Tam, gdzie tańczą huldry

Tłumaczenie: Magdalena Stankiewicz
Cykl: Raija ze śnieżnej krainy (tom 3)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Huldreplassen

Przejmująca opowieść o wielkiej miłości walczącej z licznymi przeciwnościami losu, rozgrywającej się w XVIII wieku w urzekającej swym surowym pięknem północnej Skandynawii.

PaniPegaz | 2014-08-20

No cóż ;)Nie będę się rozwodzić nad tym czy główna bohaterka jest postacią wiarygodną czy jednak nie bardzo, bo to dla mnie w tej chwili sprawa drugorzędna. To co jest w tej książce najważniejsze i najciekawsze, to opisy dzikiej przyrody, uroczyska, obrzędów szamańskich - widać, że autorka musi mieć na ten temat dość sporą wiedzę. Czyta się szybko i bez znużenia, za to z zaciekawieniem, o ile oczywiście ktoś nie jest do tego stopnia oszołomem, żeby przekreślić coś tylko ze względu na opisy pogańskich obrzędów :)

Na półkach: Przeczytane, sagi

czekam z niecierpliwością, aż dzielna Raija, która "wrogom nie pobłaża" pokaże wreszcie światu "oblicze zimne jak lód" i skopie tyłki swoim prześladowcom, bo na razie to ona jest raczej kopana.
Biedna autorka musi świecić oczami i co rusz przypominać, jaka to dzielna, dumna i niezłomna zoisa-samosia, boby się głupi czytelnik pogubił i jeszcze pomyślał, że to zwykła niezguła, zdolna jedynie do strzelania focha i burmuszenia się.
Przydałoby się to minimum wiarygodności.

MyLifeColors | 2011-07-03
Przeczytana: 2009 rok

nie jest tak super jak pierwsza czesc ale i tak da sie przeczytac.

Becioch | 2017-01-16
Usti | 2017-01-03