka | 2012-05-01

przeczytana , szkoda że nie ma opcji nie dokończone czytanie . Dusiłam tę książkę rok no nie mogę , strasznie nudna , nie potrafiłam jej doczytać , nie daję jej nawet oceny 1 .

hugeslash | 2014-11-08

super książka..dużo się dzieje, przyjemnie i szybko się czyta. Polecam :)

nikolla11 Nikola | 2013-02-03
Przeczytana: 06 lutego 2013

niesamowita książka, bardzo polecam!!