Okładka książki Ty umrzesz pierwszy

Ty umrzesz pierwszy

Autor:
Cykl: Kobiecy Klub Zbrodni (tom 1)
tłumaczenie
morderstwo, śledztwo, detektyw
typ
papier
dona
6.93 (196 ocen i 20 opinii)

Opis książki

Inspektor Lindsay Boxer pracuje w wydziale zabójstw policji w San Francisco. Rozpoczyna dochodzenie w sprawie morderstwa nowożeńców, którzy giną w noc poślubną w apartamencie hotelowym. W kilka dni później zostaje dokonane identyczne morderstwo, powtarza się ten sam scenariusz, wkrótce potem trzecie. Seryjny morderca prowadzi z policją przebiegłą grę, zostawia ślady, zdaje się kpić. Lindsay z trzema przyjaciółkami (prokurator, lekarką sądową i dziennikarką) zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę. Wszystkie tropy prowadzą do wziętego pisarza thrillerów. Pisarz zostaje postawiony w stan oskarżenia. I wtedy Lindsay niemal z dnia na dzień nabiera przekonania, że to nie Jenks jest mordercą. Pozostaje jej tylko tego dowieść...

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
yaola | 2013-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2013

Pierwsza moja książka tego autora. Bardzo specyficzny styl: krótkie zdania, krótkie rozdziały, przez co akcja książki trzyma w napięciu. Podobała mi się i na pewno sięgnę po inne pozycje Pattersona. Lekko się czyta i przyjemnie, w sam raz żeby się oderwać od aury za oknami;-) Polecam

malgosinka | 2013-11-30

Pomimo drastycznych morderstw książka idealna do serii w typie literatury "w spódnicy", "na szpilkach" itp. W zasadzie nie można się przyczepić do stylu, ale motyw szumnie okrzykniętego "klubu zbrodni" działał mi trochę na nerwy :/ Babski krąg, choroba głównej bohaterki (oczywiście kobiety), wątek miłosny i sprawa zakochanych nowożeńców... Nawet pies był płci żeńskiej, a jak się okazało na koniec i morderca. Dla mnie kilkukrotne podkreślanie, że jest to jakiś "klub" - zupełnie niepotrzebne:) Natomiast sama sprawa zabójstw dość ciekawa, jeszcze o takiej nie czytałam. W połączeniu z krótkimi, treściwymi rozdziałami i szybką akcją dało się to wszystko jakoś wypoziomować na korzyść książki. W zasadzie po 2 częściach mogłaby się skończyć, ale autor wpadł na nieco przewrotny pomysł zakończenia i dopisał jeszcze część trzecią... Czy potrzebną? Nie wiem. Wyszło dość ciekawie, ale jednak liczyłam na happy end w pełnym zakresie, a nie śmierć lover boy'a głównej bohaterki. Nie wiem też po co był...

Alison | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

Cóż poradzę, że zbyt mało mnie przejęła. Nie mówię, że była przewidywalna, ale za krótko budowało i burzyło się napięcie. Pierwszoosobowa narracja w wykonaniu Boxer była zarówno interesująca i nieco infantylna. Być może znów źle wybrałam, że obejrzałam serial i nastawiłam się bardzo optymistycznie do książki. Jestem nią nieco rozczarowana, ale na pewno nie zawiedziona.
Opis jest skrupulatny i przemawiający. Bardzo ładne wprowadzenia czytelnika w fałszywe przekonanie posiadania wiedzy. To ciekawy zabieg, który zmusza do skupionego prześledzenia wątków i treści. Niestety, zabrakło mi tam słów. Książka ma odpowiednią grubość, nic nie jest wpisane nad przyrost, ale brakuje mi czegoś.
I oczywiście te zdziwienia, gdy przeczytałam opisy postaci, które wyglądają (w większości) inaczej niż w serialu! Cóż te ekranizacje robią z ludzkim pojęciem.

książek: 2083
LadyAga | 2013-09-21

patterson to pisarz przerażająco wręcz płodny, książki tłucze (sam lub z pomocnikami) całymi seriami. jedna z nich to kobiecy klub zbrodni o nieformalnej grupie czterech przyjaciółek rozwiązujących kryminalne zagadki. główna bohaterka jest policjantką, inna dziennikarką, jest też pani patolog i prokurator. historie seryjnych morderców są dziwacznie poprzeplatane opisami miłosnych perypetii bohaterek, jednym słowem są to ewidentnie kryminały w wersji light, wagonowo-plażowo-kuchennej, dla mniej wyrobionego czytelnika. czyta sie je lekko, bez jakiegoś specjalnego zażenowania.

rollercoaster | 2014-08-15

Następna rewelacja. Niestety najgorsze było potraktowanie przez Nicholasa pupilki Lindsay, nie lubię do tego wracać. Natomiast fajne było powstanie Kobiecego Klubu Zbrodni. Podobała mi się przyjaźń i spryt tych kobiet. Martwiłam się o zdrowie bohaterki, którą dotknęła rzadka i poważna choroba. Wiedziałam, że będzie dobrze. Bolała mnie bardzo śmierć jej ukochanego, z którym stworzyła coś pięknego. A o kryminalnej akcji napisze tylko, że MEEEGA zaskakujące, zresztą przekonajcie się sami ;)

Lenka | 2012-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2012

W zasadzie to pierwsza książka, którą prezczytałam w formie ebooka...i choć książka zdecydowanie ok, to do ebooka się nie przekonałam...to jednak nie to samo co książka w papirowej formie...a sama ksiązka godna polecenia...i chętnie sięgnę po kolejne tomy z serii Kobiecy Klub Zbrodni....

Patrycja | 2013-11-14
Przeczytana: 10 listopada 2013

To była moja pierwsza styczność z twórczością Pattersona i muszę stwierdzić, że bardzo udana i na pewno sięgnę po następne jego książki. Bardzo dobra książka, świetna fabuła, i zakończenie mnie powaliło, bo nie przewidziałam takiego rozwiązania akcji, bardzo bardzo wszystkim polecam!

Joanna | 2013-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Każda kolejna książka Pattersona mnie nie tylko nie rozczarowuje, ale wręcz zachwyca. Uwielbiam tego autora, a jego powieści przedstawiają historie w taki sposób, że czuję, jakbym była naocznym świadkiem wydarzeń. Rewelacja w 100%!

książek: 1983
krewetka1980 | 2014-03-04

Przeczytana już jakiś czas temu. Książka ta otwiera cykl "Kobiecy Klub Zbrodni" z porucznik Lindsay Boxer w roli głównej. Krótkie rozdziały, więc czyta się szybko. Bardzo sympatyczna lektura.

Gośka | 2011-09-04
Przeczytana: marzec 2011

Jak zwykle Patterson mnie nie rozczarował.Polecam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica