Endymion Spring

Wydawnictwo: Egmont Polska
Endymion Spring
978-83-237-1931-1
fantasy, smoki, przeszłóść

Książka opowiada historię rozgrywającą się jednocześnie w dwóch płaszczyznach czasowych a we współczesnym Oxfordzie oraz w piętnastowiecznych Niemczech, chwilę przed wynalezieniem druku przez Gutenberga.Endymion Spring, ogłoszony przez media Kodem da Vinci dla młodzieży, to historia wrażliwego chłopca imieniem Blake, który na jednym z zakurzonych regałów oksfordskiej Biblioteki Bodeliana odkrywa t

wiejskifilozof | 2015-09-27

Wypatrzyłem w bibliotece i już wiedziałem.Muszę mieć i przeczytać.I oto,mam już za sobą.Ową niezwykłą i fantastyczną książkę,o książce.
Ale nie takiej "zwykłej książce" tylko o książce naprawdę niesamowitej.
Które potrafi...ugryźć czytelnika.
Akcja lawiruje między obecnym Oksfordem.A wydarzeniami sprzed wieków.W Niemczech.Gdzie poznajemy między innymi Gutenberga.
Akcja tej książki jest takim połączeniem.Troszkę przygody,troszkę fantasty,troszkę powieści młodzieżowej.
Bo jest ona adresowana głównie to młodego czytelnika.
Przygody Blake'a i jego siostry Duck.To idealna młodzieżówka.
Mamy tu to co młodzi lubią lubią najbardziej.
I jest tu przygoda i troszkę rodzinnych kłótni.
Zagadka kryminalna.
Ale najbardziej to przykuwa uwagę ta tajemnicza księga.
Która może ugryźć czytelnika,którą może czytać tylko wybrana przez nią osoba.
Przyznam,że Endymion Spring,to jedna z najlepszych książek,jakie ostatnio czytałem.Niesamowita wprost literacka przygoda.

Dodi | 2012-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2012

Nie ukrywam, że jest to książka, którą dość trudno ocenić.
Są w niej momenty bardzo wciągające. Takie, że czytając ją nie mogłam się oderwać. Chciałam wtedy przeczytać ją do samego końca. Jednak takie wrażenie trwało do momentu, kiedy natrafiłam na rozdział tak nudny, iż musiałam odłożyć ją i wrócić dopiero za jakiś czas.
Te nudne ,,momenty" spowodowanie były przede wszystkim zbyt wieloma opisami głównie dotyczącymi wnętrza biblioteki, które kilkakrotnie się nawet powtarzały.
Mogłoby być więcej dialogów, ale mimo wszystko fabuła jest bardzo interesująca. Myślę, że fanom książek fantasy (takim jak ja :D) z pewnością przypadnie do gustu :)
Zdecydowanie bzdurą jest to, że książka jest bardziej skierowana dla dzieci.

Paideia | 2010-10-09
Na półkach: Przeczytane, Na regale, 2010
Przeczytana: 17 sierpnia 2010

Niemcy, Moguncja, rok 1453. Jan Gutenberg wpada na genialny pomysł - ruchoma czcionka! Dzięki niej stworzy dzieło, o jakim nikomu się nie śniło - Biblię, i to w wielu egzemplarzach. Idealnie prosta czcionka, piękne ozdoby, jedyne, czego teraz potrzebuje, to sponsor. Znajduje go: Fust przybywa do miasta w towarzystwie pisarczyka, który ciągnie za sobą niezwykłą skrzynię. Skrzynię odstraszającą nawet najdzielniejszych złodziejaszków; skrzynia, na której znajduje się mnóstwo dziwnych rycin, a zamkiem są dwa splecione ze sobą węże. Nic dziwnego, że nikt nie ma najmniejszej ochoty zdobyć takiego "skarbu". A jednak. Pewnej nocy Fust postanawia pokazać swemu słudze skarb, który znajduje się w tajemniczej skrzyni. Co to takiego? Papier, choć do papieru niepodobny. Skóra, choć wygląda jakby żyła. niesamowita biel i do tego - a niech to! Zmienia kształt i formę w zależności od potrzeby. Cóż to za dziwo!? A świadkiem wszystkiego nieoczekiwanie staje się ON - Endymion Spring.

Anglia, Oksford...

WampirkaJustynka | 2012-04-09

W Wielkiej Brytanii ta książka była prawdziwym hitem.
Opowiada historię rozgrywającą się jednocześnie we współczesnym Oxfordzie oraz w piętnastowiecznych Niemczech, chwilę przed wynalezieniem druku przez Gutenberga.
To niezwykle przyjemna w lekturze książka o rozwijającej się w niebywałym tempie akcji, dostarczająca wyjątkowej rozrywki.

Pamiętam, że czytałam to w później podstawówce i byłam zachwycona... Książka na raz, ponieważ kiedy zna już się rozwiązanie zagadki, to nie jest ona już tak ciekawa, ale ten jeden raz zdecydowanie warto :)

Martha Oakiss | 2011-09-08
Przeczytana: 08 września 2011

Przeszłość to groźna bestia!

„Gdy Lato się z Zimą rozejdą w Jesieni,
Sekretu mrok Słońce w sens jasny przemieni.
Gdy Lato od Zimy na zawsze odbiegnie,
Rozpadnie się Księga i Świat w gruzach legnie.
Lecz jeśli połączą się znów Pory Roku,
Na wieki trwać będzie Porządek i Pokój.
Te Słowa zapisał Endymion Spring.
Sens Głębi odnajdziesz w Sercu swym.”*

To może wyda się Wam głupie, ale dość długo próbowałam rozszyfrować, co tak właściwie znajduje się na okładce książki Endymion Spring. Gdy na nią patrzyłam, za każdym razem widziałam inny czarny kształt, ale w żaden sposób nie umiałam nazwać go inaczej niż… No właśnie, niż „kształt” czy „bazgroł”. Aż pewnego dnia wzięłam ją do ręki i zobaczyłam: smok. Tak, to znak, że właśnie dziś powinnam zabrać się za tą oto lekturę.

Dwunastoletni Blake, niepozorny, zwyczajny chłopiec, znajduje w bibliotece książkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że chłopak, chcąc zanurzyć się w treść, szybko kartkuje strony, które okazują się być...

Polaris | 2010-08-08
Przeczytana: 2007 rok

Bardzo przeciętna pozycja. Autor rzadko używa dialogów. Opisów niby jest dużo, ale jak przyjdzie co do czego, to nagle dziwimy się, skąd się wziął jakiś przedmiot. Książka jest nudna, chociaż pomysł dobry. Nie wykorzystano jego potencjału i wyszło co wyszło. Najlepsza z całej książki jest oprawa graficzna i na tym stopniu zalecałbym zakończyć zapoznawanie się z Endymionem Springiem.

Metropholis | 2013-05-17
Przeczytana: lipiec 2009

Ksiazka napisana z mysla o mlodszych czytelnikach. Pomysl calkiem niezly, polaczenie sredniowiecznej Moguncji z wspolczesnym Oxfordem, magiczna ksiega w rekach Blake'a, magia, Fust, Gutenberg - wszystko ladnie, pieknie, ale spodziewalam sie czegos bardziej porywajacego, a tymczasem trafilam na ksiazke fantasy, ktora jest dobra dla mlodszych czytelnikow dopiero rozpoczynajacych przygode z magia w ksiazkach, doswiadczony czytelnik poczuje sie raczej rozczarowany. Mimo tego na pochwale zasluguje swietne polskie wydanie z przykuwajaca wzrok mrocznym pieknem okladka i wytlaczanymi. smoczymi luskami na niej, tak ze dotykajac jej, mozemy poczuc nierowna fakture pod palcami. Ksiazke polecam chocby dla samego przeczytania, ale nie nalezy sie spodziewac po niej niczego niezwyklego.

enedtil | 2010-04-12
Przeczytana: 2007 rok

Chwytliwa okładka ale treść niezbyt porywająca. Sięgnęłam po nią w celach, że tak powiem, bardziej relaksacyjnych ale niezbyt spełniła to zadanie. Ledwie doczytałam do końca. Zdecydowanie dla młodszego grona czytelników.

Po raz kolejny powiedzonko "Nie oceniaj książki po okładce" się sprawdza. Okładka (a raczej obwoluta) super, natomiast treść, delikatnie mówiąc, mało interesująca.