Dziewczyna na 100% - miłość od pierwszego kliknięcia

Okładka książki Dziewczyna na 100% - miłość od pierwszego kliknięcia Judith Allert
Okładka książki Dziewczyna na 100% - miłość od pierwszego kliknięcia
Judith Allert Wydawnictwo: Mak literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mak
2009-01-01
2009-01-01

Przewidywalna od samego początku. Poza tym to taka miła książeczka dla nastolatek. Idealna do poobiedniego odpoczynku na dwie godziny jeśli się ma nic innego pod ręką. :)

Wzięło mnie ostatnio na przeglądanie ulubionych tytułów z czasów podstawówki. Wygrzebałam pamiętnik z tamtego okresu i znalazłam kilka książek, które te 4-5 lat temu na prawdę bardzo mi się podobały. No i postanowiłam zrobić mały test mojej mentalności i podejścia do życia z wtedy i teraz... Różnica jest ogromna!

Sylwia jest z typu tych raczej nieśmiałych i zakompleksionych nastolatek. Ma świetną przyjaciółkę Zuzę, która lubuje się w czytaniu kobiecych pisemek, oraz przyjaciela Marka, który właśnie wrócił z zagranicy. W pewnych okolicznościach poznaje Borysa. Zaczynają prowadzić rozmowy w internecie. Jaki człowiek tak naprawdę kryje się pod tym imieniem?

Gdybym nie przeczytała tej książki, nie dowiedziałabym się jak bardzo zmieniłam się na przestrzeni ostatnich lat. Mój gust książkowy trochę ewoluował, a podejście do niektórych spraw wywróciło na drugą stronę. W zasadzie tylko po to przeczytałam Miłość od pierwszego kliknięcia, bo nie spodziewałam się po niej raczej nic więcej.

Bohaterowie są raczej mało przemyślani i płytcy. Nie myślą za dużo, nie robią za dużo. Z racji, że książka króciutka to nie miałam okazji nawet się przywiązać do żadnego z nich. Dla mnie dobrze wykreowane postaci są jednym z podstawowych fundamentów ciekawej książki. Bo nawet jak fabuła trochę utyka to ciekawe osobowości potrafią to zamaskować ;)

Właśnie, fabuła. Tutaj niestety leży i kwiczy. Jest przewidywalna i sztuczna. Dodając do tego rozumowanie głównej bohaterki (nota bene również narratorki) typu "Spojrzał na mnie! To znaczy, że mnie kocha!" otrzymujemy słabiutką książkę dla dziewczyn nie starszych niż dwanaście lat. Kiedyś mi się podobało, teraz już zdecydowanie nie.

Mimo wszystko nie żałuję, że ją przeczytałam bo to właśnie dzięki niej mogłam zaobserwować zmiany jakie we mnie zaszły przez te parę lat. Całkiem prawdopodobne, że książki, które obecnie wielbię i kocham całym serem, za parę lat okażą się pustymi i płytkimi czytadłami... Kto wie?

Jak już wcześniej napisałam, nie polecam wam tej książki jeśli macie więcej niż dwanaście lat. W sumie to nie mam pojęcia po co recenzuję ją tutaj. Chyba się przyzwyczaiłam, że wszystko co przeczytam ląduje później na blogu. Mam nadzieję, że taka lekka wstawka z paroma przemyśleniami wam nie przeszkadza :)

www.miedzy-stronnicami.blogspot.com

Sylwia jest z typu tych raczej nieśmiałych i...

fantastyczna książka dla dziewczyn o miłości

fantastyczna książka dla dziewczyn o miłości

Zwyczajna, prosta książka dla dziewczyn. Czytałam ją już dobre pare lat temu i raczej przyjemnie wspominam jej czytanie, lecz fabuły nie pamiętam prawie w ogóle.

Fajna :3

Fajna :3

Widzę, że jest wiele opinii, ale mi się nawet podobało ;)

Widzę, że jest wiele opinii, ale mi się nawet podobało ;)

Sama nie sięgnęłam po tą książkę. Wybrała ją dla mnie młodsza siostra,gdy byłam chora i ta książka leżała długi czas na półce.W sumie to dobrze.
Treść na początku wydawała się ciekawa,jednak wątek miłosny ciągnął się do końca co był strasznie nudnawe i okropnie odejmowało tej książce.Czyta się ją szybko przez czcionkę i język młodzieżowy.Polecam ją raczej jedenastolatce, a nie starszej osobie.
Sylwia i jej przyjaciółka Zuza spotykają się po długim czasie ze swoim kumplem Markiem w Fabryce ( kawiarni:)).Zauważają przystojnego chłopaka.Sylwia zaczyna czatować z pewnym Borysem.Ale kim on naprawdę jest?

Świetna książka! Bardzo szybko się ją czytało. Serdecznie zachęcam do czytania jej. Bardzo fajna, naprawdę.

Według mnie książka powinna się spodobać niemal każdemu, bo jest interesująca i ciekawa. Kolejna historia, która może się zdarzyć w naszym życiu codziennym. I kto wie może się dzieje koło nas?

Fajna książka o przyjaźni i o prawdziwej pierwszej miłości.

Fajna książka o przyjaźni i o prawdziwej pierwszej miłości.

• Rok 2011
  • Młodzieżowe