Podróż na Capri

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Wydawnictwo: Amber
Sailing to Capri
miłość, uczucia, podróż

Angielski multimilioner ginie w tajemniczym wypadku. Ale jego asystentka Daisy Keane znajduje napisaną przez niego notatkę z nazwiskami sześciorga ludzi, którzy życzyli mu śmierci. I list ostatnią prośbą: niech znajdzie zabójcę. Ma zaprosić wszystkich podejrzanych na rejs luksusowym jachtem na Capri. Tam w pięknej willi zostanie odczytany testament milionera i zdemaskowany jego morderca.Elizabeth Adler jest jedną z najsławniejszych na świecie autorek trzymających w napięciu, dramatycznych powieści o miłości. Wszystkie, m.in. Dziedzictwo tajemnic, Tajemnica willi Mimoza, Ostatni Paryż, Lato w Toskanii trafiły na listy bestsellerów. W powieściach Hotel Riwiera, Zaproszenie do Prowansji i Dom na wybrzeżu Elizabeth Adler snuje sensacyjną intrygę i romantyczny wątek, oczarowując urokami magicznych zakątków świata.

Daisy Keane wraz z detektywem Harry Montaną muszą zdemaskować zabójcę multimilionera Boba Hardwicka. Otrzymują listę sześciu podejrzanych: byłą żonę milionera, byłą kochankę, byłą ukochaną, byłego przyjaciela, byłego wspólnika i byłego naukowca. Każdy bohater posiada własną przeszłość, inną osobowość i każdy z różnych powodów mógł zabić Hardwicka.
Aż do samego końca nie miałam pojęcia kto zabił. Ciekawa książka. Przeczytałam ją w ciągu jednego dnia, nie mogłam się od niej oderwać.

dorota | 2011-05-29
Przeczytana: 27 maja 2011

opis ksiazki zacheca do jej przeczytania,spodziewamy sie histori trzymajacej w napieciu zwlaszcza ze autorka przedstawiana jest jakojedna z najslawniejszych autorek trzymajacych w napieciu,dramatycznych powiesci. Jej ksiazki znajduja sie na liscie bestsellerow. Sprawdzilam opinie innych jej ksiazek i jesli chodzi o polskich czytelnikow to nie sa zbyt zachwyceni piorem Elizabeth Adler,napewno nie mozemy jej ksiazek umiescic w gatunku kryminalu. Podroz na Capri sklada sie z 11 rozdzialow i dopiero w 9 zaczyna sie cos dziac i autorka powoli wciaga nas w akcje. Wielokrotnie odkladalam ksiazke na pozniej ale nie naleze do osob ktore latwo sie poddaja dlatego dotarlam w koncu do konca uff... ciezko bylo

żabka | 2011-10-03
Przeczytana: sierpień 2011

Muszę przyznać, że była to książka, która najbardziej mi się podobała tej pisarki. W stylu bardziej kryminału niż romansu.

Rywicz | 2012-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2012

Ciekawie opowiedziana historia na tle pięknych miejsc. Wróciły wspomnienia z Capri.

miluska507 | 2013-09-12
Przeczytana: 12 września 2013

Książka lekka łatwo się ja czyta :) Jest w niej troszkę tajemnicy i oczywiście romansu.

muhrik | 2015-02-08
Przeczytana: 06 lutego 2015

Niestety ta książka mnie rozczarowała :( Na początku zapowiadała się obiecująco, w połowie już wiedziałam kto był zabójcą. Główni bohaterowie nie są rozbudowani, nie wiadomo dlaczego zakochali się w sobie po kilku marny dialogach. Sam pomysł na książkę był ciekawy, niestety jego realizacja zawiodła.

monia27l | 2013-03-07

Fajnie się czyta, lekki "kryminał" :)

olinka220 | 2016-11-29
Na półkach: Rozrywka, Ulubione, Przeczytane