Szkodliwe intencje

Harmful intent
83-7120-883-9
dorotie

Inne wydania

W bostońskim szpitalu dochodzi do kilku tajemniczych zgonów. Czy naprawdę ich przyczyną są zaniedbania w sztuce lekarskiej, jak sadzi prokurator i władze szpitala Doktor Jeffrey Rhodes - uznany przez sąd za winnego - uważa, że jest inaczej. Rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Elementy układanki powoli zaczynają układać się w przerażającą całość. Wśród twórców thrillerów medycznych Robin Cook...

Wśród twórców thrillerów medycznych Robin Cook od lat jest po prostu najlepszy. Ukończona medycyna na Uniwersytecie Columbia oraz studia podyplomowe na Harvardzie niewątpliwie przyczyniły się do sukcesu jego powieści, z których wiele przyniosło mu światowy rozgłos.

| 2013-12-27

Szkodliwe intencje to kolejna powieść Robina Cooka. Jest to jedna z nielicznych książek autora, która została sfilmowana....

Miałam okazje już wcześniej sięgnąć po książki tego pisarza i zamierzałam sięgnąć po jego kolejną....

Doktor Jeffrey Rhodes pracuje w jednym z bostońskich szpitali i tam podczas dyżuru podaje znieczulenie miejscowe pacjentce, która ma mieć robione cesarskie cięcie. Wszystko przebiega prawidłowo, aż nagle dziewczyna umiera. Co dziwne, pojawiają się objawy, które nie mogą być spowodowane podanym jej środkiem. Tym sposobem Jeffrey zostaje uznany winnym zabójstwa drugiego stopnia.Ciekawie się zaczęło a jeszcze ciekawiej kończy. Akcja już od pierwszych stron nabiera tempa , ukazując nam co raz to więcej szczegółów, motywów, aż wreszcie mamy logiczna całość. Nawet przez moment nie ma chwili wytchnienia i choć wiemy kto jest sprawcą, to do samego końca musimy czekać by poznać całą prawdę. A prawda jest przerażająca. Zakończenie jest zupełnie zaskakujące, powód...

Kinga | 2014-08-04
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Bardzo wciągający thriller medyczny, chociaż bardziej nazwałabym tę książkę kryminałem.
Świetny styl Cooka sprawia, że powieść się dosłownie pożera. Ciekawe wątki, wartka akcja, właściwie nie można się do niczego przyczepić.
Zakończenie nie jest jakieś zaskakujące, ale i to niczego nie ujmuje tej pozycji.
Polecam z czystym sumieniem

lenuszka | 2012-07-30
Na półkach: Przeczytane, Robin Cook
Przeczytana: 20 lipca 2011

Zawsze kiedy nie wiem co przeczytać sięgam po kolejne dzieło R. Cooka, gdyż wiem, że będzie to trafny wybór. Tym razem nie było inaczej. Czytając tę książkę bawiłam się przednio.

karpatkadobra | 2016-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2016

Za każdym razem gdy piszę o książkach Robina Cooka, które czytałem zawsze powtarzam, że jest to mistrz w dziedzinie thrillerów medycznych, który potrafi nie tylko pisać o zawiłościach ówczesnej medycyny, ale tworzy z tego niezłą sensacje, kryminał i nawet coś prawniczego ,pokroju ,,Grishama”. Dla Mie razem z Tess Gerritsen, Michaelem Palmerem - Cook : stanowią taką ,,Biblię” dla fanów gatunku. Jest to pewnego rodzaju ,,Święta Trójca”. Jeżeli na swoim koncie masz sporo przeczytanych Thrillerów Medycznych to na pewno przeczytałeś co najmniej jedną książkę tych autorów.

Tak samo jak w powieściach przygodowych np. autorstwa Jamesa Rollinsa ,,Lodowy Labirynt” czy ,,Linia Krwi” – w dziełach mistrza Cooka znajdziemy wartką akcję, trochę śledztwa i sporo naukowych informacji – co na rodzaj literatury jest logiczne – z czego możemy się sporo dowiedzieć. Do sięgania po ,,Thrillery Medyczne” zachęciła mnie ,,Coma” Robina Cooka, którą osobiście uważam za ,,klasyk klasyków” za...

toska1982 | 2013-02-09

Uwielbiam thrillery medyczne a już w szczególności te pisane przez Robina Cook'a.
Ciekawie się zaczęło a jeszcze ciekawiej kończy. Akcja już od pierwszych stron nabiera tempa , ukazując nam co raz to więcej szczegółów, motywów, aż wreszcie mamy logiczna całość. Nawet przez moment nie ma chwili wytchnienia i choć wiemy kto jest sprawcą, to do samego końca musimy czekać by poznać całą prawdę. A prawda jest przerażająca. Zakończenie jest zupełnie zaskakujące, powód dla którego zabijano, i kto za tym na prawdę stał.
Jak nie wiele jest warte życie ludzkie, jak łatwo jest manipulować innymi ludźmi, jak bez...

tajus | 2011-04-17
Na półkach: Miałam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Akcja tej książki dzieje się w trochę większej mierze poza środowiskiem szpitalnym, ale to tylko dlatego, że główny bohater został pozbawiony wykonywania zawodu lekarza i podjął własne śledztwo związane z niecodziennymi zgonami w jednym ze szpitali. Nie zmienia to jednak faktu, że akcja jest świetna, trzymająca w takim napięciu, że człowiek już nie może się doczekać, by dotrzeć do następnej stronicy powieści, a także momentami wręcz typowa dla filmów akcji. Natomiast wszelkie zabiegi szpitalne jak zwykle są precyzyjnie opisane; ta precyzja, mimo że opisuje sytuacje straszne i smutne, wręcz zachwyca. Precyzyjnie, przejrzyście, zaskakująco i profesjonalnie. Kolejna bardzo udana pozycja Cooka.

agata_m | 2012-02-28
Na półkach: Niedokończone, Przeczytane
Przeczytana: 26 lutego 2012

Książka bardzo dobra. Fabuła ciekawa, trzymająca w napięciu. Książki nie skończyłam czytać tylko dlatego, że w połowie zorientowałam się, że już kiedyś ją czytałam ;)
Polecam.

Magda | 2010-11-12

Pierwsza książka Robina Cooka, która wpadła mi w ręce. Rewelacja

Ella | 2013-10-24

Książki Cooka są gotowymi scenariuszami na znakomite thrillery. I takie też na ich podstawie powstają. "Szkodliwe intencje" to również wciągająca, szybko "czytająca się" historia. Świetna rozrywka i odpoczynek dla skołatanych codziennością nerwów. Ale pod jednym warunkiem - nie czytajcie jej w szpitalu :)))

Madzia26107 | 2014-08-16
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Pozycja, która dopiero teraz trafiła w moje ręce nie rozczarowała mnie. Świetna książka - zagadka - tajemnica - intryga - świetni bohaterowie. Czytało się z wielką przyjemnością!