W pogoni za marzeniem

Okładka książki W pogoni za marzeniem Kate Le Vann
Okładka książki W pogoni za marzeniem
Kate Le Vann Wydawnictwo: Akapit Press literatura dziecięca
literatura dziecięca
The worst of me
Akapit Press
2011-04-01
2011-04-01
Karolina Sobiepanek
przyjaźń dojrzewanie

Gdy czytałam tą książkę nie mogłam się oderwać. Jest super! :)

Gdy czytałam tą książkę nie mogłam się oderwać. Jest super! :)

Czytałam ją dawno temu i z niewiadomych przyczyn nie skończyłan jej. Przed wczoraj przypomniałam ją sobie i zapomniałam o czym ona była, więc zaczęłam ją odkrywać na nowo. Nie żałuje, że wróciłam do niej. Fabuła oklepana, jak niektórzy tutaj mówią, ale zawiera wątek o stanie wojennym w krajach islamskich, z którym się nie spotkałam w żadnej innej młodzieżowej książce, którą czytałam. I właśnie to ją wyróżnia. Dzięki niej, uświadomiłam sobie, że każdy z nas powinien mieć własne zdanie na każdy temat, czy to o religii czy o polityce. Spodziewałam się happy endu, ale mimo, że Cassidy i Jonas nie są razem to podoba mi się zakończenie. Pozwala czytelnikowi samemu dokończyć tą historie. Książka ciekawa, lekka i wszechstronna.

Czytałam ją dawno temu i z niewiadomych przyczyn nie skończyłan jej. Przed wczoraj przypomniałam ją sobie i zapomniałam o czym ona była, więc zaczęłam ją odkrywać na nowo. Nie żałuje, że wróciłam do niej. Fabuła oklepana, jak niektórzy tutaj mówią, ale zawiera wątek o stanie wojennym w krajach islamskich, z którym się nie spotkałam w żadnej innej młodzieżowej książce, którą czytałam. I właśnie to ją wyróżnia. Dzięki niej, uświadomiłam sobie, że każdy z nas powinien mieć własne zdanie na każdy temat, czy to o religii czy o polityce. Spodziewałam się happy endu, ale mimo to, że Cassidy i Jonas nie są razem, to podoba mi się zakończenie. Pozwala czytelnikowi dokończyć tą historię. Książka fajna, lekka i wszechstronna.

początek uważam że był fajny ale koniec mi się nie podobał

początek uważam że był fajny ale koniec mi się nie podobał

Cassidy to z pozoru zwykła nastolatka. Dziewczyna jest jednak samotniczką. Nikomu nie zwierza się ze swoich problemów. Czasami próbuję uciekać przed paczką swoich znajomych. Nie dogaduję się ze swoim ojczymem i przed przypadek podsłuchuję rozmowę jak rodzice chcą aby ona już się wyprowadziła. Pewnego razu wychodząc samotnie z kina zaczepia ją czworo licealistów by zapytać o fabułę filmu. Poznaje wtedy Jonasa uroczego, ale też często zmieniającego zdanie. Dzięki niemu jej życie zaczyna ponownie nabierać kolorów, a złamane serce, po zerwaniu z poprzednim chłopakiem, wypełniać nowym uczuciem. Jednak to wszystko nie będzie dla nich takie proste...

Podsumowanie:

Nie wiem jak tu opisać Wam w oddzielnych podpunktach opisach zalety i wady tej książki :/

Czyta się ją tak w miarę szybko i lekko. Jest pisana przyjemnym nastoletnim językiem, wiem nie ma powodu by szukać drugiego dna w poszczególnych wypowiedziach. Brakuje w niej trochę bardziej szczegółowych opisów postaci, więc nie można się z nimi za bardzo zżyć. Historia jest krótka i nie ma w niej aż tak wiele akcji i niesamowitych czy niespodziewanych zdarzeń ( może kilka). Według mnie jest to książka na jeden raz i podejrzewam, że wiele osób nie znajdzie w niej nic nadzwyczajnego. Mimo wszystko jednak polecam, bo jest to dobra lektura na upalne dni :D

Jest to jedna z najbardziej wciągających książek, jaką czytałam. Ogromnym plusem jest też akcja. Ciągle się coś dzieje i nie pozwala nudzić. Miłość, problem tolerancji, chęć bycia postrzeganą przez innych jako silna i niezależna, konsekwencje nieprzemyślanych decyzji, problem tolerancji religijnej, trudności w wprowadzeniu u życie nowego faceta mamy, który nigdy nie zastąpi ojca. Opowiada o uczuciach, jakie towarzyszą dzisiejszej młodzieży. Autorka ich doskonale rozumie, dlatego stworzyła tak świetną książkę.

Nastoletnia Cassidy czuje się samotna, nie czuje wsparcia ze strony mamy, przyjaciółki też nie zawsze jej pomagają, a Paul - ojczym, jest jak intruz. Pewnego ranka wszystko się zmienia, kiedy dochodzi do kłótni i Cassidy znika z domu na cały dzień. Idzie do kina i tam poznaje grupkę chłopaków, ale tylko Jonas jest tym z którym wkrótce będzie chodzić. Dziewczyna jednak nie dostrzega żadnych jego wad i to z każdym krokiem komplikuje ich związek.
Czy mi się ta książka podobała? Hm... ani tak, ani nie, chyba zbyt wiele od niej oczekiwałam, spodziewałam się bardziej czegoś intrygującego, a tu bez żadnych emocji przewracałam kolejne kartki powieści. Może gdybym przeczytała ją parę lat temu bardziej by mi się podobała? Chyba tak, bo kiedy jakiś czas temu czytałam "Letnią przygodę" tej samej autorki, byłam nią zafascynowana.
Już w pierwszym rozdziale Cassidy poznaje Jonasa i oczywiście, oboje zakochują się w sobie. Trochę mnie to, szczerze mówiąc zirytowało, bo akcja jeszcze dobrze się nie rozwinęła, a oni już się w sobie zakochali. Kolejnym minusem jest niestety przewidywalność, przez co o wiele ciężej mi się ją czytało, jednak zdecydowałam, że ją skończę i tak zrobiłam.
Pisarka porusza typowe dla nastolatki rozterki: miłość, dorastanie, kłótnie, nerwy, ale jakoś całą książkę czytałam bez przekonania. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego,a wyszło, jak wyszło.
Podsumowując książka nie zdobyła mojego podziwu. Jednak polecam ją 12-13-latką, myślę, że nastolatkom w tym wieku ta książka się spodoba, ale osobom powyżej 13 roku życie tej ksiązki nie polecam, bo po prostu moga się zawieźć, tak jak ja.

(http://k-siazkowyswiat.blogspot.com/)

Bardzo mi sie ta książka spodobała.Bardzo szybko się ją czyta i bardzo wciąga.
Opowiada o miłości.Szkoda mi było że miłość Cassidy i Jonasa się tak potoczyła, bo wydaje mi sie że oni naprawde sie kochali.
Warta jest przeczytania.

Bardzo mi sie ta książka spodobała.Bardzo szybko się ją czyta i bardzo wciąga.
Warta jest przeczytania.

Cassidy poznaje, nieco starszego od siebie, Jonasa i zakochuje się w nim z wzajemnością. Chłopak i jego paczka nie są zbytnio lubiani w szkole z powodu swoich poglądów. Gdy do dziewczyny zaczynają docierać plotki na jego temat, traci do niego zaufanie.
Czy miłość młodych przetrwa? A może stanie się coś, co na zawsze przekreśli ich związek?
Przeczytajcie, bo warto!!! ;)

Przeczytajcie, bo warto!!! ;)

Cassidy to dziewczyna zagubiona,osamotniona pragnąca prawdziwej przyjaźni.
Kiedy poznaje starszego chłopaka spędza się z nim dużo czasu...imponuje jej styl bycia Jonasa.
Opowieść o przyjaźni, miłości...świetna książka zachwycona jestem.

Cassidy to dziewczyna zagubiona,osamotniona pragnąca prawdziwej przyjaźni.
Opowieść o przyjaźni, miłości...świetna książka zachwycona jestem.

• Fajniejsze
  • Przeczytane w 2015 roku

Dodaj cytat z książki W pogoni za marzeniem