Diabelski jar

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 21)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Vargtimmen

Gunillę z Knapahult wychowywano surowo, w imieniu Pana chłoszcząc je za grzechy, których nigdy nie popełniła. Marzeniem jej ojca było wydać ją za mąż za wielkiego pana, Arva Gripa, mimo że Gunilla pokochała innego. W parafii pojawił się jednak krewniak Arva, Heike Lind z Ludzi Lodu. Dzięki swym niezwykłym zdolnościom odkrył wkrótce, że i Arv, i Gunilla potrzebują jego pomocy. Wyczuł także...

W parafii pojawił się jednak krewniak Arva, Heike Lind z Ludzi Lodu. Dzięki swym niezwykłym zdolnościom odkrył wkrótce, że i Arv, i Gunilla potrzebują jego pomocy. Wyczuł także śmiertelne niebezpieczeństwo, czające się w szczelinie w gęstym lesie...

źródło opisu: nota wydawcy

Herodott | 2019-05-22

Po prostu Margit Sandemo. Czyta się przyjemnie i to najważniejsze :)

aktorka246 | 2019-03-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2019
Przeczytana: 03 marca 2019

Część przyjemna do czytania chociaż dość mocno przewidywalna. A tytułowy Diabelski Jar nie odgrywa w niej zbyt dużej roli, jest to raczej taki wątek poboczny, który rozwiązuje się na końcu, bo tak wyszło.
Mimo wszystko polecam

Marta | 2019-03-05

Kocham kocham kocham! Saga to mistrzostwo swiata! Napisanie 47 ciekawych tomow to wyczyn!!! Polecam calym sercem!

anaszko | 2019-01-04
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Ostatnio polykam te książki jak cukierki 😊 jedna za drugą. Uwielbiam tych bohaterów, piękne historie ich miłości i trosk.. Chyba żaden z tomów mnie nie zawiódł i mam nadzieję że nie zawiedzie!

Tinkerbelle | 2018-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2018

Chociaż Heike nie jest tu głównym bohaterem i tak wysuwa się na pierwszy plan.

FannyBrawne | 2018-08-25

W szwedzkiej Smalandii mieszka młoda i wrażliwa Gunilla z Knaphault. Jej ojciec, były wędrowny kaznodzieja i fanatyk religijny, znęca się psychicznie i fizycznie nad córką i żoną. Wsparciem dla Gunilli staje się starszy od niej Arv Grip z Ludzi Lodu, wnuk Vendela. Mężczyzna chce uwolnić Gunillę od okrutnego ojca i dlatego proponuje jej małżeństwo. W tym czasie do domu wraca jednak Elestrand, przyjaciel z dzieciństwa Gunilli, budząc w dziewczynie nieznane dotąd uczucia.

Początek mnie nudził, ale później akcja przyspiesza. Jest to kolejna już książka Sandemo, która podejmuje temat fanatyzmu religijnego(a mi osobiście przydałoby się zrobić podsumowanie ile w te wakacje przeczytałam książek z tym motywem…). Ojciec Gunilli, Klaus, wiarę postrzega jedynie jakoś coś czym można straszyć i karać. Swoją żonę i córkę oskarża o nieustanne grzechy, choć sam nie jest bez winy. Jego wypaczone podejście do życia i związków sprawiły, że Gunilla boi się kochać i być blisko mężczyzny. Jednak Sandemo...

Doris | 2017-08-27
Na półkach: Przeczytane, Sandemo
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

+ Bardzo fajni bohaterowie, ci pozytywni, negatywni i mieszani. Naprawdę obchodzili mnie ci ludzie, a Gunilla bawiła swoim niedojrzałym jeszcze podejściem do życia.
- Warsztat pisarski w tym tomie może wysłać czytelnika na onkologię. Uważam, że książka mogłaby śmiało posłużyć jako narzędzie podczas zajęć creative writing, żeby pokazać jak nie należy pisać. Gdzie był redaktor? Gdzie był Bóg?

Angelika | 2017-06-22
Przeczytana: 2009 rok

Uwielbiam tą sagę, ciągnie się przez wieki, ale jest wprost zapierającą dech w piersi. Dla każdego kto lubi książki fantasy z nutką romansu to idealna pozycja

aannaa | 2017-03-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 21 marca 2017

Fajna część. Szybko się czyta.

ewela1216 | 2017-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Trochę smutna ta część sagi, ponieważ po niej w rodzinie zostaje zaledwie kilka osób... Wszystkie ulubione postacie umierają... Ale saga ciągle trwa, więc na pewno w kolejnych częściach poznamy inne interesujące postacie :) Polecam!