elwma 
Gdańsk, status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 dzień temu
Teraz czytam
  • Oskarżenie
    Oskarżenie
    Autor:
    Od serii brutalnych morderstw pod Warszawą minęły cztery lata. Sprawcę ujęto, skazano, a potem osadzono w więzieniu. Dowody wskazujące na dawną legendę „Solidarności” były nie do podważenia. Mimo to...
    czytelników: 7149 | opinie: 484 | ocena: 7,44 (4113 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-01 16:50:39
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Joanna Chyłka (tom 6)
 
2018-12-01 16:49:33
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Bernard Gross (tom 1)
 
2018-12-01 16:43:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Harry Hole (tom 4) | Seria: Ślady zbrodni

Nie wiem jak ON to robi ?? To kolejna świetna powieść Jo Nesbo. Przeczytałam już wszystkie, ta była ostatnią z serii o Harrym, która mi pozostała. Dla tych, którzy jeszcze nie zaczęli mam radę, aby czytali w kolejności (można sobie odpuścić dwa pierwsze tomy). Od "Czerwonego Gardła" zaczyna się seria naprawdę świetnych powieści. Oczywiście każda z nich stanowi odrębną historię, jednak łatwiej... Nie wiem jak ON to robi ?? To kolejna świetna powieść Jo Nesbo. Przeczytałam już wszystkie, ta była ostatnią z serii o Harrym, która mi pozostała. Dla tych, którzy jeszcze nie zaczęli mam radę, aby czytali w kolejności (można sobie odpuścić dwa pierwsze tomy). Od "Czerwonego Gardła" zaczyna się seria naprawdę świetnych powieści. Oczywiście każda z nich stanowi odrębną historię, jednak łatwiej będzie Wam zrozumieć pewne zachowania bohatera, jeśli będziecie czytać w kolejności. "Trzeci klucz" to książka pełna szybkich zwrotów akcji i zagadkowych wątków. Zakończenie, jak dla mnie bardzo zaskakujące. Polecam wszystkim i z niecierpliwością czekam na kolejny tom powieści o Harrym Hole.

pokaż więcej

 
2018-11-17 11:54:04
Ma nowego znajomego: na_marginesie_ksiazk
 
2018-11-12 21:54:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Harry Hole (tom 3) | Seria: Ślady zbrodni

Powieść oceniam wyżej niż dwie poprzednie. Części trzeciej zdecydowanie bliżej do tego poziomu, za który tak uwielbiam Nesbo. To już jest TEN Harry, do którego przyzwyczaił mnie autor w kolejnych częściach serii. Jest naprawdę dobrze. Fabuła ciekawa, nawiązująca do czasów II wojny światowej. Czytając Nesbo, przyzwyczaiłam się do norweskich nazw i nazwisk, ale tu chwilami się gubiłam. W... Powieść oceniam wyżej niż dwie poprzednie. Części trzeciej zdecydowanie bliżej do tego poziomu, za który tak uwielbiam Nesbo. To już jest TEN Harry, do którego przyzwyczaił mnie autor w kolejnych częściach serii. Jest naprawdę dobrze. Fabuła ciekawa, nawiązująca do czasów II wojny światowej. Czytając Nesbo, przyzwyczaiłam się do norweskich nazw i nazwisk, ale tu chwilami się gubiłam. W retrospekcji jest ich zdecydowanie zbyt wiele. Trudno się zorientować kto jest kim ? Mimo to akcja jest spójna, rozwija się w odpowiednim tempie, świetne dialogi, wyraziści bohaterowie. Sam pomysł na fabułę bardzo ciekawy, jednak mam pewne odczucie, że gdzieś już to czytałam...podbny pomysł miała pewna szwedzka pisarka powieści kryminalnych. Nesbo jednak napisał swoją powieść jako pierwszy. Książkę polecam z czystym sumieniem.

pokaż więcej

 
2018-11-07 19:03:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Harry Hole (tom 2) | Seria: Ślady zbrodni

Powieść nieco lepsza od części pierwszej tj. "Człowieka nietoperza", jednak nadal nie jest to poziom jaki zaprezentował Nesbo w ostatnich powieściach z serii. Przede mną jeszcze "Czerwone Gardło" i "Trzeci Klucz". Mam nadzieję, że faktycznie w tych częściach dzieje się nieco więcej, gdyż w "Karaluchach" chwilami wiało nudą. Niezbyt wyszukana intryga, dość szybko można się zorientować kto jest... Powieść nieco lepsza od części pierwszej tj. "Człowieka nietoperza", jednak nadal nie jest to poziom jaki zaprezentował Nesbo w ostatnich powieściach z serii. Przede mną jeszcze "Czerwone Gardło" i "Trzeci Klucz". Mam nadzieję, że faktycznie w tych częściach dzieje się nieco więcej, gdyż w "Karaluchach" chwilami wiało nudą. Niezbyt wyszukana intryga, dość szybko można się zorientować kto jest mordercą i jakie nim kierują motywy. Kryminał jakich wiele, choć mocno osadzony w realiach...to na plus. Powieść zaliczam do średniaków.

pokaż więcej

 
2018-10-11 19:34:05
Ma nowego znajomego: Dominik T
 
2018-09-23 19:58:20
Ma nowego znajomego: Robert Frączek
 
2018-09-22 17:38:06
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Joanna Chyłka (tom 8)
 
2018-09-22 17:37:08
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-09-22 14:05:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Harry Hole (tom 1) | Seria: Ślady zbrodni

Sięgając po "Człowieka nietoperza" nie spodziewałam się rewelacji (czytałam Wasze opinie) i rzeczywiście jest to jedna ze słabszych pozycji serii z Harrym. Nie mogłam jednak się oprzeć, gdyż te pozycje, które uznawane są za rewelacyjne już przeczytałam. Może wcale nie było błędem, że nie zaczęłam od początku serii, bo prawdopodobnie po przeczytaniu "Człowieka nietoperza" nie sięgnęłabym... Sięgając po "Człowieka nietoperza" nie spodziewałam się rewelacji (czytałam Wasze opinie) i rzeczywiście jest to jedna ze słabszych pozycji serii z Harrym. Nie mogłam jednak się oprzeć, gdyż te pozycje, które uznawane są za rewelacyjne już przeczytałam. Może wcale nie było błędem, że nie zaczęłam od początku serii, bo prawdopodobnie po przeczytaniu "Człowieka nietoperza" nie sięgnęłabym po kolejne. A tak...wiem, że później jest już tylko lepiej....a ostatnie powieści serii są moim zdaniem rewelacyjne. Widać, że Nesbo potrzebował czasu, aby się rozkręcić. W "Człowieku nietoperzu" brakowało mi praktycznie wszystkiego do czego przyzwyczaił mnie autor i za co go uwielbiam. Brak dynamiki, akcja wlecze się niesamowicie, momentami strasznie nudno. Praktycznie przez pierwszą połowę książki nic się nie dzieje. Brak zwrotów akcji i elementu zaskoczenia, wszystko jest mocno przewidywalne. Ot...taki sobie kryminał. Mimo to sięgnę po kolejny tom...bo jestem już chyba uzależniona od twórczości Nesbo.

pokaż więcej

 
2018-09-19 17:04:46
Ma nowego znajomego: Dorota
 
Moja biblioteczka
104 66 2574
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (58)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd