Roy Keane. Druga połowa

Wydawnictwo: Buchmann
Roy Keane. The second half
9788328019041
Jakub

Irlandzki wojownik - wzór nieustępliwości, jeden z najbardziej bezkompromisowych zawodników ostatnich dwudziestu lat. Grał w klubach: Cobh Ramblers, Nottingham Forest (trener Brian Clough) Manchester United (trener sir Alex Ferguson) i Celtic. Był wyjątkowo agresywnym zawodnikiem, kochającym rywalizację. Roy Keane o niepokorna dusza, piłkarz, który przez całą karierę wykłócał się z...

Roy Keane o niepokorna dusza, piłkarz, który przez całą karierę wykłócał się z sędziami, przy każdej możliwej okazji. Jego status jednej z największych gwiazd futbolowych jest bezdyskusyjny, ale jak radził sobie w życiu prywatnym? Jak walczył z ciężarem psychicznym oraz stresami życia codziennego? Książka Roy Keane. Druga połowa żongluje anegdotami i licznymi refleksjami na temat piłkarskiego życia. W rezultacie otrzymujemy niezapomnianą osobistą odyseję, która odkrywa prawdziwą cenę sukcesu.

źródło opisu: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/ksiazki/roy-ke...(?)

źródło okładki: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/ksiazki/roy-ke...»

Piczi | 2019-09-05
Przeczytana: 04 września 2019

Podobała mi się, choć trudno było w nią "wsiąknąć". Dopiero rozdział o trenowaniu Sunderlandu wciągnął mnie bez końca. Właśnie tam te krótkie, rwane, często chaotyczne i emocjonalne zdania świetnie współgrały z historią. Choć była ona przegadana przemyśleniami, to w większości książki mi to nie przeszkadzało. Roy Keane ma swoją własną prawdę, nie boi się komuś dopiec, ale potrafi też przyznać się do błędów. Ach, co do błędów... niestety tłumaczenie na kiepskim poziomie, sam wyłapałem 3-4 pomieszania w faktach.

siopa78 | 2019-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2019

Dla mnie jako fana manchesteru United i osoby, która przez całą piłkarską karierę wzorowała się na Royu Keanie to lektura była obowiązkowa. Zdecydowanie ciekawe historie, o których tu przed telewizorami nie mieliśmy szans usłyszeć. Fajnie czasami wejść do szatni i zobaczyć jak to wszystko wyglądało z drugiej strony.

Grzegorz | 2018-10-11
Przeczytana: 03 października 2018

Wpadła mi ostatnio w ręcę. Sporo ciekawych szczegółów z szatni z punktu widzenia piłkarza, ale też trenera.

Pięknie opowiedziany jest jego konflikt z Fergusonem, głupota w postępowaniu ze zdrowiem.

W konflikcie z Fergusonem swoją robotę wykonał też asystent MU. Zachęcam!
Znajdziecie również fragment o Żurawskim.

Mateusz | 2018-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2018

Fanom futbolu Roya Keane’a przedstawiać nie trzeba. Legenda Manchesteru United, wybuchowy charakter, gracz twardy i bezkompromisowy, typowy przedstawiciel „wyspiarskiej szkoły” defensywnych pomocników z lat 90-tych ubiegłego stulecia. W Manchesterze United od 1993 roku zagrał w 326 oficjalnych spotkaniach, w koszulce reprezentacji Irlandii występując 67 razy. Po zakończeniu kariery piłkarskiej (w czasie której grał jeszcze dla irlandzkiego klubu Cobh Ramblers, Nottingham Forest i Celticu) był m. in. menadżerem Sunderlandu i Ipswich Town.

Roy Keane to niepokorna dusza, piłkarz, który przez całą karierę wykłócał się z sędziami, przy każdej możliwej okazji. Jego status jednej z największych gwiazd futbolowych jest bezdyskusyjny, ale jak radził sobie w życiu prywatnym? Jak walczył z ciężarem psychicznym oraz stresami życia codziennego? Książka Roy Keane. Druga połowa żongluje anegdotami i licznymi refleksjami na temat piłkarskiego życia. W rezultacie otrzymujemy niezapomnianą...

Jacek Kotlarz | 2016-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2016

Książka okej, ciekawy punkt widzenia Keane'a na jego historię, co zrobił. Ogólnie byłoby dobrze, gdyby nie dramatyczne tłumaczenie. Tylu błędów dawno nie upatrzyłem w tekście. Naprawdę szkoda, bo mocno zniszczyło to moje wrażenia z książki :(. Ale może jestem przeczulony, dla tych którzy nie zauważyli, książka pewnie w odbiorze pozytywna

Radosław Gabinek | 2015-08-17
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Nie ukrywam , że Roy Keane to jeden z idoli mojej młodości i były gracz mojego ukochanego klubu Manchesteru United i stąd właśnie gwiazdka plus przy ocenie tej pozycji. Mimo tego, że książka jest napisana z osobistej perspektywy Roya Keane'a co jest bardzo ważne w przypadku tego rodzaju opracowań, to jednak spodziewałem się czegoś lepszego. Z sentymentem zanurzyłem się we wspomnieniach z czasu jego kariery w Manchesterze. Z ciekawością poznawałem jego losy jako trenera, jednak miałem jakieś takie nieodparte wrażenie, że książka była pisana na szybko i momentami na siłę. Roy Keane jest na tyle ciekawą postacią, że dostajemy tu tylko przedsmak tego co powinno się znaleźć w jego autobiografii. Taka moja opinia. Mimo wszystko polecam szczególnie fanom.

wombat80 | 2015-06-13
Przeczytana: 11 czerwca 2015

"Druga połowa" składa się z dwóch połów. Pierwsza jest bardzo dobra i wciągająca, druga nieco słabsza i przegadana. Pierwsza przedstawia końcówkę kariery piłkarza, druga początek kariery trenera.
Nie jest to przesłodzona książeczka pisana pod publikę, nie boi się burzyć pomników, nie stroni też od autokrytyki.
Trochę fajnych anegdot z szatni, trochę kontemplacji życiowych. Kontrowersji jest nieco mniej niż się spodziewałem.
Pokazuje obraz człowieka, który ma kłopot w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości, nie mogącego pogodzić się z ostatnim gwizdkiem.

Antyintel | 2015-06-11

Nie nazwałbym tej książki skandalizującą, ale z całą pewnością jest pełnokrwista i szczera. Keane zawsze sławny był z powodu swojej bezpośredniości i cała jego autobiografia wyraźnie pokazuje, że była to sława zasłużona. Mało w niej jest o wydarzeniach z United (jakieś 1/3 książki), ale nie rozpaczałem z tego powodu, ponieważ Keano potrafi cudownie opowiadać, wciągnąłem się całkowicie w jego historię menedżerską, również dzięki temu, że sporo było w niej nazwisk piłkarzy, których dobrze znam z angielskich boisk i uwielbiam tamtejszy klimat nie tylko footballowy. Pozycja "must read" dla każdego fana piłki nożnej, w końcu coś świeżego.