Zorza polarna

Wydawnictwo: Świat Książki
Northern lights
Alaska, detektyw, morderca, śledztwo

Inne wydania

Po śmierci swego partnera Nate Burke przyjmuje posadę komendanta policji w Lunacy na Alasce. Wydaje mu się, że czeka go tu tylko monotonia i rutyna. Niewyjaśniona zbrodnia sprzed szesnastu lat zatrzymuje go na dłużej. Jednak aby przeprowadzić śledztwo, musi przełamać wrogość i niechęć mieszkańców miasteczka, którzy nie wierzą, że wśród nich może ukrywać się morderca. W dochodzeniu pomaga mu jedynie intrygująca Meg Galloway.

źródło opisu: Świat Książki, 2008

basik | 2016-06-20
Na półkach: Sensacja, Ulubione, Przeczytane

"Zorza polarna" jak zwykle bardzo ciekawa i autorka po raz kolejny mnie nie zawiodła.

Nate, były policjant, po stracie partnera, przyjmuje posadę komendanta policji, w małym miasteczku na Alasce i ma nadzieję, że tutaj uda mu się zapomnieć o przeszłości.
Początek jego pracy to monotonia ... poznawanie ludzi, walka z burzą śnieżną itp. Aż do czasu, gdy w górach młodzi ludzie znajdują ciało mężczyzny....
Okazuje się, że to zwłoki ojca Meg (ma z nią romans) który został w górach 16 lat wcześniej zamordowany. Razem starają się odnaleźć mordercę, którym może być któryś z mieszkańców miasteczka i tym samym sami narażają się na niebezpieczeństwo....

Bardzo ciekawa, dużo zwrotów akcji, ciekawy wątek miłosny i niepowtarzalny klimat srogiej i mroźnej zimy.

Ulka | 2013-09-08
Przeczytana: 08 września 2013

Historia mężczyzny,który po ciężkich zdarzeniach w swoim życiu zmienia otoczenie. Wyjeżdża w nieznane dla niego miejsce, gdzie rozpoczyna swoją pracę. Tam poznaje swoją ukochaną kobietę, a przy tym musi rozwiązać trudną zagadkę.

Magdalena T | 2014-05-29
Przeczytana: 29 maja 2014

Mam do tej książki sentyment – kojarzy mi się z dawnymi czasami. Miałam okazję zacząć czytać Zorzę polarną Nory Roberts, ale niestety jej nie skończyłam – sama nie wiem dlaczego. Stąd mój pomysł, żeby sięgnąć po nią po raz kolejny ( co akurat bardzo rzadko mi się zdarza- zazwyczaj książki czytam tylko raz- chociaż są pewne perełki, dla których robię wyjątki).Gdy zaczęłam czytać, mój mózg zaczął sobie przypominać to co, zachowało się w szufladkach. Odświeżałam swoją pamięć, krok po kroku. Odkrywałam znajomy grunt, i odtwarzałam fakty. Szybko dotarłam do momentu, w którym jeszcze nie byłam. Historia od nowa zaczęła wciągać. Zaczynało robić się ciekawie. W pewnym momencie poczułam „złość” na autorkę, że „podała na tacy” czytelnikowi mordercę. Byłam zupełnie pewna, kto nim jest.Stwierdziłam, że już mniej więcej wszystko wiem i mam zarys całej sytuacji. No i pomyliłam się. I to jak! Im więcej śladów, im więcej zbrodni, tym więcej niewiadomych. Miałam wątpliwości co do mojego pierwszego...

Wicca | 2012-04-03
Przeczytana: 27 grudnia 2011

Kolejna świetna pozycja poczytnej Nory Roberts, koło której ciężko przejść obojetnie.
Tym razem akcja nie toczy się na ciepłym południu Stanów co jest charakterystyczne dla pisarki, ale na przepięknej Alasce, w małym miasteczku Lunacy.
Długo po przeczytaniu "Zorzy Polarnej",część mnie miała ochotę na ucieczkę do tej przepięknej krainy, gdzie na drodze można spotkać leniwie człapiącego łosia bądź niedźwiedzia szukającego pożywienia w pobliskim lesie. Krainy, w której zaprzęgi psów są na porządku dziennym, krainy w której można doświadczyć tego przepięknego zjawiska jakim jest właśnie tytułowa zorza polarna. Dodatkowo opisy surowości Alaski, jej niestabilności, jej długich zim, i co ważniejsze piękna sprawiało, że zapierało mi dech w piersiach za każdym razem kiedy po nią sięgałam.

Tym razem głównym bohaterem jest mężczyzna a nie kobieta, o imieniu Nate.
Nate jako były policjant z Baltimore, miał nadzieję na nowe życie przyjmując posadę szefa policji we wspomnianym Lunacy. Uciekł...

Katarzyna Busłowska | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Żałuję trochę, że nie zaczęłam czytać tej książki miesiąc później. Byłoby fajnie, móc zerkać przez okno na ośnieżony świat i myśleć, że jestem w Lunacy.

Czasem życie wali się nam na głowę i rzuca nas na kolana, a my nie potrafimy go udźwignąć. Po prostu zdarzają nam się same złe rzeczy i to jedna za drugą. To właśnie spotkało Nate'a. Gdyby był gruboskórny jak Ed, pewnie nie przejąłby się odejściem żony i śmiercią przyjaciela. Ignatius Burke jest wrażliwym, troskliwym i zabawnym mężczyzną. Trudno wyobrazić sobie lepszego komendanta policji sennego miasteczka Lunacy. Nate jest bezstronnym strażnikiem porządku, ale potrafi przymknąć oko, gdy wie, że wykroczenie nie zostało popełnione umyślnie. Jest sprawiedliwy. I na szczęście dla lokalnej społeczności - uparty jak osioł. Cierpliwie drążył sprawę morderstwa Maksa Hawbakera, nawet gdy policja stanowa zamknęła sprawę.

Bardzo podobała mi się atmosfera Lunacy. Nora Roberts świetnie opisała miejsce akcji. Jest tam lokalna gazeta i...

Kasiag | 2012-04-22

Jedna z moich ulubionych książek tej autorki. Wciągająca od samego początku. Jest tutaj wszystko: miłość, namiętność, tajemnica. A to wszystko we wspaniałym klimacie Alaski. Polecam:)

Małgorzata Chabzda | 2014-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Jak dla mnie świetny kryminał z lekkim i przyjemnym romansem w tle. Nora Roberts po raz kolejny udowadnia, że potrafi świetnie pisać i wciągnąć w swoje historie czytelnika. Książka mnie wciągnęła od pierwszej strony, z nią się nie nudziłam. Uwielbiam gdy akcja toczy się od pierwszych stron. Objętość troszkę mnie przestraszyła, bo myślałam, że będzie to jedna z tych książek która posiada obszerne opisy, ale jednak nie. Mogę śmiało powiedzieć, że książkę pochłonęłam prawie w jeden dzień. Polecam.

betina360 | 2014-10-16
Na półkach: Przeczytane, 2014, Nora Roberts
Przeczytana: 16 października 2014

Zimna Alaska i taka piekna milosc w tle.Do tego morderstwo sprzed 16 lat znajduje w koncu rozwiazanie i jest szokiem dla mieszkancow bo to jeden z nich.Ksiazka ciekawa do samego konca i nie przewidzialam kto jest morderca za co spory plus dla mojej kochanej Nory.

asia_32 | 2013-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

Mocna wciągająca powieść,tym razem autorka osadziła akcję na zimnej Alasce,a głównym bohaterem jest Nate policjant,który po dramatycznych przeżyciach przybywa do Lunacy.Tajemnicze morderstwo sprzed lat,rodzące się uczucie i przepiękne krajobrazy to wszystko znajdziemy w tej ciekawej powieści.

książek: 2064
Anna Gręda | 2012-02-14

Uwielbiam tę książkę! Akcja, miłość i wątek tajemniczego morderstwa, a wszystko to osadzone w malowniczych, surowych krainach Alaski.
Polecam!