Szkodliwe intencje

2000-06-14
83-7120-883-9
Agnieszka Malicka
szkodliwe intencje zgon tajemnica robin cook

Szkodliwe intencje to książka trzymająca w napięciu i bardzo wciągająca. Główny bohater, będący lekarzem anestezjologiem, zostaje podejrzany i zwolniony z pracy za błąd, którego w rzeczywistości nie popełnił. A przynajmniej nie świadomie.
Będąc bezrobotnym, zaczyna on swoje prywatne śledztwo, które ma go oczyścić z zarzutu.

Świetna intryga i zwrot akcji. Dużo medycznych...

Bardzo dobra kolejna książka tego autora. Świetne opisy, akcja, bohaterów lubi się od pierwszych stron. Nie zawiodłam się.

bardzo polubiłam tego autora. to dopiero druga moja jego książka a ja już zapałałam taką miłością.... jestem zachwycona. po Geritsen długo nie mogłam znaleźć nic podobnego, aż do teraz. w tej książce coś co wydaje się nie do wykrycia zostaje krok po kroku rozwiązywane. a wszystko zaczyna się w szpitalu na porodówce...

Niezdarny doktor, ktorego nie sposob nie polubic, cichy pielegniarz, podejrzany lowca kaucji i niedawno owdowiala zona kolegi, a w tle kilka dziwnych zgonow. Co polaczy cala trojke oraz, na pozor przypadkowe, a zarazem trudne do wytlumaczenia historie smierci pacjentow bostonskich szpitali? Swietny thriller medyczny, pozycja obowiazkowa dla milosnikow ksiazek z dreszczykiem.

Robin Cook uznawany jest za mistrza thrillera medycznego. "Szkodliwe intencje" to pierwsza powieść Cooka, którą przeczytałam. Nie rozczarowałam się, ale też nie zostałam powalona na kolana. Powieść jest dobra, aczkolwiek dość przewidywalna. Dość szybko można domyślić się zakończenia. Przyznam, że dla mnie mistrzynią nadal pozostaje Tess Gerritsen. Jej powieści czyta się z...

Mocna 9/10, max nie dam , gdyż momentami główny bohater mnie denerwował swoją fajtłapowatością. Ale poza tym książka bardzo dobra.

To pierwsza książka Cooka, po którą sięgnęłam i (niestety) ostatnia. Dotrwałam do setnej strony, może później się rozkręciła ;) Nie podoba mi się płaski styl autora, skróty, papierowi bohaterowie.

Za każdym razem gdy piszę o książkach Robina Cooka, które czytałem zawsze powtarzam, że jest to mistrz w dziedzinie thrillerów medycznych, który potrafi nie tylko pisać o zawiłościach ówczesnej medycyny, ale tworzy z tego niezłą sensacje, kryminał i nawet coś prawniczego ,pokroju ,,Grishama”. Dla Mie razem z Tess Gerritsen, Michaelem Palmerem - Cook : stanowią taką...

Zdecydowanie warto sięgnąć po tę książkę. Ciekawa fabuła i zaskakujące zakończenie to tylko niektóre z zalet "Szkodliwych intencji". Polecam.

Kolejna książka autora kryminałów medycznych. Kolejna którą, jeśli ktoś lubi ten gatunek, warto przeczytać. Polecam

• Robin Cook
  • Thriller medyczny