W pogoni za marzeniem

Tłumaczenie: Karolina Sobiepanek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Love Stories". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akapit Press
The worst of me
przyjaźń, dojrzewanie
Rose

Cassidy czuje się zagubiona i osamotniona, brakuje jej prawdziwej przyjaźni. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje nieco starszego od siebie licealistę Jonasa. Spędza czas z nim i z jego kolegami – imponuje jej to, że włączyli ją do swoich poważnych dyskusji. Jonas jest miły i wrażliwy, a ona nigdy jeszcze nie czuła się tak szczęśliwa. Niespodziewanie jednak zaczynają docierać do Cassidy...

Spędza czas z nim i z jego kolegami – imponuje jej to, że włączyli ją do swoich poważnych dyskusji. Jonas jest miły i wrażliwy, a ona nigdy jeszcze nie czuła się tak szczęśliwa. Niespodziewanie jednak zaczynają docierać do Cassidy niepokojące opinie na temat Jonasa, które podkopują jej zaufanie do niego. Cassidy nie wie już, czy może wierzyć własnym ocenom i uczuciom. Powieść o bolesnych procesach dojrzewania i odkrywania własnego „ja”.

źródło opisu: Wydawnictwo Akapit Press, 2011

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl

Cassidy to dziewczyna zagubiona,osamotniona pragnąca prawdziwej przyjaźni.
Kiedy poznaje starszego chłopaka spędza się z nim dużo czasu...imponuje jej styl bycia Jonasa.
Opowieść o przyjaźni, miłości...świetna książka zachwycona jestem.

Reading_is_sexyy | 2012-02-29

Nim ja sięgnęłam po tę książkę, przeczytało ją kilka moich koleżanek. Każda z nich przeczytała ją w jeden dzień i wszytkie bardzo ją chwaliły. Postanowiłam sama sięgnąć po tą książkę.
Nie zawiodłam się. Ksiązka mnie wciągnęła, była świetnie napisana i miała jakieś wartości. Nie było to jakieś bzdurne opowiadanko. Wg, Kate le Vann pisze bardzo dobre książki, przy których można się nieźle wzruszyć. Polecam

Tirindeth | 2012-06-27

Cassidy ma szesnaście lat, uczęszcza do ostatniej klasy gimnazjum i – jak każda zwyczajna dziewczyna – ma swoje problemy. W domu nie układają jej się kontakty z mamą i ojczymem, w szkole musi znosić obecność byłego chłopaka i jego nowej, idealnej dziewczyny, a na przyjaciółki nie zawsze można liczyć. Aż pewnego dnia dochodzi do poważnej kłótni domowej i Cassidy postanawia spędzić dzień w mieście. To wtedy poznaje kilku chłopaków, wśród których dostrzega Jonasa – przystojnego i starszego od niej młodzieńca, który właśnie przeniósł się ze swoją paczką do liceum nieopodal jej gimnazjum. Coś zaczyna między tą dwójką iskrzyć, a życie nastolatki nabiera nowego wymiaru...

Uwielbiam powieści Kate Le Vann – Zakochana Tessa i Wszystko co wiem o miłości to dzieła, do których uwielbiam wracać, choć są bardzo smutne i wyciskają łzy. Kiedy więc usłyszałam o nowej powieści autorki, nie wahałam się przed zakupem – byłam bowiem pewna, że i ta książka mnie nie zawiedzie, nawet jeśli bałam się...

Kyou | 2012-03-24
Przeczytana: 28 stycznia 2012

Typowa książka o problemach standardowych nastolatek. Cassidy nie przepada za partnerem matki, a nieśmiałość sprawia, że nie ma zbyt wielu znajomych. Dopiero poznanie Jonasa i jego znajomych sprawia, że dziewczyna 'rozkwita'.

Czytało się w porządku ale nie mam na jej temat zbyt dużo do powiedzenia. Podobała mi się, ale jest taką 'książką na jeden wieczór'.

I_Love_Książki_ | 2014-07-25

Bardzo mi sie ta książka spodobała.Bardzo szybko się ją czyta i bardzo wciąga.
Opowiada o miłości.Szkoda mi było że miłość Cassidy i Jonasa się tak potoczyła, bo wydaje mi sie że oni naprawde sie kochali.
Warta jest przeczytania.

Paulina Balcerzak | 2015-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Cassidy to z pozoru zwykła nastolatka. Dziewczyna jest jednak samotniczką. Nikomu nie zwierza się ze swoich problemów. Czasami próbuję uciekać przed paczką swoich znajomych. Nie dogaduję się ze swoim ojczymem i przed przypadek podsłuchuję rozmowę jak rodzice chcą aby ona już się wyprowadziła. Pewnego razu wychodząc samotnie z kina zaczepia ją czworo licealistów by zapytać o fabułę filmu. Poznaje wtedy Jonasa uroczego, ale też często zmieniającego zdanie. Dzięki niemu jej życie zaczyna ponownie nabierać kolorów, a złamane serce, po zerwaniu z poprzednim chłopakiem, wypełniać nowym uczuciem. Jednak to wszystko nie będzie dla nich takie proste...

Podsumowanie:

Nie wiem jak tu opisać Wam w oddzielnych podpunktach opisach zalety i wady tej książki :/

Czyta się ją tak w miarę szybko i lekko. Jest pisana przyjemnym nastoletnim językiem, wiem nie ma powodu by szukać drugiego dna w poszczególnych wypowiedziach. Brakuje w...

Malina | 2014-03-31
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Tak naprawdę bardzo zawiodłam się na książce. Nie była jakaś najgorsza, bo dałam jej ocenę pozytywną, ale chyba postawiłam jej zbyt wysoko poprzeczkę. Moja koleżanka powiedziała, że książka jej się podobała i to dzięki niej zabrałam się za nią.
Książka jest chyba trochę zbyt poważna, ponieważ jest w niej dużo rozmów o polityce, religii i rasizmie, czego zbytnio nie rozumiem lub są w niej też momenty, których raczej nie chciałabym czytać,na szczęście byłam na nie przygotowana, ponieważ koleżanka mnie uprzedziła.
Kiedyś jak trochę podrosnę wrócę do niej.

Miśka | 2014-12-08
Przeczytana: 30 listopada 2014

Nastoletnia Cassidy czuje się samotna, nie czuje wsparcia ze strony mamy, przyjaciółki też nie zawsze jej pomagają, a Paul - ojczym, jest jak intruz. Pewnego ranka wszystko się zmienia, kiedy dochodzi do kłótni i Cassidy znika z domu na cały dzień. Idzie do kina i tam poznaje grupkę chłopaków, ale tylko Jonas jest tym z którym wkrótce będzie chodzić. Dziewczyna jednak nie dostrzega żadnych jego wad i to z każdym krokiem komplikuje ich związek.
Czy mi się ta książka podobała? Hm... ani tak, ani nie, chyba zbyt wiele od niej oczekiwałam, spodziewałam się bardziej czegoś intrygującego, a tu bez żadnych emocji przewracałam kolejne kartki powieści. Może gdybym przeczytała ją parę lat temu bardziej by mi się podobała? Chyba tak, bo kiedy jakiś czas temu czytałam "Letnią przygodę" tej samej autorki, byłam nią zafascynowana.
Już w pierwszym rozdziale Cassidy poznaje Jonasa i oczywiście, oboje zakochują się w sobie. Trochę mnie to, szczerze mówiąc zirytowało, bo akcja jeszcze dobrze się...

Vuko | 2016-08-19

Czytałam ją dawno temu i z niewiadomych przyczyn nie skończyłan jej. Przed wczoraj przypomniałam ją sobie i zapomniałam o czym ona była, więc zaczęłam ją odkrywać na nowo. Nie żałuje, że wróciłam do niej. Fabuła oklepana, jak niektórzy tutaj mówią, ale zawiera wątek o stanie wojennym w krajach islamskich, z którym się nie spotkałam w żadnej innej młodzieżowej książce, którą czytałam. I właśnie to ją wyróżnia. Dzięki niej, uświadomiłam sobie, że każdy z nas powinien mieć własne zdanie na każdy temat, czy to o religii czy o polityce. Spodziewałam się happy endu, ale mimo, że Cassidy i Jonas nie są razem to podoba mi się zakończenie. Pozwala czytelnikowi samemu dokończyć tą historie. Książka ciekawa, lekka i wszechstronna.

Klaudia | 2015-01-02
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Jest to jedna z najbardziej wciągających książek, jaką czytałam. Ogromnym plusem jest też akcja. Ciągle się coś dzieje i nie pozwala nudzić. Miłość, problem tolerancji, chęć bycia postrzeganą przez innych jako silna i niezależna, konsekwencje nieprzemyślanych decyzji, problem tolerancji religijnej, trudności w wprowadzeniu u życie nowego faceta mamy, który nigdy nie zastąpi ojca. Opowiada o uczuciach, jakie towarzyszą dzisiejszej młodzieży. Autorka ich doskonale rozumie, dlatego stworzyła tak świetną książkę.