Monster High 4: Po moim trupie

Tłumaczenie: Ewa Pater
Cykl: Monster High (tom 4)
Wydawnictwo: Bukowy Las
potwory, monster high, liceum
Sherry

Czwarte spotkanie z uczniami niezwykłego liceum, w którym zebrały się przerażająco modne dzieciaki najsłynniejszych potworów. Tym razem w roli głównej występuje córka Draculi, Draculaura (zdrobniale: Lala). W szkole zmiany! RAD-owcy (członkowie Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych) wreszcie wyszli z podziemia i Lala może dumnie wyszczerzyć w uśmiechu swoje piękne kły. Jednak mina jej rzednie, gdy do Salem z niezapowiedzianą wizytą wpada ojciec. Pan D. uważa, że RAD-owcy powinni mieć swoją własną szkołę, ale jego córka nie zamierza oddać bez walki ich z trudem zdobytej wolności. Postanawia więc zgłosić Merston High do konkursu związanego z modą. Szkoła może wygrać sporo pieniędzy i sławę. Ojciec wampirzycy nie jest zachwycony, ale zgadza się pójść na pewien układ. Stawką w rozgrywce jest los wszystkich uczniów w Salem. Lala nie chce ich zawieść, choć nie podejrzewa, jak wiele trudnych wyzwań czeka ją niebawem.

źródło opisu: paranormalbooks.pl

NaNcy | 2014-03-09
Tristezza | 2012-10-04
Przeczytana: 04 września 2012

„Magnes na kłopoty”

RAD-owcy już wyszli z podziemia, a Lala może być spokojna i cieszyć się czasem spędzanym z przyjaciółkami. Jednak do domu z niezapowiedzianą wizytą wpada ojciec, który chce, by RAD-owcy chodzili do osobnej szkoły niż ludzie. Młoda wampirzyca nie może na to pozwolić i dlatego zgłasza Merston High do udziału w konkursie związanym z modą. Ma zamiar udowodnić ojcu, że potrafi coś osiągnąć! Jej przyjaciółka Frankie również przejmuje się losem szkoły, jednak ważniejsze dla niej chwilowo jest, by reprezentować szkołę w tym konkursie razem ze swoim chłopakiem, a jej rywalką jest Chleo, którą niełatwo pokonać. Na koniec Melody, która również należy do ich społeczności (choć na początku nie zdawała sobie z tego sprawy), zmienia swoje życie. A wszystko przez jedną małą prośbę siostry. Teraz dziewczyna znowu śpiewa, odkrywa, że to kocha, jest w zespole i poznaje nowego, interesującego chłopaka Granita, któremu chyba nie jest obojętna. Jedynie Jackson patrzy na to...

Jestem mile zaskoczona. Z części na części historia kilku nudnych i rozkapryszonych myślących tylko o modzie nastolatek (może prócz Melody, która nawet polubiłam) robiła się coraz gorsza, a tu proszę: bach! Tom o Lali jest bardzo sympatyczny i miło się czyta. Pozytywne zdumienie.

Weronika | 2012-08-10
Weronika | 2013-03-13

Byłam rozczarowana. Pierwsza połowa była tragiczna. Mam tu na myśli, że nudna, nieciekawa. Dopiero zaczęło się coś więcej dziać w drugiej połowie książki. Odrobina romansu. Kłótnia Melly i Jackson'a niezwykle mną wstrząsnęła. Natomiast wszystko dobrze się skończyło. Co do zakończenia ... nie spodziewałam się! Ciekawy pomysł. Szkoda, że to ostatnia część.

mouse1801 | 2016-07-15
Przeczytana: 31 października 2015

Nie pisze że nudna książka, ale bywały o wiele lepsze.

Ridley | 2012-12-16
Przeczytana: 08 grudnia 2012

Przyjemna książka. Jest to moja ulubiona część z całej serii. Zastanawiam się czy będzie kolejna i kiedy zostanie wydana w Polsce. Monster High, to nie jest moja ulubiona seria, ale przede wszystkim jest przyjemna i lekka. Frankie mnie irytuje i lubię ją najmniej z wszystkich. Na całe szczęście książka jest inna niż bajka, która przeznaczona jest dla 7-letnich dzieci.

Lily | 2014-12-19
Przeczytana: 2013 rok

Następna część przygód RAD-owców jest tak wciągająca jak i inne. Przygody ludzi z Salem zadziwiają, ale też czasami bawią. Książka ma bardzo fajnie poprowadzoną akcje dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko i dobrze. Polecam każdemu kto przeczytał inne części Monster High, a tych którzy jeszcze tego nie zrobili -zachęcam.

Kaskaderka016 | 2013-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Piękna powieść o nastoletnich marzeniach i stawianiu przed sobą celów :) ''Po Moim Trupie'' jest na razie najlepszą książką z serii ''Monster High''. Sama nie wiem co było najciekawsze - Melody i jej zespół czy Lala i konkurs. Plusik za piękne zakończenie :p i drugi plusik za fajną okładkę :p