Samotność

Wydawnictwo: Czytelnik
obyczajowa, romans
Izabela

Jest to powieść o codzienności. O zwykłym życiu zwykłych ludzi. Dzieje miłości i małżeństwa, a później końca miłości - są dziejami wielu byłych i wielu przyszłych czytelników tej powieści.

wiech | 2014-06-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

Przeczytana dawno temu.
Moja ulubiona. Tak bardzo o życiu, że aż boli.
Tematyka dotyczy czasów już odległych, ale jest ciągle aktualna.
Kocham tę książkę!

Yosun | 2015-02-01
Przeczytana: luty 2015

Powieść jak na mój gust "przegadana". Z drażniącymi mnie określeniami (na szczęście pojawiającymi się rzadko) jak: "widziała, że pod opalenizną był blady". Z drugiej strony bogate i plastyczne, pełne kolorów i faktur, opisy miejsc pracy, umeblowania mieszkań i tłoku na ulicach i w tramwajach, drobiazgowe opisy charakterów i powierzchowności bohaterów umożliwiły łatwe i szybkie zanurzenie się w ich świecie.

A historia jest prosta. Nieśmiała i niezbyt piękna kobieta, spotyka bardzo przystojnego mężczyznę i nie może uwierzyć, że to właśnie ona została obdarzona jego zainteresowaniem. Biorą ślub, rodzi im się syn. Mężczyzna chce być osią jej życia, a kobieta się na to zgadza. Jest nie tylko uległa. Jest po prostu bardzo zakochana. Dla uszczęśliwienia męża spełnia wszystkie jego prośby. Rezygnuje z zawodu, zapomina o swoich ambicjach i planach. Odsuwa od siebie myśli, że czegoś jej brak, że tak naprawdę nie jest w pełni szczęśliwa. Po pracy wraca szybko do domu tylko po to, żeby z...

Paulina Mak | 2015-08-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

ksiazka nie wypelniona akcja lecz ludzkimi rozterkami, wątpliwościami. równocześnie ukazuje sens walki o lepszy los. szczerze polecam.

Anna03 | 2016-10-30
Ewelina | 2016-07-14