Alfy. Każda z nas ma talent

Tłumaczenie: Alicja Marcinkowska
Wydawnictwo: Amber
Alphas
978-83-241-3654-4
angiem

Ekscentryczna miliarderka zakłada na egzotycznej wyspie superekskluzywną szkołę dla najzdolniejszych dziewczyn. Ale szczęściary, które dostąpiły zaszczytu przekroczenia jej progów, muszą respektować surowe reguły. Kto nie będzie ich przestrzegał - wyleci. A Skye, Allie i Charlie już pierwszego dnia łamią podstawową zasadę Akademii Alfa, która brzmi: żadnych randek.

Martha Oakiss | 2012-06-16
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 czerwca 2012

Życie jest albo śmiałą przygodą, albo niczym.

„Ma zagrać w nowym filmie Clooneya. A jemu nikt nie odmawia. To znaczy z wyjątkiem mnie. Mnie nikt nie odmawia.”

PODZIAŁ NA GRUPY

W każdej szkole wśród uczniów tworzą się różnorodne grupki: modelki, kujony, dresiarze, muzycy… Dochodzi czasem do sytuacji, gdy grupy te muszą ze sobą współpracować. Czy pod presją, by osiągnąć cel, można się dogadać?

KAŻDA INNA, RAZEM IDENTYCZNE

Shira, miliarderka, zakłada na wyspie szkołę dla uzdolnionych nastolatek. Alfy będę musiały jednak przestrzegać ostrych zasad.

W każdym rozdziale poznajemy nową bohaterkę, których losy w końcu się łączą. Skye to tancerka, dla której ludzie z You can dance to amatorzy. Allie, złodziejka tożsamości, z płynem dezynfekującym w torebce. Młody naukowiec Charlie, której matka jest asystentką jednej z największych gwiazd telewizji.

Każda inna, a jednak, na wyspie będą musiały złączyć swoje siły, by ujawnić prawdę i zaspokoić swoją największą potrzebę –...

klaudia1104 | 2014-01-28

Spodobał mi się pomysł z ekskluzywną Akademią Alfa. Pewna miliarderka - Shira - zakłada na własnej wyspie szkołę dla najbardziej utalentowanych dziewczyn. Z całego świata do Akademii przyjęte jest 100 dziewczyn. Są to tancerki, aktorki, wynalazczynie, tekściarki, pisarki itd.
Książka skupia uwagę na losach 3 dziewczyn.

Pierwsza - Skye - jest tancerką. Najlepszą w swojej miejscowości. Trochę pyszałkowata. Zależy jej tylko na sławie i chłopakach. Oraz na tym, by jej matka była z niej dumna.

Druga - Allie - to pusta dziewczyna, która chodzi po galeriach handlowych, ma swojego chłopaka i uważa się za najpiękniejszą na całym świecie. Jej chłopak ją zdradza z jej najlepszą przyjaciółką. Dziewczyna jest załamana. Przecież jej przyjaciółka nie jest tak ładna jak ona... Siedzi zamknięta w pokoju, kiedy przez pomyłkę przychodzi do niej list, że została przyjęta do Akademii ALfa. Moment, chwila. Nie ona, tylko Allie J. Słynna tekściarka, piosenkarka i ekolożka. Allie kradnie tożsamość...

Artystyczna | 2014-06-01

Miliarderka Shira zakłada na wyspie ekskluzywną szkołą Alf dla wybitnie uzdolnionych dziewcząt-modelek, tancerek, aktorek, pisarek. Wszystkie Alfy mają dostęp do nowoczesnej technologii oraz indywidualne plany zajęć. Muszą przede wszystkim przestrzegać surowych zasad. Najważniejsza brzmi: randki są zakazane. Ale jak oprzeć się tak przystojnym chłopakom? Jak nie zdradzić tajemnicy przyjaciółek w obliczu wyrzucenia ze szkoły?
Sens książki i pomysł na niezwykłą szkołę jest ciekawy, ale według mnie mocno nierealistyczny...

Fredzia | 2013-07-31
Przeczytana: 29 lipca 2013

Po przeczytaniu tej książki czuję się jakaś taka zacofana. mam czternaście lat i jeszcze nie chodziłam z żadnym chłopakiem. Co gorsza, większość moich koleżanek też nie. Czy to ja jestem dziwna, czy ta książka, delikatnie mówiąc, nierealistyczna?

Isaye | 2014-06-12
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Lekka książka, w zasadzie książeczka, do przeczytania w jeden wieczór.

Jednak przyznaję szczerze - sam pomysł szkoły, wyspy, ogólnie całego miejsca akcji jest naprawdę niesamowity i wydaje się być spełnieniem marzeń większości osób.

Bohaterki bywają momentami głupie i naiwne, jednak jest to przedstawione w naprawdę zabawny sposób, który sprawia, że dziewczyn nie da się nie lubić ;)

Jestem pewna, że ta książka jest idealna dla kogoś, kto chce przeczytać coś lekkiego, coś przy czym nie trzeba zastanowić się nad treścią. Książka jest w zasadzie krótkim opowiadaniem, które zajmie nam godzinę, ewentualnie dwie, a może jeszcze mniej. Czyta się ją bardzo szybko, jednak muszę przyznać, że mimochodem niektóre sytuacje, bądź cytaty (zwłaszcza te motywacyjne) zapadają w pamięć.

audrey toulle | 2012-08-24
Przeczytana: lipiec 2012

Jak dla mnie wszystkie te dziewczyny są takie same - równie puste. Niby ich hobby jest taniec, poezja, itp., itd., lecz w rzeczywistości interesuje je tylko makijaż, ciuchy i chłopaki. Znowu przedstawienie CZTERNASTOLETNICH dziewczyn w niekorzystnym świetle. Chociaż to Ameryka, więc czemu się dziwić? Sama jestem w ich wieku i mam, prawdę mówiąc, nieco inne ambicje. Nie umieram z obaw, że wyskoczył mi pryszcz i nie udaję, że moje życie kończy się, gdy skończy mi się podkład.

Ewelina | 2012-07-27

Książka jest bardzo fajna. Żal mi trochę jej bohaterki Charlie z powodu chłopaka i jej koleżanek. Ogólnie polecam tę książkę.

Kulkowa | 2013-07-22
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Bardzo dobra książka. ;) Tak właściwie to początek był tak mulący, że odłożyłam tą lekturę na dość długi czas i dopiero teraz znów się do niej zabrałam. Na szczęście środek był w miarę. Najlepiej czytało mi się rozdziały w których to Charlie opisywała jak się czuje. Chętnie przeczytam kolejną część.

Martyna_Mosley | 2013-01-16

Przeciętna. Da się czytać, ale nic spektakularnego.

daris1505 | 2011-05-17
Przeczytana: 12 maja 2011

Książka bardzo ciekawa! Bardzo mi się spodobała. Czekam na odbiór drugiej części. Polecam! ;) Typowa dla nastolatek!