Śmierć uderza z półobrotu

Tłumaczenie: Jan Jackowicz
Cykl: Ulica Strachu (tom 20)
Wydawnictwo: Siedmioróg
New boy
thriller, stine, dla młodzieży
kafka

Jest to książka o trzech przyjaciółkach - Jenny, Eve i Faith. Do ich szkoły przyjeżdża nowy, bardzo przystojny uczeń, Ross. Wszystkie trzy w nim się zakochują i zakładają się, która pierwsza z nich umówi się z Rossem na randkę. Wygrała Eve, lecz zaginęła w dziwnych okolicznościach wraz z Rossem. Na drugi dzień Jenny i chłopak Eve - Ian znajdują martwe ciało Eve naprzeciwko domu Rossa. Po kilku tygodniach Faith również zostaje zamordowana. Wszystkie okoliczności wskazują na Rossa. Na szczęście wszystko się wyjaśnia i znajduje się morderca, a jest nim...

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dorota | 2016-09-16
Przeczytana: 15 września 2016

Po przeczytaniu wszystkich książek z serii jakie udało mi się dostać, stwierdzam, że w małym mieście Shadyside niewielu zostało już nastolatków do zabicia :)
Ta część opowiada o Jenny, nieśmiałej nastolatce, i jej dwóch przyjaciółkach. Dziewczyny pewnego dnia poznają nowego ucznia szkoły- Rossa, który wpada im w oko. Wszystkim trzem. Jak się okazuje wynikną z tego same problemy.
Na koniec wypadałoby podsumować mają podróż do czasów dzieciństwa. Po długim namyśle stwierdziłam, że uważam ją za udaną. Oczywiście przyznać muszę, że większość części "Ulicy Strachu" mnie nie zaskoczyła. Przeważnie gdzieś w połowie opowiadania wiedziałam już jak zakończy się historia. Ale przecież sam autor przyznaje, że są to książki młodzieżowe. Więc nie jest tu potrzebna wielce rozbudowana intryga.
Niektóre jednak tytułu bardzo mnie zaintrygowały i z ręką na sercu mogę polecić je dorosłym do przeczytania. To "Idealna Dziewczyna", "Zamiana" oraz "Złamane serca". Pełno w nich...

Grumpy | 2017-10-25
Przeczytana: 23 października 2017

"Kupiwszy parę drobiazgów, które akurat były jej potrzebne, zatrzymała się przed "Słodką Dziurką", żeby zobaczyć się z Ianem." To zdanie utwierdziło mnie w obawie, że już "za dorosła" jestem na te książki, a jednak wciąż na swój sposób infantylna. I może właśnie dlatego, mimo całej naiwności dialogów, sytuacji, bohaterów i ich toku myślenia, bawiłam się całkiem dobrze. Do całej serii mam naprawdę wielki sentyment i fajnie było wrócić tego jednego wieczoru do szkoły, do czasów kiedy "Słodkie Dziurki" były całkiem oczywistą nazwą dla knajpy z pączkami (nie wiem czy to spoiler, ale Ian nie był w klubie ze striptizem) a szkolne dramy wydawały się w miarę logiczne.

WisemantheWise | 2016-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2016

Od dawna byłem przekonany, że tylko i wyłącznie Chuck Norris uderza z półobrotu i nawet Śmierć mu w tym nie dorównuje :D
Tłumaczenie tytułu po prostu powala.
Sama fabuła ponownie w stylu pozostałych "odcinków" cyklu, ni straszno, ni śmieszno. Dodatkowo w wydaniu, które wypożyczyłem z biblioteki miejskiej jakiś jełop napisał na dole strony nr 51: "XXX jest zabójcą" gdzie w miejsce XXX wstawił imię jednego z bohaterów, który faktycznie na końcu okazał się mordercą.
Więc "radość z czytania" popsuta.

Matt | 2018-03-08
Przeczytana: 08 marca 2018

Powieść ta podobała mi się zdecydowanie bardziej niż poprzednia z tej serii (tajemnicze wyznanie). Z przyjemnością będę ją kontynuował i was też do tego zachęcam. ;)

| 2014-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 25 marca 2012

W książkach z serii „Ulica Strachu” zaczytywałam się namiętnie, kiedy miałam 11-12 lat. To chyba były pierwsze horrory, jakie przyszło mi przeczytać. Pamiętam, że było mi ciężko na nie trafić, bo w mojej bibliotece było może z 5 tytułów, po inne musiałam jeździć do sąsiedniej miejscowości.
Tytułowa Ulica Strachu budzi lęk wśród okolicznych mieszkańców, gdyż dzieją się przy niej (a zwłaszcza w otaczającym ją lesie) dziwne, niewytłumaczalne zdarzenia.

Trzy przyjaciółki Jenny, Eve i Faith zakładają się o to, która pierwsza umówi się z nowym uczniem w ich szkole, Rossem. Zakład wygrywa Eve, a następnego dnia po ich randce, na skraju lasu przy Ulicy Strachu zostaje znalezione jej ciało. Oczywiście Ross zostaje z miejsca wzięty za sprawcę. Tylko dlaczego miałby to zrobić, przecież dopiero dołączył do szkoły, nikogo nie zna. Może ktoś specjalnie chce rzucić podejrzenia?

Mimo upływu wielu lat, od czasu, kiedy czytałam książki z tej serii, dalej trzymała mnie w napięciu i zaciekawiła....

Snazol | 2012-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Krotka ksiazka, ale nie traci na ciekawosci. Szkoda tylko, ze po pewnej ilosci ksiazek autora mozna sie przyzwyczaic, ze zawsze jest jakis punkt kulminacyjny, ktory calkowicie zmienia postrzeganie na bohaterow - nie mniej, polecam.

| 2012-08-07
Przeczytana: kwiecień 2012

bardzo fajna i nieprzewidywalna książka

Sabina | 2011-01-26

lubię jego i jego książki ^^

Ewa Śmiech | 2012-05-14
Przeczytana: 2010 rok