Złodziejski Honor

Okładka książki Złodziejski Honor Jeffrey Archer
Okładka książki Złodziejski Honor
Jeffrey Archer Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka Konesera kryminał, sensacja, thriller
Biblioteczka Konesera
Honour Among Thieves
Prószyński i S-ka
2003-01-01
2003-01-01
Andrzej Szulc
złodziejski honor archer jeffrey powieść angielska

Kolejna książka Archera utwierdziła mnie w przekonaniu, że Archer nie jest autorem bestselerów. Raczej długo nie zagości w mojej pamięci. O czym to ja pisałem.... aha... Lektura "Złodziejskiego honoru" była jak przeciąganie liny - rzucam to w cholerę, a nie może dokończę. I tak do "upragnionego" finału.

Warto bardzo ciekawa książka

Warto bardzo ciekawa książka

Książka ta jest jak wehikuł czasu. Cofnęła nas do lat 90-ątych. Czasów Suddama Husaina i Bila Clintona. Koniec wojny w Zatoce Perskiej. Husain chce utrzeć nosa USA i knuje kradzież Deklaracji Niepodległości i spalenie jej na oczach świata. Ośmieszyć mocarstwo. Taki jest plan noszący kryptonim „ Pustynny Spokój” To sprawa honoru, więc poważna. Angażuje odpowiednie instytucje i agentów. No i zaczęło się! Subtelnie i pomysłowo, bo przecież nie była to akcja gdzie sześciu Arabów w garniturach wpada do sali, tłucze szybę, zabiera dokument i ucieka helikopterem startującym z dachu. Nie, nie, akcja była szczegółowo zaplanowana i zrealizowana. Tylko czy warta zachodu? Rozumiem chęć kompromitacji mocarstwa, ale takie środki do sprawienia radości dyktatorkowi z Iraku? Książkę czyta się dobrze. Tym bardziej, że Amerykanie nie pozostali dłużni i też wysłali swoich ludzi z planem do realizacji.....
Pytanie kontrolne: ile jest kopii Deklaracji Niepodległości w „Złodziejskim honorze”? :)

Książka o szpiegach.

Akcja toczy się błyskawicznie jak to u Archera.

POLECAM!!! POLECAM!!!

Książka o szpiegach.

Akcja toczy się błyskawicznie jak to u Archera.

POLECAM!!! POLECAM!!!

Wg mnie najgorsza książka Archera. Przeczytanie jej zajęło mi miesiąc (!!),była tak bardzo nudna, że po kilku kartkach odkładałam ją od razu na bok. Jest to jedna z tych pozycji, której nigdy więcej nie tknę - a szkoda, bo jestem wielką fanką twórczośći Archera. Niestety ten przypadek jest dla mnie skrajnie beznadziejny...

Na wstępie zaznaczam, że czytałam nowe, 2 tomowe wydanie powieści.

Saddam Husajn zawsze był dyktatorem, osobą rządną władzy i zemsty. Postanawia upokorzyć największe mocarstwo, czyli USA i ukraść Deklarację Niepodległości oraz zniszczyć ją na oczach całego świata w dzień Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Idealna zemsta za przegranie Wojny w Zatoce, prawda?
Firma, która ma wykonać zadanie, postanawia podmienić oryginał dokumentu, na kopię w której widnieje pewien na pierwszy rzut oka niezauważalny błąd.
Unicestwić plany prezydenta Iraku mają profesor Yale oraz agentka Mossadu. Para zakochuje się w sobie. Niestety, piękna Hannah otrzymuje rozkaz by zabić kochanka?
Czy agentka wykona rozkaz? Kto wygra walkę z czasem? Czy iracki dyktator dopnie swego? I... gdzie naprawdę znajduje się najważniejszy amerykański dokument?
Na powyższe pytania, otrzymacie odpowiedzi, czytając "Złodziejski honor" Jeffreya Archera.

Na wstępie zaznaczam, że czytałam nowe, 2 tomowe wydanie powieści.

Firma,...

niby wszystko w niej jest i akcja i intryga ale jakoś mnie nie porwała :( wydaje mi się to takie wtórne, naiwne, bardzo naciągane i nierealne- Archer ma lepsze powieści w swoim dorobku

1982

Dynamiczna, wciągająca,nieco zagmatwana,ale naprawdę ciekawa. Miła lektura, która wciąga.

Dziwna, dość szalona książka Archera...

Przeczytałem masę książek Jeffreya Archera :D .

Dziwna, dość szalona książka Archera...

Przeczytałem masę książek Jeffreya Archera :D .

Fabuła brzmi może kuriozalnie, ale naprawdę warto się w nią zagłębić...
Polecam.

Fabuła brzmi może kuriozalnie, ale naprawdę warto się w nią zagłębić...
Polecam.

• Audiobooki