Kobieta, która wpadała na drzwi

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Woman Who Walked Into Doors
Kamulka84

'Roddy Doyle znakomicie opisał swoisty świat współczesnego Dublina, brutalny i wielkoduszny, podły i przepojony marzeniami. Zaletą tej książki jest fakt, że Doyle - bez cienia protekcjonizmu - pokazuje, iż życie wewnętrzne maltretowanej sprzątaczki, Pauli Spencer, nie odbiega od przeżyć bohaterek najwybitniejszych powieści europejskich'.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Czytam-Sobie | 2013-12-05
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka
Przeczytana: październik 2013

Poruszająca historia kobiety-ofiary. Takich opowieści możemy przeczytać wiele. Mnie jednak bardziej zainteresowało tło tej książki: warunki życia zwykłych ludzi w Dublinie - i to wcale nie tak dawno - jak mocno odbiegają od tego, co zazwyczaj się sądzi o życiu ludzi na Zachodzie.

MariannaJ | 2014-01-24

Straszna, niezwykle poruszająca historia maltretowanej kobiety, bardzo realistyczna. Zadziwiające, jak dobrze Roddy Doyle potrafił oddać charakter psychiki kobiety-ofiary. Czytałam tę książkę na studiach, na kursie o traumie w literaturze, i miałam po niej traumę właśnie. Najgorsze, że ledwo się pozbierałam, musiałam ją przeczytać jeszcze raz, żeby przygotować się do egzaminu... Ale choć to bardzo bolesna lektura, zdecydowanie warto, choćby po to, by nie zapomnieć, że na całym świecie jest bardzo wiele kobiet podobnych do Pauli Spencer, których społeczeństwo często nie zauważa.

Zamiłowanaksiążkami | 2014-07-20

książka jest zagmatwana ale opowiada o czymś co warto przeczytać.Opowiada o tym jak bezwarunkowa może być miłość do osoby która nie szanuje naszego zdania i tylko potrafi pić i bić.Książka jest dla osób które lubią przemyślec książki które czytają.

Reyka | 2014-09-27
Przeczytana: 25 września 2014

Warto. Inny świat, przemoc, alkoholizm, uzależnienie - od tego człowieka, alkoholu, sytuacji pozornie bez wyjścia.
Z wielkim wyczuciem napisana historia, wydawałoby się beznadziejnego położenia.
Nie znam polskiego tłumaczenia, ale książka czytana w orginale świetnie przedstawia język specyficznej sfery społecznej Dublina lat 70, 80.

Alicja | 2010-03-26

Ciezka, ale podziwiam autora za doglebna analize tematu....miejscami trudno uwierzyc ze to tylko fikcja.

Natala | 2011-07-13

Fajna.

Monika Krawczyk | 2012-10-11

uwielbiam opowieści o tego typu problemach, postawach, osobowościach...zboczenie zawodowe.....myslicie, ze to fikcja...a ja myslalam, że na faktach - polecam

Katka | 2012-09-08
Przeczytana: 02 marca 2010