Skrzypce

Violin
wampiry, Anne Rice
Feanor

Inne wydania

Smutek Triany jest niezwykle głęboki, wręcz bezgraniczny. Śmierć zabiera jej męża, córkę i naznacza ją samą. Teraz pomocna może być jedynie muzyka ze snów. Niemal każdej nocy przychodzi do niej Stefan, niespokojny i udręczony duch. Muzyczny geniusz Stefana staje się pierwszym krokiem ku podźwignięciu Triany z dna rozpaczy, on sam zaś przejmuje nad nią władzę. W końcu Triana odnajduje samą...

W końcu Triana odnajduje samą siebie w królestwie duchów i zjaw, gdzie oczekuje na nią niezwykły sprzymierzeniec.

/Nota wydawcy/

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/

Roland | 2013-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Poruszająca i zarazem niezwykła, wręcz można napisać porywająca. Cudowne studium smutku po utracie bliskiej osoby. Pierwszy raz zetknąłem się z książką, która w taki sposób może oddziaływać na emocjach czytelnika. Czytając ją czujemy wręcz fizyczny ból wraz z naszą bohaterką Triany. Oczywiście pani Rice wplata w tę opowieść świat mistyczny, w ten sposób spotykamy udręczoną duszę wybitnego skrzypka Stefana. Czy początkowa niechęć , a wręcz wrogość ducha do Triany, kryje w sobie coś głębszego? Na to pytanie odpowie każdy po przeczytaniu książki. Jednocześnie książka posiada aspekt muzyczny. Czy słowami da się opowiedzieć całą złożoność dźwięków poruszających ludzkie dusze? Myślę, że w tej powieści można doświadczyć czegoś takiego, wręcz usłyszeć wszelki akordy. Jednocześnie ukazana zostaje nam cała potęga muzyki, zdolnej przekroczyć granicę między życiem , a śmiercią.
Czytelnicy znający biografię Annie Rice w mniejszym, czy większym zakresie znajdą w tej książce bardzo podobne...

nellanna | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Właściwie ta ksiązka posiada wszelkie dane by mi sie podobać, począwszy od tytułu, skończywszy na autorce, po której wiele sobie obiecywałam. Tymczasem specjalnie na jej użytek dodałam kolejną półkę w bibliotece, gdzie spoczną te dzieła, których nie dałam rady skończyć. Życie jest zbyt krótkie by sie aż tak męczyć,babrać i guzdrać, tym bardziej, że czekają nowe powieści i wyzwania.
Styl narracji, poszarpany i metafizyczny, melancholijny, to znów zwyczajny,męczył mnie ogromnie! Odnosiłam wrazenie, że autorka ma zamiar połknąć zbyt dużego melona jednym chapsem i dosłownie bolały mnie w jej imieniu szczęki!Bohaterka rozdarta, melancholijna i psychicznie uzależniona od męża, nawet po jego śmierci.Jej nieszczęścia wydały mi się egzaltowane i obsesyjnie nawracające, jak uczucie mdłości podczas jazdy na diabelskim młynie. Chwilami miałam ochotę kopnąc ją w zadek i wysłać do jakiejś konkretnej roboty; wówczas nie miałaby czasu na te wszystkie wapory i nie mieszałaby snu z jawą, to...

Nicość | 2014-03-16

Niezwykła i poruszająca opowieść.

Petrova | 2012-02-02
Na półkach: Przeczytane, Anne Rice
Przeczytana: 02 lutego 2012

Nie potrafię do końca wyrazić słowami tego, jak ta książka mnie poruszyła. Była zarazem piękna i przerażająca. W pewnym momencie chciałam odpuścić, stwierdziwszy, że chyba nie dojrzałam do tego rodzaju książki, do tak poważnej tematyki, ale nie umiałam przerwać czytania. Po prostu.

Aleksandra | 2012-01-10
Przeczytana: 08 stycznia 2012

Nie przywykłam jeszcze do stylu pani Rice. Przed tą powieścią miałam do czynienia jedynie z pierwszą częścią Kronik wampirów, więc jestem czytelnikiem świeżym i otwartym na wszystko, co autorka może mi zaproponować.

Główną bohaterką powieści jest Triana, dojrzała kobieta po przejściach, którą poznajemy w momencie śmierci jej drugiego męża - Karla. Mieszkając w pięknym, drogim, a zarazem naznaczonym tragediami domu, nie może dać sobie rady z poczuciem winy, smutkiem i bólem, który staje się osią jej życia. Jedynymi towarzyszami jej niedoli są wspomnienia i łzy. Niedługo potem zauważa stojącego przed jej domem, wysokiego i przystojnego młodzieńca grającego na skrzypcach. On i jego muzyka stają się nowym rozdziałem w życiu kobiety...

Książka wypełniona grozą, szaleństwem, pasją i bólem. Dogłębnie przedstawiony obraz osoby, która straciła tragicznie wszystkich bliskich i obwinia się za ich śmierć. Emocje wylewają się z każdej strony, dotykając dogłębnie lub, jak widać po ocenie...

fadetoblack | 2012-08-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: maj 2012

Czytając "Skrzypce" byłam, na szczęście tylko na początku, nieco zagubiona. Nie przywykłam jeszcze do stylu pisania Anne Rice, ponieważ wcześniej przeczytałam zaledwie trzy jej książki. Po kolejnych stronach jednak przywykłam, a książka podziałała na mnie do tego stopnia, że przy ostatnich zdaniach popłakałam się.
To dzięki tej lekturze Anne Rice stała się jedną z moich ulubionych pisarek.

Asia | 2011-03-15
Przeczytana: 2009 rok

Jako wierna fanka Anne Rice przez pierwsze kilka rozdziałów brnęłam nieco opornie i ze zdziwieniem. Przywykłam do wskakiwania w sam środek akcji, jak w Kronikach czy Wiedźmach, a tutaj wszystko powolutku, nieco markotnie... Ale to tylko początek - akcja szybko się rozwija i wchodzi na znajomy teren nieziemskich stworzeń, głębokich uczuć i niezwykłych wydarzeń. Polecam dojrzałym czytelnikom.

Terpentulla | 2010-08-04

No nieeeeeeeeeee - co ona zrobiła z moim ukochanym Paganinim ?! Czy ona z każdego musi zrobić osobę skrajnie perwersyjną?! Główny bohater do złudzenia przypomina mi momentami Lestata. Minus za potraktowanie mojego ukochanego skrzypka i płaczliwy styl. Plus za grozę pierwszych stron i tematykę książki.

Piranka | 2013-01-25

Właśnie czytam...w oryginale zatem powoli... Nie znam innych pozycji Rice. Ta, jak dotąd, mocna, emocjonalna, rozdzierająca duszę i rozgrzebująca rany.... Kawał dobrej prozy, cudne, poetyckie opisy. Bardzo plastyczna.
Przeczytałam. I powiem tak.... straszna to ona na pewno nie była. Miejscami zbyt realistyczna i obrzydliwa. Ale "do przejścia". Miejscami zapierała mi dech w piersiach, wciągała mnie, pochłaniała niczym czarna dziura...w innych momentach zawieszałam się i odkładałam wręcz na moment na bok. Były momenty, kiedy czułam się nią zmęczona czy zmęczona tym, co serwowała autorka.
I choć generalnie mi się podobało, choć ma niesamowity klimat i choć uważam, że to bardzo dobra książka, mam jakiś niedosyt. Może zakończenie było dla mnie zbyt przewidywalne. Może to jednak nie do końca mój klimat. Choć uwielbiam muzykę, kocham skrzypce a Rice dobrze oddała klimat z nimi związany. Odejmuje jednak jedna gwiazdkę. Książka dobra ale nie na tyle, by do niej wrócić.

Cardio | 2012-02-16

Pod każdym względem idealna. Książka, którą śmiało mogłabym określić moją towarzyszką, dziełem pełnym zaklęć. Historia mojego życia została opowiedziana właśnie tu :)