Znachorka

Bøddelens kvinne
norwegia, saga, kobieta
Aiwlys

LYSTER 1651
Kruki krążące nad Bergaheim uświadomiły mieszkańcom wioski, że trzeba szykować się do pogrzebu Starego Andreasa. Nikt jednak się nie spodziewał, że w niedostępnej górskiej zagrodzie żyje jeszcze dwunastoletnia Liv, która, jak sądzono, kilka lat temu zginęła w tragicznym wypadku..

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Istacante | 2018-07-22
Na półkach: Przeczytane, Mam w domku
Przeczytana: 20 lipca 2018

Zabrałam ze sobą na wakacje.
Wciągnęłam się. Spokojna, klimatyczna opowieść.
Można przywiązać się do bohaterów i odczuwać wraz z nimi
wszystkie wydarzenia. Jednak to nie książka dla
każdego... Niektórych zanudzi!

Klaudia | 2018-05-19
Przeczytana: kwiecień 2018

Już nie wiem, który raz czytam te serię. Jestem zachwycona! Spuścizna po babci stoi na honorowym miejscu w domu. Rewelacyjna saga. którą pokochałam całym sercem!!

Zlosnica | 2016-10-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 2016 rok

Moje drugie podejście do sagi skandynawskiej. Czyta się lekko choć brakuje mi tego zainteresowania co będzie dalej. Książka zawsze się mieści w torebke i jest w sam raz na czytanie podczas przerwy w pracy. Fabuła nie jest skomplikowana więc czytam dwie książki na raz.

Jest to mój powrót do lektury "Cór.." po wielu, wielu latach.I o dziwo, nic nie straciły na świeżości. Tom pierwszy wciąga tak samo. Kolejne również. Akcja umiejscowiona w Skandynawii, mamy więc zatem barwne opisy tamtejszej społeczności, życia, obrzędów, świąt, tych chrześcijańskich i tych staroskandynawskich. Sama treść, choć nie jest to lektura zbyt wysokich lotów, niezła i przypominająca trochę Sagę o Ludziach Lodu. Jest XVII wiek, czas zabobonów, polowań na czarownice, mroku i nienawiści do tego, co nieznane.W takich czasach żyją bohaterki tej sagi, począwszy od Liv, biednej poranionej na duszy i ciele dziewczyny, która zostawszy nałożnicą kata, ściąga na siebie ludzką nienawiść i pogardę. Jednak Liv umiejąca niejedno w sztuce leczenia ziołami zostaje znachorką, a jej sława wkrótce zaczyna rosnąć. To oznacza jedynie kłopoty, które niebawem nadciągają... Książka bardzo dobra, lekko się czyta, polecam szczególnie na lato jako lekturę odprężającą! :)

Ewela123 | 2015-06-17

Wciągająca saga (przynajmniej od 1 do 27 części, niestety nie miałam okazji przeczytać dalszych części).

chomiki204 | 2015-01-11

Saga "Córy Życia" (w sumie 35 tomów) to opowieść o kobietach jednego rodu, które posiadają wyjątkowe zdolności. Na każdą bohaterkę przypada wiele trudnych przeżyć i decyzji, ale nie brakuje również radości, namiętności i przygód (nie tylko w krajach skandynawskich) w dążeniu do odnalezienia szczęścia.
Lektura niższych lotów, ale bardzo przyjemna.

beata-net | 2013-09-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sagi
Przeczytana: 09 czerwca 2012

Bardzo wciągająca, polecam.

Aiwlys | 2013-02-12
Przeczytana: kwiecień 2008

Pierwszy tom pochłonął mnie na kilka ładnych godzin. Książka jest bardzo pomysłowa, a szybkie zwroty akcji nie pozwalają się nudzić

joanna | 2013-02-11
Przeczytana: 2008 rok

Przez "Córy życia" nie zdałam historii literatury oświecenia w pierwszym terminie. Losy bohaterów były o wiele bardziej interesujące niż "Uwagi nad życiem Jana Zamoyskiego". :-)