83-7311-288-X
historyczna
LesnyLudek

Pozycja obowiązkowa dla każdego Polaka. Postaci które warto znać i na których temat warto mieć własne zdanie. Autorzy stworzyli indywidualną listę osób na podstawie własnych sympatii i antypatii. Lista została usystematyzowana nie podług zasług ale w sposób chronologiczny. Z wyborem autorów można się zgadzać lub nie ale po zapoznaniu się z każdą zamieszczoną tu biografią, myślę że każdy czytelnik dojdzie do wniosku że wybór był jednak trafny. W książce poraża liczba cudzoziemców mających wpływ na losy Polski. Szczególnie polecam szkice biograficzne dotyczące osób z najnowszej historii Polski. Autorem tych szkiców jest bowiem Paweł Wieczorkiewicz doskonały znawca historii Rosji od której przecież losy Polski były przez długi czas uzależnione. Każda niemal biografia opatrzona jest trafnymi i ciekawymi cytatami co sprawia że 100 postaci... czyta się niemalże jednym tchem.

Michał_K-ski | 2016-11-28
Kikaxfob | 2016-08-28