Opowieści z kołyski

Tales from The Crib
83-89779-57-1
miłość, ciąża, macierzyństwo
Dzieckokwiatu

Lara Stone, bohaterka książki Notatki przyszłej matki powraca i okazuje się, że fatalne dziewięć miesięcy ciąży to pestka w porównaniu z tym, co ją dopiero czeka. Bezsenne noce, sadomasochistyczne biustonosze do odciągania pokarmu i bezprecedensowy przypadek depresji poporodowej to najmniejsze z jej problemów. Na szczęście w chwili załamania, kiedy jest już niemal pewna, że decyzja o...

Na szczęście w chwili załamania, kiedy jest już niemal pewna, że decyzja o macierzyństwie była jednym z największych jej życiowych błędów, nieoczekiwanie ktoś wreszcie pomaga jej zrozumieć, że miłość wcale nie polega na osiągnięciu mistrzostwa w zakładaniu pieluszek i gotowości do karmienia piersią przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Aleksandra Janowicz | 2014-11-12

Druga część losów świeżo upieczonej mamy. Tak jak poprzednia książka, "Opowieści z kołyski" to zabawna powieść o zaletach i wadach bycia mamą. Polecam.

GUSIA | 2014-10-04

Macierzyństwo z przymrużeniem oka. Nawet śmieszniejsza niż część pierwsza

ŚliwkowaPanna | 2011-05-07
Przeczytana: 07 maja 2011

To już moja druga styczność z autorstwem pani Green i jest to jak najbardziej trafiony wybór. Już od pierwszej części "Notatki przyszłej matki" w pewien sposób odnalazłam tam siebie. Kobietę niezbyt pałającą lubością do małych dzieci, wzdrygającą się na myśl o porodzie, nieprzespanych nocach czy przewijaniu maleństwa. Druga książka jak świadczy jej tytuł jest opowieścią o bohaterce z pierwszej części-Laury-ale już po urodzeniu dziecka. W tej części również odnalazłam siebie. Mogę się założyć, że moje odczucia czy przemyślenia i reakcje były by bardzo podobne jak nie identyczne z tymi Laury. Jednakże książka kończy się "szczęśliwie", gdyż Laura wreszcie odnajduje więź z dzieckiem, naprawia wiele relacji i problemów, z którymi przychodzi jej się borykać w przeciągu pierwszych pięciu miesięcy życia Parker, jej córki.
Pełna humoru, ciekawych spostrzeżeń autorki, borykanie się z trudem wychowywania niemowlaka jak i kilka dobrych rad odnośnie wychowywania niemowlaka, zgrabnie wplecionych...

Monika | 2012-08-24
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

Rewelacyjna powieść dla kobiet, zdecydowanie nie-mamunistek :) Nie jestem pewna czy spodoba się kobietom, które nie są jeszcze matkami - nie będą miały pojęcia o czym ta stuknięta autorka pisze. Inaczej przedstawia macierzyństwo niż wszystkie słodko-pierdzące poradniki które robią kobietom, przyszłym matkom wodę z mózgu. Świetna narracja, humorystycznie opisane rozterki, zabawne sytuacyjki - to wszystko sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie.

oleczka | 2012-07-20
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 20 lipca 2012

Tak jak pisze na odwrocie książki, nic dodać nic ująć :D
"Wredna i niesamowicie śmieszna" (Entertainment Weekly)

Agnieszka | 2012-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2012

3 lata temu przeczytałam część pierwszą matczynych przygód Lary Stone - "Notatki przyszłej matki". Potem szukałam w bibliotekach "Opowieści z kołyski", ale nie było ich, toteż zapomniałam o tym, a i opcja kupna odpadała z uwagi na mój koczowniczy tryb życia i postanowienie : kupuję tylko klasykę i książki, do których będę wielokrotnie wracać. Ostatnio jednak trafiłam na tę pozycję w jednej z wrocławskich filii i, po przypomnieniu sobie mojego wycia ze śmiechu przy części pierwszej, od razu ją wypożyczyłam.

Pierwsza część zakończyła się na tym jak Lara, z właściwą sobie wybuchową mieszanką emocjonalną, udała się na porodówkę. Część druga pomija sam moment porodu. A szkoda, bo to mogłoby być bardzo zabawne, biorąc pod uwagę jej specyficzną narrację. Początkowa faza macierzyństwa jest bardzo trudna dla Lary, która niespecjalnie przepada za swoją nowo narodzoną córką - Parker. Lepiej - oddałaby ją z powrotem, gdyby tylko miała jakiekolwiek pojęcie gdzie.
Nieprzespane noce, obrzmiałe...

Dorota | 2013-07-07
Przeczytana: maj 2013

czas ciąży to okres kiedy szukamy informacji lub.. rozrywki
ta i poprzednia książka to rewelacyjne odprężenie na czas ciąży
polecam wszystkim babkom które czują się jak wieloryby, są lekko przerażone sytuacją choć bardzo cieszą się z oczekiwanego dzieciątka

paulina3553 | 2012-08-12
Przeczytana: lipiec 2012

Zawiodłam się na tej książce, miała być pełna śmiesznych sytuacji, a tym czasem tylko lanie wody.
Jedyny ciekawy wątek był o narzeczonej taty bohaterki. A to za mało na tak grubą książkę. O dziecku nie było nic interesującego

monika7253 | 2011-09-02

Oj a ta część sprawia, że zastanawiam się czy ja aby wogóle chce być mamą a jeśli już mam być to czy aby nie będę podobna do Lary. Czy może ja też nie mam instynktu. Sprawdź i przeczytaj :)

Asia | 2012-08-02
Na półkach: BEZ POLOTU, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Nie dałam rady przeczytać tej książki. Jest nudna, akcja wlecze się i wlecze. Oddałam do biblioteki z lekkim sercem.