Negocjator

Tłumaczenie: Jerzy Malinowski
Cykl: Michael Bennett (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Step on a Crack
powieść, sensacja, thriller

Ameryka pogrąża się w żałobie po zagadkowej śmierci ukochanej Pierwszej Damy. Na pogrzeb żony byłego prezydenta USA w największej katedrze w Nowym Jorku przybywa elita czołowi politycy, milionerzy, gwiazdy mediów. Ale podniosła uroczystość zamienia się w koszmar uzbrojeni po zęby napastnicy dostają się do środka i biorą ponad setkę zakładników. Nie wahają się zabić kilkorga z nich, by udowodnić, iż grają śmiertelnie serio. Do akcji wkracza policyjny negocjator, detektyw Michael Bennett. Przez kilka dni będzie musiał stawić czoło najbardziej bezwzględnemu przeciwnikowi, z jakim kiedykolwiek miał do czynienia. To na niego zwrócone są oczy całego świata, on poniesie odpowiedzialność za ewentualną porażkę. Tymczasem w szpitalu, po kilku latach heroicznej walki, umiera jego własna żona...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2008

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Marduk | 2016-06-23

Książka dobra. Nic więcej. Czyta się szybko i sprawnie; pomagają w tym krótkie, zwięzłe rozdziały. Fajne, zaskakujące zakończenie. "Negocjator" duetu Patterson/Ledwidge to taki typowy film akcji tylko w formie książkowej.

Ania | 2014-09-07
Przeczytana: 06 września 2014

Kolejna bardzo dobra książka.Czytało ją się szybko i z dużym zainteresowaniem.Mroczny klimat,zaskakujący rozwój akcji,mocna fabuła.Polecam,naprawdę warto!

Magnis | 2016-11-06
Przeczytana: 31 października 2016

James Peterson to autor wielu thrillerów I powieści sensacyjnych. Negocjator to książka, którą współtworzył z Michaele Ledwidge. Nie ukrywając mogę powiedzieć, ze lubię książki Jamesa Petersona ze względu na to, że zawsze dostarczają rozrywki podczas czytania. Dlatego z nadzieja sięgnąłem po Negocjatora.
Michael Bennett zostaje przydzielony, jako negocjator w sprawie porwania wpływowych i znanych osób w tym prezydenta. Zadanie nie jest proste ze względu na miejsce przetrzymywania zakładników, a do tego sprawy osobiste głównego bohatera zaprzątają mu głowę.
Książka to gotowy film akcji, gdzie grupa porywaczy negocjuje warunki uwolnienia zakładników z policją. Takie miałem wrażenie. Historia nie jest żadną nowością jak ktoś przeczytał wiele książek sensacyjnych o podobnej fabule. Obserwujemy zmagania policji z grupą uzbrojonych po zęby przestępców, którzy zaczynają poczynać sobie coraz śmielej. Relacje pomiędzy stronami ukazane zostały w dobry sposób i nie sposób się do czegoś...

MartaKu | 2015-03-18
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 18 marca 2015

Inny kryminał, niż dotychczas czytałam. Porwanie kilkudziesięciu ludzi, zabójstwa, próby odbicia zakładników, ucieczka, złapanie porywaczy. To wszystko skłania mnie do tego by bardziej nazwać tę książkę sensacyjną niż kryminalną. Dzięki typowej dla Pattersona formie książka jest szybka i wciągająca.

Andrew Vysotsky | 2015-09-24
Przeczytana: 24 września 2015

James Patterson (rocznik 1947) jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich pisarzy. Specjalizuje się w powieściach kryminalnych, sensacyjnych i thrillerach, a o klasie jego twórczości świadczą również ekranizacje, które zawsze okazują się sukcesem, jak w przypadku Alexa Crossa (2012), Kolekcjonera (1997) czy W sieci pająka (2001), choć z drugiej strony niektóre jego powieści są zwykłą tandetą obliczoną na gusty masowego odbiorcy, co właśnie gwarantuje sukces sprzedażowy. Autor nie stroni od współpracy z innymi twórcami i wiele jego powieści zostało stworzonych w tandemie. Jedną z nich jest napisany wspólnie z Michaelem Ledwige, Amerykaninem o irlandzkich korzeniach, Negocjator otwierający cykl, którego głównym bohaterem jest Michael Bennett, były policyjny negocjator, a obecnie detektyw z wydziału zabójstw nowojorskiej policji.

Michael zmaga się z osobistą tragedią – jego żona i opiekunka ich dwanaściorga dzieci ma ostatnie stadium raka; jej dni, a raczej godziny, są już...

SickSense | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Książka pełna emocji, mrożących krew wydarzeń i cały czas trzymająca w napięciu. Poza tragedią związaną ze śmiercią Pierwszej Damy oraz wydarzeniami na jej pogrzebie, poznajemy smutną historię rodziny głównego bohatera. Jedyne czego mi zabrakło to większej autentyczności. Niby sylwetki postaci były dobrze wykreowane, ale momentami autor ocierał się o schematy - źli byli w 100% zepsuci, a dobrzy wręcz nieskazitelni. Zdążyłam się jednak do tego już przyzwyczaić, a świetne zakończenie tylko mnie utwierdziło, że "Negocjator" z pewnością mogę zaliczyć do udanych dzieł Pattersona.

Madi | 2013-07-03
Przeczytana: 2011 rok

Od jakiegoś czasu zaczęłam czytać Pattersona,którego sama dostrzegłam w bibliotece - już od pierwszej przeczytanej Jego powieści wiedziałam,że na niej nie skończy się moja przygoda.
Polubiłam Go w takim samym stopniu co Koontza i Cobena.-porównuję Pattersona do tych właśnie autorów,bo uważam , że piszą w tym samym stylu- ich rozdziały są krótkie, jest szybka akcja trzymająca w napięciu,a to wszystko sprawia, że czyta się lekko i szybko.

wiejskifilozof | 2013-01-20

Najpierw podszedłem do tej książki, trochę nie ufnie .Pomyślałem , ach trochę zalatuję , kinem akcji klasy B .Zakładnicy , katedra .Ale czego to pisarze nie wymyślą .Ale w miarę , czytania coraz bardziej wciągałem się i przekonało mnie , to,że to porządny kawałem literatury akcji .

Kamulka84 | 2011-05-07
Przeczytana: 07 maja 2011

Kolejna rewelacyjna książka tego autora! Ma swój styl i tym stylem potrafi wciągnąć czytelnika w swoją historię. Do ostatnich stron nie znamy rozwiązania, które okazuje się być bardziej zaskakujące niż się tego spodziewaliśmy. Zdecydowanie polecam miłośnikom tego gatunku!

zabulak | 2015-01-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Kolejna świetna książka Pattersona. Mroczny klimat katedry, slawa, pieniądze i ludzie w obliczu śmierci. Ponadto postac Benneta bardzo mi się spodobała- silny facet w pracy, a w domu kochający ojciec 10 dzieci. Polecam ta lekturę jak i inne książki tego autora.