Endymion Spring

2007-05-30
978-83-237-1931-1
Jolanta Kozak
fantasy smoki przeszłóść

Pomysł na książkę - jak najbardziej na plus. Ale nie do końca dostałam to, co od niej oczekiwałam. Wątek podróży Endymiona Springa oraz te rozdziały ''na szarych kartkach'' bardzo przypadły mi do gustu. Klimatyczne, czułam jakbym przeżywała wszystko będąc tam, jednak książka w całokształcie była mocno przeciętna. Liczyłam na jakiś delikatny dreszczyk w tej książce, bo tak się zapowiadało, jednak wyszło coś innego xD. Mam świadomość, że to książka dziecięca, ale no mimo wszystko trochę średnie to wszystko. Z minusów mogę dodać jeszcze to, że końcowo mamy brak informacji kim tak naprawdę jest Psalmanazar i nie wiemy o nim nic oprócz tego że poprowadził chłopca do odkrycia dalszych fragmentów księgi. W dodatku książka kończy się urwanym wątkiem, tak jakby coś tam miało jeszcze powstać, a nie powstało i nie powstanie bo nie ma drugiego tomu XD. Także podsumowując - spoko książka dla rozrywki, ładnie napisana ale to wszystko.

Szczerze mówiąc, gdybyśmy wszyscy byli wybranymi do ocalenia świata, panowałby straszny rozgardiasz. 12 letni Blake należy do jednych z tych szczęśliwców którzy mają okazję uratować świat. Chłopiec jeszcze nie wie, że czekają na niego niebezpieczne misje i zagrożenia...

Do przeczytania, jednak czegoś jej brakuje. Nie potrafię sprecyzować czego.

Do przeczytania, jednak czegoś jej brakuje. Nie potrafię sprecyzować czego.

Jedna z moich ulubionych książek, wracam do niej z ogromną przyjemnością ❤️

Jedna z moich ulubionych książek, wracam do niej z ogromną przyjemnością ❤️

Och co to za wspaniała książka. Książka o książce, ale nie byle jakiej, książka o historii kiedy powstawało pierwsze słowo drukowane, książka o fantastycznym stworzeniu, z którego skóry oprawiono księgę, książka o tajemnicy skrywanej przez lata, książka o starych czasach i tych dzisiejszych. To wszystko bardzo zgrabnie ułożone w całość.
Blake to młody chłopiec, który w bibliotece całkiem przypadkiem trafia na dziwną książkę, w pierwszej chwili ją odrzucił, ale potem nieustannie dążył do jej odnalezienia. On chciał posiadać tę książkę z dziecięcej ciekawości, profesorowie z Oxfordu chcieli ją posiadać z zachłanności. Chłopiec lawiruje pomiędzy tym wszystkim nie zdają sobie sprawy z potęgi tego przedsięwzięcia.
Co najciekawsze, to miejsca, czas i osoby wymienione w książce są autentyczne, na koniec autor wyjaśnia jak powstał " Endymion Spring", co dodatkowo wznosi powieść na wyżyny łączenia autentycznych zdarzeń z fantastyczną wyobraźnią.
P.S. Seria " Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela" chociaż zbudowana na podobnej kanwie, ze swoim natłokiem idiotycznych zdarzeń nie umywa się do " Endymion'a Spring'a"

Blake to młody chłopiec, który w...

Czytalem kilka lat temu oczywisscie bylem sporo mlodszy niz teraz to pamietam ze mi sie wmiare podobala :)

Dostałam ta książkę od rodziców i czytając ją po tylu latach to naprawdę pozycja dla młodzieży z działu fantasy :)

Kolejna książka wyszukana w bibliotece w celu załatania dziury po Harrym Poterze. Nie urzekła mnie jednak jakoś specjalnie.

Świetna !

Świetna !

Ta ksiazka czekała na mnie 3 lata. Dostałem ją kiedyś od znajomego na urodziny i grzecznie sobie czekała na półce.
Od kiedy zacząłem czytać znacznie wiecej niż kiedykolwiek postanowiłem ja wydostać z czeluści.

Na początku akcja jakoś nie rozwijała sie specjalnie ale z biegiem wydarzeń, splotu bohaterów, fabuły, powoli zaczęła nabierać tempa. Wciągnęła mnie jak żadna inna. Jest i opowiesc, jest intryga, zagadka i inne światy.
Styl Matthew jest czysty i zrozumiały. Nie ma tam niepotrzebnych wątków czy denerwujących opisów.
Cóż moge dodac? Polecam zacząć czytać :)

• 2011
  • Dzieciństwo