Arytmie

Wydawnictwo: Elipsa
978-83-7640-029-7

Janusz Leon Wiśniewski wspaniale prowadzi czytelnika przez drogę pełną różnych odcieni miłości, bliskości i zaufania. Autor każe nam szeroko otworzyć oczy i z uwagą obserwować najmniejsze niuanse elementarnych uczuć. Udowadnia, że każde wydarzenie w życiu jest testem naszego charakteru. Ale przede wszystkim składa hołd najzwyklejszej rozmowie, która w każdym związku wydaje się najważniejsza. W zbiorze znajdują się następujące opowiadania: "Łóżko", "Ranking emocji", "Arytmia", "Test", "Niewierność" i "O kłamstwie".
Dodatek do czasopisma Bluszcz z lutego 2009.

violabu Toczytam | 2016-09-02
Przeczytana: 02 września 2016

Mało który mężczyzna, tak jak Janusz Leon Wiśniewski, rozumie subtelności kobiecych emocji. Do tego potrafi je w sposób i piękny, i dogłębny przedstawić.
"Arytmie" to zbiór opowiadań, których wspólnym mianownikiem jest skala uczuć związanych z zagadnieniem miłości.
Polecam delektować się pięknem słowa, jaki serwuje autor, zagłębiając się w tę mieszankę uczuć i skrajnych odczuć bochaterów.

Mavericus | 2011-03-22
Przeczytana: 22 marca 2011

W opowiadaniu "Łóżko" dzieje się tak wiele, że nie zauważamy obok kogo chcielibyśmy leżeć. Przyjaciel drażnią, piękne plaże "podrażniają" optykę spostrzeżeń. W tej opowieści jedna książka odmienia życie dwoje ludzi, którzy okazują sobie miłość. Dwoje ludzi. Ona pojechała na Szesele z przyjaciółmi, którzy ją zignorowali. Postanowiła w takim razie sama sobą się zająć i przeczytać książkę w języku polskim, którą ktoś pozostawił na recepcji. Jej gwałtowność spowodowała, że rozbiła kredensik, który był zamknięty na kluczyk. Do tego przeraziła recepcjonistę i pokrwawiona z obolałym sercem uciekła od wścibskich oczu zażenowanego portiera. Właśnie wtedy poznała jego. Czytali razem tą książkę, wtuleni w szum fal. Ona i on. Czeka na niego, aż przyjdzie i swoimi słowami ukoi jej skołataną miłość.

W następnym opowiadaniu "Ranking emocji" to mężczyzna wykorzystuje Ją po to tylko by sprawić jej zawód. Ona nie pozostaje mu dłużna. Mści się na sekretarce, z którą przyłapała swojego...

Monique | 2015-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Trzy gwiazdki za "małe oszustwo".
Wszystkie opowiadania znajdujące sie w Arytmie, są rowniez w książce "Łóżko". Dlatego historyjki zdawały sie byc znajome.
Opinia o książce "łóżko" pozostaje niezmieniona. Ksiazka fajna, lekka i przyjemna do czytania.
Takie trochę naciąganie czytelników.
Jednakże książkę zaliczam do przeczytanych.
Ale ok. Wszędzie zdarzają sie wpadki.
Tyle.

Lirazel | 2011-07-25

Wielkie rozczarowanie. Samozwańczy znawca kobiet raczy nas tandetnymi i egzaltowanymi opowiadaniami.
Nie polecam.

KatiEmm | 2015-02-10
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 lutego 2015

I tu przyjemnie i lekko się czyta, dzięki stylowi języka autora, ale według mnie są to historie na jeden wieczór. Zbiór opowiada o historiach miłosnych, o tym że dla związku dwojga osób najważniejsza jest bliskość, czułość i rozmowa, a miłość trzeba pielęgnować każdego dnia.

Edi_Edi | 2012-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Nie zachwycił mnie ten zbiór opowiadań. W zasadzie tylko dwa zaintrygowały mnie, tytułowe "Arytmie" i "O Kłamstwie". Pozostałe nakryje zasłoną milczenia. To co było świeże i odkrywcze w "Samotności w sieci" tutaj jest kolejnym tematu powtórzeniem. Ale czyta się dobrze :)

Marta | 2010-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2010

Zbiór znakomitych opowiadań. Warto przeczytać ...

Kayleigh90 | 2012-01-04

Pierwsza książka, którą wręcz cisnęłam. Nawet nie skończyłam czytać. Zbiór opowiadań, które właściwie każde można streścić w jeden i ten sposób: "Jestem taka biedna, bo jestem tą trzecią, a on się nie chce rozwieść, ale i tak mnie kocha". Monotematyczność bije na kilometry. O ile dwa opowiadania o takiej tematyce można znieść, to cały tomik - już nie. Styl również nie zachwycał. Co jedyne się zmienia, to jakieś szczegóły, ale temat również ten sam. Nie polecam.

Nekromantik | 2015-10-10
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 października 2015

Opowiadania poruszają ważne tematy,głównie emocjonalne i sentymentalne.
Autor mimo,że jest mężczyzną stawia głównie mężczyzn w złym świetle.
Pokazuje ich słabości i niedoskonałości.
Praktycznie w każdym opowiadaniu to mężczyźni ranią kobiety nawet w opowiadaniu ''Arytmia'',chodzi mi tu głównie o lekarza,aczkolwiek mężczyzna w którym zakochała się główna bohaterka również została zraniona poprzez niewyznanie jej prawdy przez niego o jego chorobie.

Katarzyna | 2013-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2013

"Arytmie" to zbiór opowiadań w skład którego wchodzą: "Łóżko", "Ranking emocji", "Arytmia", "Test", "Niewierność" i "O kłamstwie". Książkę można przeczytać przy ... jednej dużej kawie. Opowiadania pełne emocji rozebranych na czynniki pierwsze. Kolejne dzieło typowe dla Wiśniewskiego. Przeczytałam - jednak pewnie szybko zapomnę o czym były te opowiadania. Wierzę jednak, że są czytelnicy, którzy zachwycą się taką szczegółową analizą uczuć.