Tajemnice historii Polski

Seria: Tajemnice...
Wydawnictwo: Publicat
historia, tajemnice, zagadki, intrygi
historyczna

Intrygujące zagadki polskiej historii od czasów najdawniejszych po współczesność. Kulisy ważnych wydarzeń, postaci historyczne przedstawione od nieznanej strony i ich nieoficjalne działania. A wszystko opatrzone bogatym materiałem ilustracyjnym.

Marquee | 2015-03-21
Przeczytana: 21 marca 2015

Koloryty historii
Historia to nie tylko wojny i daty do nauczenia na sprawdzian. Ta dziedzina posiada dużo większą paletę barw. Przykładem tego może być publikacja Tajemnice historii Polski. Pokazuje sylwetki ważnych postaci naszej historii ich intrygi romanse. Nie jest ona szczytem i zaledwie dotyka zaledwie trochę wielu problemów, ale jest fajnym wstępem do przygody z historią.

Lenkaite | 2013-02-20
Przeczytana: wrzesień 2003

Całkiem, całkiem...ale żadnej rewelacji.

Dzieckokwiatu | 2010-05-19
Przeczytana: 31 marca 2010

Książka jest pełna ciekawostek i wielkich postaci, mitów i niedomówień. Czyli smaczek całej historii. Wbrew pozorom nie są bezużyteczne, ale wiadomo nie zaważą znacznie na punktacji w eseju na maturze. Co możemy wyczytać w tej książce? O paleniu czarownic w Polsce, o tym jak Leszek Biały odmawia pojechania na wyprawę krzyżową i jako jeden z powodów podaje ten oto: "W Palestynie nie ma piwa!", o czarnej legendzie królowej Bony, o naszych bohaterze narodowym Tadeuszu Kościuszce w obiektywny sposób. Książka posiada wiele przydatnych ilustracji, portretów, to zdecydowanie może pomóc w maturze.

kicudg | 2013-02-06

Kto był pomyślał że Kazimierz Wielki był takim macho! :D