Monster High 4: Po moim trupie

Okładka książki Monster High 4: Po moim trupie Lisi Harrison
Okładka książki Monster High 4: Po moim trupie
Lisi Harrison Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Monster High (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Monster High (tom 4)
Bukowy Las
2012-09-05
2012-09-05
Ewa Pater-Podgórna
potwory monster high liceum

Na półkach: , , , , , , ,

''Po moim trupie'' Lisi Harrison to ostatni tom przygód o Monster High. Jest opowiadana z perspektywy Frankie, Melody i Lali. RAD-owcy w końcu mogą wyjść z podziemia. Lala zgłasza Merston High do konkursu związanego z modą. Musi go wygrać, bo inaczej przegra zakład zwarty z jej ojcem- Panem D.
Ta część podobała mi się najmniej. Była strasznie pospieszona i w niektórych momentach nudna. Za to zakończenie podratowało ocenę.
Typowo bardziej przypadła mi do gustu perspektywa bohaterki o, której jest książka, czyli w tym przypadku Lali. Podoba mi się pokazanie jej ''relacji'' z ojcem. Frankie irytowała mnie strasznie. Melody na szczęście miała jakiś rozwój postaci i bardziej ją polubiłam. A i przy okazji powiem, że szkoda, że Blue nie dostała swojej książki.
Jedyny wątek romantyczny, który został dalej rozwinięty to ten z Melody. W tej części podobał mi się on najbardziej.
Okładka wygląda ślicznie. Podoba mi się, że wygląda to jak naszywka na jakimś materiale.
Podsumowując ta część podobała mi się najmniej, a jako zakończenie jest w porządku. Fabuła może być, postacie i wątek romantyczny dobry a okładka śliczna. Daje 8/10

Ta część podobała mi się najmniej. Była strasznie pospieszona i w niektórych...

Końcówka wzruszająca absolutnie! 💖 Jednak w tej części Melody niemal nie jest Melody, a przy tym niemiłosiernie irytuje. Cała reszta jak zwykle — mnóstwo popkultury, komicznych akcji z życia nastolatków i po prostu fajnie napisana książka. Zakończenie godne finału.

NAJGORSZA z serii i zupełnie zbędna. Cykl powinien skończyć się na trzeciej części, ta książka jest napisana jakby na siłę. Nie wprowadza zupełnie nic interesującego (jedynie widać tu ewidentną próbę zwrócenia uwagi na osoby LGBT, co wypadło jednak żałośnie). Poziom powieści wzrastał z książki na książkę, tu drastycznie opadł.
Odradzam, zgrzytanie zębami murowane.

Odradzam, zgrzytanie zębami murowane.

Ostatni tom zdecydowanie trzyma poziom. Jeszcze więcej tu aluzji do współczesnego świata (świetny wątek z branżą odzieżową, reklamową). I znowu jedno wielkie wołanie o tolerancję. Uwielbiam też te wplatane cytaty z klasyki literatury/kina grozy (tym razem mamy więcej Draculi). Minimalnie rozczarowuje zakończenie niektórych wątków (Melody + Jackson/DJ Hyde vs Granit). Ogólnie nadal z dużą przyjemnością!

Kiedy sięgałam po tą serie, myślałam że będzie to zwykła młodzieżówka. Bez ciekawych wątków, morałów, czy wciągającej fabuły. Na całe szczęście myliłam się. Ku mojemu zaskoczeniu ta książka, jak i cała seria okazały się naprawdę świetną odskocznią. Wiadomo, nie jest to jakieś wybitne dzieło, ale mimo tego całą serię czytało mi się bardzo przyjemnie i szybko. Znajdowałam w niej nawet podteksty (haha),które nie byłyby dla mnie zrozumiałe jeszcze kilka lat temu. Ogólnie uważam cykl za bardzo wartościowy. Po przeczytaniu uświadomiłam sobie jak ważne jest by nie ukrywać kim jesteśmy, posiadanie przyjaciół, wierność i szczerość wobec innych i samego siebie. Każda z postaci była inna, każda borykała się z innym problemem, każda z pewnością była niezwykła. Jest to książka dla każdego. Dla młodszych może być rodzajem nauki czy przesłania, dla starszych rozrywką ale także przypomnieniem o ważnych wartościach, które z biegiem czasu mogły nam umknąć.

Następna część przygód RAD-owców jest tak wciągająca jak i inne. Przygody ludzi z Salem zadziwiają, ale też czasami bawią. Książka ma bardzo fajnie poprowadzoną akcje dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko i dobrze. Polecam każdemu kto przeczytał inne części Monster High, a tych którzy jeszcze tego nie zrobili -zachęcam.

Książki Monster High dla mnie są świetne! Wcale nie są podobne do tych dwuminutowych odcinków w Internecie. Pochłania się je w naprawdę krótkim czasie. Fajne historie ,,potworów'' i ,,normalsów'' w dobrym stylu przeniesione na kartki. Rozwiązują zagadki... Chodzą na zajęcia... Przeżywają miłości... Można nawet często się z nich pośmiać. Polecam przeczytać wszystkie po kolei. Ta akurat jest bardziej szczegółowo o Draculaurze.

Ostatnia część książek Monster High, od której zaczyna się cała historia przedstawiona w "filmie".

Fantastyczne!

Fantastyczne!

Nie pisze że nudna książka, ale bywały o wiele lepsze.

Nie pisze że nudna książka, ale bywały o wiele lepsze.

• Monster High

Lisi Harrison Monster High 4: Po moim trupie Zobacz więcej