Łowca dusz

Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska
Cykl: Maggie O'Dell (tom 3)
Wydawnictwo: HarperCollins
The Soul catcher
klara

Inne wydania

W położonym w ustronnym miejscu domu letniskowym w Massachusetts sześciu młodych mężczyzn toczy śmiertelny pojedynek z agentami FBI. Niedaleko FDR Memoriał w Waszyngtonie zostaje znalezione ciało córki senatora. Maggie O`Dell jest specjalistką od portretów psychologicznych seryjnych morderców. Dlaczego więc jej szef zdecydował, że to właśnie ona powinna rozwikłać te dwie różne, pozornie...

Niedaleko FDR Memoriał w Waszyngtonie zostaje znalezione ciało córki senatora.

Maggie O`Dell jest specjalistką od portretów psychologicznych seryjnych morderców. Dlaczego więc jej szef zdecydował, że to właśnie ona powinna rozwikłać te dwie różne, pozornie niezwiązane ze sobą sprawy?
Kiedy jednak Maggie i jej zawodowy partner zagłębiają się w nie, związek między tymi sprawami staje się widoczny. Łączy je osoba wielebnego Josepha Everetta, charyzmatycznego przywódcy religijnej sekty. Młodzi mężczyźni z domu letniskowego okazują się członkami sekty Everetta, córkę senatora zamordowano tuż po spotkaniu zorganizowanym przez wielebnego.

Kluczem do rozwiązania zagadki jest więc Everett, ale ten jest nietykalny, mieszka w pilnie strzeżonym obozie. Maggie próbuje dotrzeć do niego za pośrednictwem własnej matki, także członkini sekty.
Kim jest wielebny: szaleńcem, który ma tak silną pozycję, że może bezkarnie dokonywać przerażających mordów, czy jedynie kozłem ofiarnym, wykorzystywanym przez niezwykle przebiegłego zbrodniarza? Maggie zbyt późno zdaje sobie sprawę, że prawda jest o wiele bardziej skomplikowana...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2004

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Paco | 2015-06-28
Na półkach: Przeczytane, ALEX KAVA
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Zrobiła mnie w konia. Z tego wynika, że osiągnęła cel.
Sprokurować czytelnika do błędu to ambicja prozaików :)
Pijąc herbatę, przeczytałem kolejną Kavę i oszołomiony nie jestem lecz do konsternacji też sporo brakuje. Krótko mówiąc, stagnacja mi nie groziła. Białym krukiem to to nie jest, zwykłym czytadłem też. Więc czym? Uczciwym postawieniem sprawy. Sądzę ,że autorka pisząc, dała z siebie wszystko. Na ten moment. Była wtedy literacko w tym miejscu. Co się jej udało? Wyprowadzić na manowce. Stworzyć charakterystyczne sylwetki. Wywołać napięcie. Zgłębić niezgłębione zawiłości kobiecego jestestwa :)
Co się nie udało? W czasie czytania jadłem, momentami myślałem o czym innym i rozmawiałem z żoną :)
Amen.

wiejskifilozof | 2015-03-25

Dawno nie czytałem książki autorki, dlatego chętnie wypożyczyłem.
I muszę przyznać,że jestem troszkę rozczarowany.
Akcja i fabuła, owszem są dobrze przemyślane.
Ludzie giną w bardzo wymyślny sposób.
Nie będę pisał jaki, by nie spojler-ować.
Ale zwróciłem uwagę na agentkę O,Dell.Stała się ona taka dość niemrawa.
Gdzie ta Maggie z innych książek ?
Gdzie jej żywiołowość i humor ?
Nie ta książka mi się nie podobała.

SeVIIen | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

A.:

„Poczucie własnej tożsamości i szacunku do siebie (...) są bardzo kruche. Kiedy człowiek nie wie, kim jest, łatwo stać się tym, co nas otacza.”

Początek bardzo psychodeliczny… Co się dzieje? Dlaczego tylu ludzi naraz musiało zginąć? Kto nimi kieruje? Kto kazał im popełnić zbiorowe samobójstwo? A wszystko gdzieś na odludziu… Intrygująco i wciągająco. Zapowiada się naprawdę ostra jazda! A jak to wszystko wypadło w praktyce?

„Łowca dusz” to druga przeczytana przeze mnie książka Alex Kavy. I muszę przyznać, że tak samo dobrze czytało się tą część jak „Dotyk zła”. Może temat nie był już tak kontrowersyjny jak w wypadku pierwszej części przygód agentki O’Dell, ale nie znaczy, że sama książka była gorsza.

Język Kavy stał się jakby bardziej finezyjny, lżejszy, zgrabniejszy i delikatny. Słownictwo wciąż się rozszerza, opisów jest o wiele więcej, coraz lepiej można wczuć się w klimat. Historia jest bardziej przemyślana i ciekawa. Sama intryga zaskakuje. Portrety psychologiczne także...

Korobek | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015

Czytało się lekko, szybko i całkiem wciągająco ale intryga była bardzo przewidywalna. No i mam duży niedosyt - temat sekty można było tak „milusio” rozwinąć. Ehhh…
Poza tym, mam jakąś wyjątkową nietolerancję na wszelkiego rodzaju „zagubione baranki”, które na własne życzenie pozwalają, żeby je traktować jak rasowe barany, więc irytowali mnie bohaterowie poboczni tej części.
Jestem taż zaskoczona kreacją Maggie, bo Kava coraz bardziej idzie w kierunku jej „pierdołowatości” – ile razy można popełniać takie same błędy?
Ale… to takie tam, moje marudzenie, bo ogólnie wciągnęłam książkę z zainteresowaniem i naprawdę ją polecam :)

Dorota_1988 | 2010-11-15
Przeczytana: 12 listopada 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka skojarzyła mi się z Simonem Beckettem i jego "Szeptami zmarłych", tam morderca też zabijał, żeby uchwycić moment kiedy dusza opuszcza ciało.

fiNka | 2014-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2014

Dużo słabsza od poprzednich. Może dlatego, ze zbyt szybko wiedziałam kto i moje przewidywania sie potwierdziły. Tyle było wskazówek i to tak łopatologicznie podanych, ze cały czas zastanawiałam sie dlaczego policja, FBI nie widza tego co ja odkryłam szybciutko.
Jeżeli ktoś nie czytał jeszcze A.K. niech lepiej zacznie od innej ksiazki. Ta rozczarowuje i może zniechęcić, a szkodaby było bo fajnie kobieta pisze.

Monika | 2014-09-14
Przeczytana: 14 września 2014

Co to niby ma być...? Thriller? Kryminał? Doprawdy nie wiem.
Książka jest nudna i ciągnie się jak flaki z olejem.
Zdecydowanie nie polecam.

mk956 | 2016-06-10
Przeczytana: 26 maja 2016

Szczerze podziwiam wszystkich tych, którzy pomimo natłoku codziennych obowiązków potrafią znaleźć czas na regularne czytanie i jeszcze dodawanie recenzji! Mi to niestety się nie udaje. Dlatego kiedy w końcu wygospodaruję jakąś krótką chwilę (dobrze, że są pociągi!) chciałabym móc cieszyć się nią i książką, którą wybrałam. Niestety, kiedy po przeczytaniu kilku pierwszych stron doskonale wiem, co będzie dalej cały mój relaks diabli biorą i pozostaje tylko niesmak…
Niestety dokładnie tak było z „Łowcą dusz”. Fabuła ciągnęła się niemiłosiernie, zwroty akacji były bardzo przewidywalne, a główna bohaterka (przebojowa Maggie O’Dell z „Dotyku zła”) nagle utraciła wszystkie fajne cechy. Przez całość przebrnęłam tylko z dwóch powodów: po pierwsze nie znoszę zostawiać nieprzeczytanych do końca książek, po drugie podróż zajmuje mi sześć godzin, więc siłą rzeczy coś robić muszę.
Będę marudna, bo odnoszę wrażenie, że każda kolejna książka tej autorki jest niestety coraz słabsza. A szkoda,...

Nie będę oceniać, gdyż nie wytrwałam nawet do połowy. Może potem coś się zaczyna dziać ale mnie się nie chce czekać. Znudziła mnie

Sakeena | 2016-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Dwa pierwsze tytuły spod pióra Alex Kavy czytało mi się niezwykle lekko. Nie trzeba było mnie namawiać, bym zaczęła czytać tom 3. Lecz tutaj już nie było tak fajnie. Początkowo nie wciągnęła mnie w ogóle - ba zaczynałam ją czytać dwa razy. Jak już przebrnęłam przez 1/3 książki (Alex Kava dalej pisze krótkie rozdziały, co ewidentnie pomaga) zaczęło się lepiej. Po kilkunastu rozdziałach autorce udało się mnie wciągnąć w bieg zdarzeń. I mimo, że tematyka i główny wątek jest interesujący tym bardziej czuję pewien żal, że nie było takiego "porwania przez akcję", jak to było w dwóch poprzednich tomach. Napisana dość prostym językiem, brak w niej ciężkich opisów (co wychodzi książce na plus). Dość dużo jest przemyśleń Maggie o swoich stosunkach z matką, trochę bolesnej prawdy o przeszłości. Pojawia się postać Nicka - lecz jest go rozczarowująco mało (brakuje mi tego napięcia między nim a Maggie jakie miało miejsce w poprzednich tomach). Podoba mi się natomiast jedna rzecz: autorka opisuje...