Miłość oraz inne dysonanse

Wydawnictwo: Znak Literanova
Ljubow i drugije dissonansy
literatura piękna
Ag2S

Anna… Pojawiła się tak nagle, przypadkiem. Przypadkiem?! W Moskwie przypadek powinien otrzymać zupełnie inną definicję. Słuchałem Okudżawy i w tle ciągle słyszałem jej mocny, harmonijny głos. Odtwarzałem w pamięci obraz jej warg… Struna – ceniony krytyk muzyczny, Polak z niemieckim paszportem. Rozwiedziony, bez rodziny, bez nadziei. Kiedyś marzył o tym, ze zostanie muzykiem, kochał do...

Struna – ceniony krytyk muzyczny, Polak z niemieckim paszportem. Rozwiedziony, bez rodziny, bez nadziei. Kiedyś marzył o tym, ze zostanie muzykiem, kochał do szaleństwa, ale ani muzyka ani kobieta nie były mu wierne. Anna – Rosjanka – żyje z dnia na dzień, w małżeństwie bez miłości. Chciała być aktorką, chciała mieć dzieci. Niestety, żadnego w tych marzeń nie udało jej się zrealizować.

Spotkali się przypadkowo, oboje samotni w Moskwie. Nie spodziewali się, że taka miłość w ogóle się zdarza. Niemożliwa, wbrew rozsądkowi, wbrew zasadom.

"Miłość oraz inne dysonanse" to pełna muzyki i namiętności powieść, pisana z dwóch perspektyw, z dwóch krajów, z dwóch serc. To opowieści o diametralnie różnych światach, dwóch równoległych losach, które połączył przypadek - w cieniu osobistych dramatów i niełatwych relacji polsko-rosyjskich.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

malina244 | 2019-06-21
Przeczytana: sierpień 2018

Klasyka jeśli chodzi o twórczość Wiśniewskiego.

Teresa | 2019-03-16
Przeczytana: 2013 rok

Po "Samotności w sieci" tego autora spodziewałam się po tej książce czegoś więcej. Niestety... ciężko było mi przez nią przebrnąć.

PozeraczGrzechow | 2019-03-06
Przeczytana: 23 września 2017

Głównymi bohaterami powieści są Anna-Rosjanka, która tkwi w małżeństwie bez miłości, bez upragnionego dziecka oraz Struna- Polak, który kocha muzykę, jest rozwiedziony i ma na swoim koncie pobyt w szpitalu psychiatrycznym.
Książka nie skupia się jedynie na Annie, jest pełna ciekawych postaci i ich poruszających historii. Moim zdaniem ubarwiają one powieść, budzą napięcie, bo trzeba czekać na rozwinięcie głównego wątku miłosnego. Nie brakuje ciekawych, trafnych przemyśleń oraz emocji. Smutek, melancholia, miłość, tęsknota oraz muzyka są tam wszechobecne. Styl pana Wiśniewskiego nie każdemu odpowiada, niektórzy szybko się do niego zniechęcają. Mnie on urzeka, przyciąga i intryguje. Każde zdanie, fragment są niezbędne, by tworzyć niebanalną całość. "Miłość oraz inne dysonanse" ma dla mnie jedną, niewybaczaną wadę. Zakończenie, które pozostawia ogromny niedosyt.

dami251 | 2018-08-28
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Nie dałam rady, po przeczytaniu 1/3 książki nie wiedziałam kto jest głównym bohaterem i czy właściwa akcja już się zaczęła. Znudziła mnie, zerknęłam na opinie i bez wyrzutów sumienia odstawiłam na półkę. Może i w Rosji to bestseller, u mnie nim nie będzie.

kawa | 2018-07-16

Ciekawie skonstruowana powieść, rozpisana na dwugłos - żeński i męski.
Jak to u Autora bywa historia o miłości, ale takiej nieoczywistej, trudnej. A także o potrzebie istnienia obok i z kimś, o bolączkach życia, o próbach radzenia lub nie z dramatami. Taka trochę przegadana, ale dla mnie ok.
Bardziej podobała mi się żeńska część książki.

Lilyofthevalley | 2018-03-09
Przeczytana: luty 2017

Na początku nie mogam jej przebrnąć, za 3 podejsciem udało mi się i cieszy mnie to, czytam po raz kolejny, zakończenie odbiega od standardowego "i żyli długo i szczęśliwie..."

anielica | 2017-12-20
Przeczytana: grudzień 2017

Wiśniewskiego po prostui zwyczajnie uwielbiam!

Woody | 2017-11-19
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Romans Janusza L. Wiśniewskiego z Rosją, która pokochała go, gdy w Polsce zaczął tracić na popularności, zaowocował duetem literackim z Iradą Wownenko. Romansidło ocierające się momentami o kicz, ale w dobrym stylu Wiśniewskiego, czyta się przyjemnie.

monika | 2017-09-02
Przeczytana: 01 września 2017

Anna-pracownica Archiwum w Moskwie,nieszczęśliwa mężatka, słuchająca muzyki klasycznej romantyczka.
Struna- krytyk muzyczny, również miłujący klasykę romantyk, po rozczarowaniu miłosnym- pacjent psychiatryka w Pankow pod Berlinem.
Zanim się spotkają poznamy nie tylko ich historię, ale również kilku osób, nie koniecznie tych najbliższych, przeplatające się z rozważaniami na temat życia, miłości..., a w tle cały czas towarzyszyć będzie muzyka, a czasem też poezja.
Mnie przenikała do tego stopnia, że poszczególne utwory rozbrzmiewały w mojej głowie, a te których tytuły były dla mnie nieznane zapisałam na kartce, żeby koniecznie w wolnej chwili odsłuchać.
Ale to nie tylko muzyka wywarła na mnie wrażenie, dla mnie pan Wiśniewski uderza we właściwe struny i dociera do najgłębszych zakamarków mojego umysłu. Czytając zastanawiałam się nad sobą, innymi, nad całym życiem, porównywałam, rozważałam, błądziłam..Bywało, że czułam się beznadziejnie, bo uświadamiałam sobie pragnienie głębszych...

Kala | 2017-06-19
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe

"Miłość oraz inne dysonanse" to zbiór opowieści, w której każda złamie Ci serce. Powoli, wraz z kolejnym słowem, stopniowo. Później grozi rozbicie, załamanie, trochę łez. Ale pokaże wiele życiowych scen, tak bardzo życiowych, a jednak tak bardzo magicznych w swoim jestestwie. Jedna z moich osobistych, wielkich miłości. Polecam każdemu. Nikt nie potrafi tak do człowieka dotrzeć słowem jak Janusz Leon Wiśniewski.