Forsyte'owie

Wydawnictwo: Świat Książki
The Forsytes
83-7129-270-8
tinka_27

"Forsyte'owie" to kontynuacja historii rodzinnej przedstawionej przez Johna Galsworthy'ego w dwóch słynnych cyklach powieściowych: "Saga rodu Forsyte'ów" i "Nowoczesna komedia", oraz w nowelach zawartych w tomie "Na giełdzie Forsyte'ów". Powieść współczesnej autorki angielskiej, Suleiki Dawson, cechuje niezwykłe wyczucie stylu i atmosfery sagi Galsworthy'ego. Na kartach książki spotykamy niemal wszystkich bohaterów, których znamy z powieści i opartego na niej serialu telewizyjnego, a także przedstawicieli następnej generacji rodu. Niestety, przekleństwo nie odwzajemnionego pożądania i nieszczęśliwej miłości, zrodzone z pozbawionego uczucia związku Ireny i Soamesa Forsyte'a, ciąży także nad losem ich potomków... Wydarzenia polityczne i życie wyższych warstw społeczeństwa angielskiego, począwszy od ostatniego roku przed wybuchem drugiej wojny światowej aż do początku lat pięćdziesiątych, ukazane w całym bogactwie szczegółów i subtelnych odcieni, stanowią tło pasjonującej powieści.

Iza | 2015-09-03

Dalsze losy rodziny Forsyatów jeśli nie czytało się pierwowzoru Galswhortego trochę trudno będzie się połapać w wątkach kto jest kto choć autorka robi stosowne wyjaśnienia.Książka obejmuje okres od 1939-1953 więc możemy poznać reakcje wyższych sfer na wojnę,kryzys i politykę w tamtym okresie.Czyta się dobrze,postacie są z krwi i kości,autorka na szczęście nie próbowała ulepszać ani poprawiać Galswhortego.Rozczarowuje tylko trochę zakończenie.Kolejne pokolenie powinno w końcu zaznać trochę prawdziwego szczęścia.

Soledad | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Wbrew niektórym, przeczytanym wcześniej, opiniom, powieść p. Dawson czytało mi się dobrze. Nie oczekiwałam ani od autorki, ani od samej powieści, dorównania pierwowzorowi. Może dlatego uniknęłam rozczarowania. Podobał mi się pomysł na koleje losów rodziny Forsyte, choć sama uczyniłabym je chyba szczęśliwszymi:).

buka | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016